تور قشم از اصفهان
10
بهمن
1396

گذری در تاریخ و جفرافیای قشم در تور قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 755 1

برای آن دسته از افرادی که به طبیعت گردی و سفر علاقه ی زیادی دارند، فصل سیاحت در هر منطقه بسیار مهم است. می دانیم که کشور ایران را از دیرباز سرزمین چهارفصل نام گذاری کرده اند. معنای این سخن جالب، به تنوع آب و هوا و اقلیم کشور ایران باز می گردد. در واقع به طور همزمان، می توان چندین آب و هوا و رطوبت یا دمای متفاوت را در هر گوشه از این کشور تجربه کرد. اهالی شهر اصفهان، تا حدی با این تجربه آشنا هستند. چرا که این استان نیز به دلیل وسعت زیاد و کشیدگی شرقی غربی و موقعیت خود در مرکز کشور، به استان چهار فصل معروف است.  تور قشم از اصفهان یکی از پرطرفدارترین تورها در بین مردم شهر اصفهان است.

تور قشم از اصفهان

یکی از نواحی خاص ایران، استان های جنوبی هم جوار خلیج فارس و دریای عمان هستند. این نواحی، در تابستان آب و هوایی بسیار گرم و مرطوب و در زمستان، دارای هوای معتدل و مطبوع می باشند. به دلیل اقلیم خاص و هوای دلپسند این نواحی، به ویژه در فصل زمستان، شهروندان استان های مرکزی کشور برای سیاحت  به این مناطق سفر می کنند.

برنامه های سفری زیادی به دلیل همین تنوع و تفاوت آب و هوایی، توسط آژانس ها و گروه های برگزار کننده ی تورهای مسافرتی، تعریف و اجرا می شوند. این برنامه ها به عنوان تور قشم از اصفهان، جزء جدا نشدنی از آگهی های این موسسات گردشگری را تشکیل می دهند. دلیل این امر نیز استقبال از تورهای اصفهان به قشم یا به طور کلی تور قشم در فصل های خنک و سرد سال است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  توسعه و بهبود تور قشم از اصفهان

جزیره ی قشم در جنوب استان هرمزگان و غرب تنگه ی هرمز واقع شده است. این پهنه ی بی نظیر، وسیع ترین جزیره در میان جزایر آب های جنوبی ایران به شمار می رود. به همین دلیل یکی از مناطقی که برای سیاحت مورد توجه علاقمندان به گردشگری قرار گرفته است، جزیره ی قشم بوده است. به همین دلیل هم تور قشم از اصفهان از جمله پر طرفدار ترین برنامه های زمستانه محسوب می گردد.

برای همراه شدن با تور قشم، بهتر است پیش از هر چیز در مورد این جزیره و تاریخ و مشخصات و جاذبه های دیدنی آن اطلاعات و آگاهی جمع اوری کنید. جمع آوری اطلاعات چند حسن و مزیت به همراه دارد. یکی از مزایای این کار، این است که می توانید برنامه ریزی بهتری برای ایامی که در جزیره ی قشم به سر می برید داشته باشید. به این معنی که با دانستن موقعیت و اهمیت هر یک از جاذبه های دیدنی مقصد، و اینکه تاریخ سکونت و تعاملات فرهنگی و اجتماعی جزیره چگونه بوده است و به کدام نقاط آنجا ارتباط بیشتری دارد، می توانید سوژه های گردشگری خود را بهتر انتخاب کنید تا در طول برنامه ی تور قشم از اصفهان، به طور منظم و بهینه به هر کدام بپردازید.

قبل از همراه شدن با تور قشم از اصفهان، با انتخاب مناسب محل های مورد نظر برای سیاحت و بازدید، قادر خواهید بود این محل ها را بر روی نقشه ای کوچک، علامت گذاری کنید. پس از علامت گذاری، می توانید اطلاعات و شرح مختصری در کنار هر علامت روی همان نقشه بنویسید. این شرح مختصر شامل کلماتی کلیدی هستند که باعث می شوند مطالبی که در مورد هر کدام خوانده اید را به خاطر بیاورید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  آداب و فرهنگ قشم

تور قشم از اصفهان

دیگر مزیت کسب آگاهی قبلی برای مسافر تور قشم از اصفهان، این است که با اطلاعات خود هنگام بازدید، نگرش و ذهنیت بهتری نسبت به محلی که در آن گشت و گذار می کنید، خواهید داشت. به عنوان یک مثال کوچک برای شهروندان اصفهانی که مشتری تور قشم از اصفهان است، بد نیست خود را به عنوان بازدید کننده ی کاخ چهلستون تصور کنید. در صورتی که بدون مطالعه ی قبل از بازدید به آن وارد شوید، باغ و ساختمانی با زیبایی های خاص خود می بینید که چاشنی این بازدید نیز توضیحات راهنمایان موزه است. اما در حالتی که با بررسی و مطالعه قبل از بازدید به محوطه ی باغ موزه ی چهلستون وارد شوید، مانند این است که همزمان در مسیر قدم زدن خود، در میان رویدادها و تاثیرات تاریخی و فرهنگ هایی که بر این محوطه گذر کرده اند نیز عبور خواهید کرد.

پیرامون سفر به جزیره ی قشم، جزیره آب و آفتاب نیز وضعیت به همین شکل است. در مدت زمان همراهی با تور قشم از اصفهان، فرصت های زیادی برای گشت و گذار در محل های تاریخی و قدیمی قشم فراهم می شود. به ویژه اینکه سابقه ی سکونت و تجارت در این جزیره، به قرن ها قبل از اسلام باز می گردد. از طرفی به دلیل دسترسی محدود قشم به خشکی های اطراف، فرهنگ بومیان آن از اصالت و ثبات بالایی برخوردار بوده و هنوز نیز می باشد. با جمع بندی این موارد، می توان تور قشم از اصفهان را فرصتی مغتنم برای سیاحتی همزمان در مکان و تاریخ دانست.

Administrator
1 دیدگاه
  • سمانه حیدری
    بهمن 12, 1396

    سلام. ممنون از این مطلب زیبا. من هیچ وقت برای سفر به قشم به تفریحی جز خرید فکر نمیکردم. اما الان بهتر میتونم برای سفر به قشم برنامه ریزی کنم.

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید