تور ارزان قشم از تهران
13
خرداد
1397

۴ مکان ناآشنای قشم

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 283 0
۴ مکان ناآشنای قشم
به این مطلب امتیاز دهید

در نیمه جنوبی کشورمان مکان های بسیار زیادی برای گشت و گذار و تفریح وجود دارد  که حال و هوای خاص و منحصر به فرد خود را داشته و تجربه ای تازه را برای مسافران رقم خواهد زد. خلیج همیشه فارس ایران، جزایر زیبای بسیاری را در آغوش کشیده که هر کدام از آن ها حال و هوای منحصر به فرد خود را دارند. جزیره قشم یکی از آن جزایری است که در بستر دریای مواج خلیج فارس جا خوش کرده است و هر ساله میزبان گردشگران زیادی است که با تور قشم از تهران به این جزیره با لقب عجایب هفت گانه ایران، سفر می کنند.

این جزیره به عنوان بخشی از استان هرمزگان شناخته می شود و عنوان بزرگترین جزیره ایران و خلیج فارس را نیز به یدک می کشد. شاید تا چند سال پیش کمتر نامی از این جزیره به میان می آمد و کمتر گردشگری راهش را به سوی آن کج می کرد؛ اما امروزه این نگین خلیج فارس به یکی از پربازدیدترین مقاصد در میان گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده است و در تمام فصول سال مقصدی مناسب برای پایتخت نشینانی است که می خواهند برای گذراندن اوقات فراغتشان به مکانی آرام و بدون آلودگی سفر کنند.

با همراهی تور لحظه آخری قشم از تهران می توانید به سراغ تاریخ بروید و جاذبه هایی از روزگاران گذشته را به نظاره بنشینید و یا از طبیعت شگفت انگیز این پهنه بی مانند لذت ببرید. خرید را هم می توانید در برنامه های تان بگنجانید و یا به سراغ تفریحات آبی بروید و آدرنالین خون تان را افزایش دهید. فرهنگ سنتی مردمان این دیار به آن جلوه ای متفاوت بخشیده و با کمی گشت و گذار در گوشه گوشه جزیره می توانید غرق در زیبایی های آن شوید. همه چیز در قشم مهیاست تا سفری فراموش نشدنی را تجربه و با خاطره ای شیرین با تور قشم از تهران این مقصد ناب را ترک کنید.

مردم قشم، مانند تمام مردم ساکن بنادر و سواحل جنوب کشور و دیگر جزایر ایران به زبان فارسی سخن می گویند؛ اما گویش بندری دارند. این گویش آهنگ خاصی دارد اما بسیار شیرین است و همه از پس فهمش بر می آیند. در شهرها و روستاهای مختلف قشم این گویش یکسان است و معمولا تفاوتی با یکدیگر ندارد. به عبارتی زبان قشمی آمیخته‌ ای از زبان‌ های عربی، فارسی، بندری، هندی و انگلیسی است و در اثر مورد استعمار قرار گرفتن در دوران مختلف تاریخ، آثاری از دیگر زبان های دنیا نیز در آن دیده می شود. بنابراین اگر با تور لحظه آخری قشم از تهران همراه شدید و در برخی مناطق این جزیره شاهد صحبت کردن مردم بومی به زبان هندی بودید تعجب نکنید.

حقایق دیدنی و خواندنی جزیره قشم بسیار فراوان است که صحبت از همه آنها در این مقاله نمی گنجد؛ اما در ادامه مهم ترین آن ها را به شما مسافرین تور قشم از تهران معرفی خواهیم کرد:

تور قشم از تهرانژئوپارک قشم: ژئوپارک به منطقه‌ای وسیع با مرزهای مشخص اتلاق می شود که چندین پدیده بارز زمین‌شناسی و در برخی موارد تعدادی از آثار تاریخی، بوم‌شناسی، باستان‌شناسی و میراث فرهنگی و طبیعی در محدوده آن وجود داشته باشد.

ژئوپارک قشم نخستین ژئوپارک خاورمیانه است که از سال ۱۳۸۵ به عنوان عضوی از شبکه جهانی ژئوپارک‌های تحت حمایت یونسکو شناخته می شود. جاذبه هایی همچون جنگل‌های حرا، گنبد نمک، غارهای نمک، چشمه‌های آب معدنی، دره چاهکوه، تنگ عالی، بام قشم، دره تندیس‌ها، کلات کشتاران و ده‌ها تخته سنگ و صخره با شکل‌های عجیب و غریب در این محدوده قرار می گیرند که گردشگران تور قشم از تهران لحظه آخری ممکن است برای بازدید از همه این مناطق وقت کم بیاورند.

دره ستارگان:

پدیده ای فوق العاده که بر اثر گذر زمان ستون ها و اشکالی خاص در این مکان پدید آمده و با قوه تخیل شما بازی می کند. این مکان جایی نیست جز دره ستارگان. دره ستارگان از به نام ترین جاذبه های جزیره قشم است که همه گردشگران تور قشم از تهران، بازدید از این مکان را در اولویت کار هایشان قرار می دهند.

تنگه چاهکوه:

تنگه چاهکوه یکی از پدیده های بی نظیر جزیره قشم است که بازدید از آن را به تمامی گردشگران تور قشم از تهران لحظه آخری توصیه می کنیم. این تنگه بر اثر فرسایش شکل گرفته و اشکال تماشایی را در این تنگه رقم زده است. این دره در عمق ۱۰۰ متری قرار دارد و دور تا دور آن را دیوار های بلند احاطه کرده اند.

تور لحظه آخری قشم از تهرانجنگل حرا:

جنگل های حرا یکی از شناخته شده ترین جاذبه های قشم برای گردشگران تور قشم از تهران است. حرا گیاهی فوق العاده است که ریشه آن در آب دریاست. تعداد زیادی از این درختان در کنار هم و در میان آب های شور خلیج فارس رشد کرده اند و جنگل های حرا را تشکیل داده اند. گردشگران تور لحظه آخری قشم از تهران با قایق می توانند به میان این جنگل اسرار آمیز رفته و به گشت و گذار بپردازند.

جزیره هرمز:

جزیره فوق العاده در دل دریای خلیج فارس که خاک سرخ آن چشم هر گردشگری را که با تور قشم از تهران سفر کرده است به خود خیره می کند. این جزیره رنگین کمانی که مانند افسانه هاست در نزدیکی جزیره قشم قرار دارد. اگر هرمز رویایی را از نزدیک ببینید به شگفتی های آفرینش پروردگار پی خواهید برد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید