تور قشم از اصفهان
30
بهمن
1396

گذری بر ژئوپارک جهانی با تور قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 612 0

ایرانی ها از زمان های قدیم به عنوان مردمی که اهل تفریح و خوش گذرانی هستند شناخته می شوند. این روحیه شادی طلبی که در زمان مناسب می تواند به طرق مختلف خود را نشان دهد، جزو خصوصیات بارز اهالی سرزمین ایران از چند هزار سال قبل به شمار می رود. برگزاری انواع جشن هایی که سابقه ای از عهد باستان دارند و همچنین آیین های مناسبتی همراه با این جشن ها، نشان از منش و طبع پر نشاط این مردم دارد.
در سال های اخیر، با آگاهی بیشتر عموم خانواده ها و اهالی شهرهای کوچک و بزرگ، پیرامون گنجینه های طبیعی و تاریخی ایران، روحیه نشاط جوی ایرانیان، در قالب انواع سفرهای دور و نزدیک به نقاط دیدنی سرزمین مادریشان نمود داشته است.

تور قشم از اصفهان
علاوه بر همان روحیه و منش، عامل دیگری که باعث می شود خانواده ها و گروه های دوستانه برای مسافرت و گردشگری رغبت بیشتری پیدا کنند، شلوغی و آلودگی روز افزون شهرهای بزرگ است. در حقیقت به اذعان بسیااری از مردم، سفر به نقاط خوش آب و هوا فرصتی به عنوان استراحت و تنفس فراهم می آورد.
شاید این واژه تنفس همان گونه که ظاهری ساده و شاید با نمک داشته باشد، جزو اصلی ترین بهانه های موجهی است که مسافر را به نواحی گوناگون دور از شهرهای بزرگ برای ساعتی استراحت و بهره مندی از هوای پاک می کشاند. از جمله مهم ترین مناطقی که مورد استقبال و توجه گردشگران فراوانی قرار گرفته است، جزیره قشم نام دارد. این جزیره در جنوب استان هرمزگان واقع شده و همچنین در مسیر عبوری از تنگه هرمز به سمت آب های آزاد است.
این موقعیت استراتژیک باعث به وجود آمدن خصوصیاتی شده که بسیاری از آنها تا امروز هم تداوم دارند. قدمت این ویژگی ها، آن ها را تبدیل به هویت جزیره قشم کرده و موجب استقبال بیشتر از تور قشم از اصفهان گردیده است. جزیره قشم بزرگ ترین خشکی در میان آب های خلیج همیشگی فارس است. قابلیت های منحصر به فرد این پهنه خشکی، از چندین منظر قابل بررسی و توجه اند. یکی از این موارد، بافت تاریخی و مسکونی قشم در طی چندین قرن حتی از دوران پیش از ورود اسلام، شکل گرفته و توسعه یافته است. این بافت هم اکنون لابه لای برخی محلات و روستاهای کهن جزیره به چشم می خورد. برای بازدید آن گروه از مسافرین تور قشم از اصفهان که به تاریخ و معماری ترکیب قدیمی شهرهای اولیه علاقه مند هستند، سوژه بسیار جذابی خواهد بود.
یکی دیگر از موضوعاتی که قشم از دیرباز در خود پرورانده است، بافت طبیعی و زیست بوم بسیار خاص گسترده در آنجا است. شاید بگوئیم طبیعت زیبا در بسیاری از مناطق و استان های کشور وجود دارد و طبیعت گردان و کوه پیمایان را شیفته خود می سازد، اما نباید فراموش کنیم که جزیره قشم به عنوان یک ژئو پارک طبیعی به ثبت جهانی رسیده است. گرد هم آیی حیات وحش، پوشش گیاهی و همچنین پستی و بلندی ها و مشخصات اقلیمی این جزیره شگفت انگیز، منجر به چنین جایگاهی شده است. برای دانشمندان و کارشناسان و صاحب نظران در عرصه های مختلف از جمله زمین شناسی، جغرافیا، محیط زیست، زیست شناسی و …، این منطقه به عنوان یک نمایشگاه طبیعی و یک آزمایشگاه خدادادی پدیده های زیستی، حائز اهمیت زیادی است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  قشم و جذابیت های تور قشم از اصفهان

تور قشم از اصفهان
علاوه بر طبیعت و معماری، آداب و رسوم و فرهنگ اهالی قشم نیز سوژه فوق العاده مناسبی برای گردشگران فرهنگی و مشتریان تور قشم از اصفهان محسوب می گردد. به دلیل این که دور تا دور این جزیره توسط دریا محصور شده است، راه ارتباطی محدود با روش های نسبتا دشواری می توانسته واسطه انتقال فرهنگ میان بومیان قشم و مردم شهرها و روستاهای دیگر شود. در نتیجه مشخصه های فرهنگی ایشان به مراتب دست نخورده تر و بکر تر از بسیاری از روستاهای تاریخی ایران پابرجا مانده است. با کمی جستجو و دقت در آداب و رسوم و عادات این مردم، می توان اطلاعات خوبی راجع به فرهنگ خطه جنوبی ایران در زمان های قدیم و سیر تکوین آن تا هم اکنون به دست آورد.

هنگامی که قصد سفر با تور قشم از اصفهان را دارید، لازم است در مورد این موضوعات و همچنین خصلت های دیگر جزیره قشم، اطلاعات و آگاهی لازم را از کارشناس و راهنمای تور جویا شوید. این راه، معیاری است که نه تنها بر دانش شما پیرامون مقصد سفر می افزاید، بلکه سنگ محک توانمندی و اعتبار آژانس برگزار کننده نیز می باشد. به طور کلی، آن دسته از موسسات گردشگری از جمله متولیان تور قشم از اصفهان که جلب نظر و رضایت مشتری را ملاک مهمی برای ادامه کارشان در نظر گرفته اند، خود را ملزم به پاسخگویی و ارائه اطلاعات در مورد سفر و مقصد می دانند. از این رو، پیش از همراهی با تور قشم از اصفهان، اطمینان خاطر بابت حسن سابقه برگزار کنندگان، بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  بررسی تور قشم از اصفهان

تور قشم از اصفهان

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید