تور اسپانیا
30
بهمن
1396

اسپانیا؛ کشور فوتبال و تاریخ

ارسال شده توسط: admin/ 574 0

هر گاه که نامی از کشور اسپانیا برده می شود، بسیاری از ایرانیان به یاد تیم های طراز اول و همیشه قهرمان اسپانیایی می افتند. بخش عمده ای از توجه تعداد زیادی از مردم در سال های اخیر، معطوف به فوتبال و بازیکنان مطرح این کشور اروپایی شده است. حتی بسیاری تلاش می کنند در روزهای برگزاری مسابقات فوتبال داخلی یا اروپایی تیم های این کشور، در قالب یکی از برنامه های تور اسپانیا، به آن کشور سفر کنند.

اما باید بدانیم که فوتبال و افتخارات قهرمانی، تنها بخشی از جذابیت های این کشور کم نظیر را فراهم می نماید.

تور اسپانیا

همان گونه که علاقه مندان به فوتبال با خبر هستند، شهرهای معروف این کشور عبارتند از مادرید، بارسلون، والنسیا و ساراگوسا. می دانیم که باشگاه های ورزشی همگانی به خصوص در مورد رشته های محبوبی چون فوتبال، نقش مهمی در جذب گردشگر و شناساندن سایر موضوعات مربوط به کشور در میان عموم گردشگران دارند.

برگزاری مسابقات مختلف و انگیزه فوتبال دوستان برای تماشای مسابقات و تمرینات تیم مورد علاقه شان، موجب می شود تا متولیان گردشگری و توریست اسپانیا، تلاش هایی جهات بهبود زیرساخت های لازم داشته باشند.

نکته مهم اینجاست که تفاوت اصلی میان برنامه هایی همچون تور اسپانیا با وجود چنین سوژه هایی، با سایر تورهای اروپا گردی، سن و سال مخاطبین آن هاست. باشگاه های این کشور می توانند موجب استقبال بیشتر جوانان از تور اسپانیا شوند.

نباید فراموش کنیم که علیرغم این مسئله، تاریخ و فرهنگ اسپانیا نیز قدمت و اصالتی دیرینه دارد. ممکن است زمانی که صحبت از اسپانیا به میان می آید، تصویری از ترکیب فوتبال حرفه ای، جشنواره های گاوبازی، موسیقی های کلاسیک و بناهای معماری اسلامی و مسیحی به ذهن متبادر شود. هر یک از این تصاویر، چه مثبت و چه منفی، بخش هایی جدایی ناپذیر از فرهنگ و بافت اجتماعی اسپانیا را به خود اختصاص داده و کلیت قابل شناخت ان جامعه را نشان می دهد. تور اسپانیا علاوه بر جوانان و نوجوانان ورزش دوست، مخاطبین میانسال و مسن هم دارد. تعداد قابل توجهی از این گردشگران، شیفته تاریخ و معماری شهرهای قدیم و جدید اسپانیا می شوند.

تور اسپانیااسپانیا کشوری است که در زمان هجوم اعراب به اروپا در صدر اسلام، توسط سپاهیان مسلمان فتح گردید. بخش قابل توجهی از بناها و مساجد و همچنین بافت مردمی این کشور تحت تاثیر فرهنگ اسلامی قرار گرفته و از نمونه های بسیار مشهور و مورد بازدید این کشور، کاخ و مسجد الحمرا هستند.

تقریبا تمامی مشتریان تور اسپانیا، یکی از اصلی ترین مقصد های بازدید و گشت و گذار خود را همین کاخ الحمرا در نظر می گیرند. این مجموعه دارای قصر اصلی، باغ، حمام و مسجد است که تحت تاثیر معماری و عمارت سازی اسلامی و عربی بنا شده. این مجموعه، نمایشگاهی تمام عیار از هنر و نبوغ کاشی کاران و استادکاران به حساب می آید.

بخش قابل توجهی از جمعیت علاقمند با گردش با تور اسپانیا، شیفته سیر و سیاحت در بازارهای اسپانیایی هستند. شهر بارسلون، جزو مهم ترین شهرهایی است که بازارهای پر رونق و معروفی دارد. برخی از این بازارها فصلی و برخی دائمی یا بازار روز هستند. عمده کالایی که به عنوان سوغات اسپانیا در این بازارها خرید و فروش می شود، انواع محصولات سرامیکی و سفال است.  با توجه به این که قیمت ها در شهر بارسلون بالاست، اطلاع از تاریخ و حضور در هنگام حراج های فصلی، اهمیت زیادی دارد.

این حراج ها به صورت نسبتا منظر در فصل های زمستان و تابستان اعلام شده و چند میلیون نفر را از سرتاسر جهان به جمعیت مشتریان تور اسپانیا تبدیل می نماید.

همچنین برخی از برندهای پوشاک و بخصوص تی شرت و جوراب و کیف های فوتبالی، به عنوان سوغات برای دوستداران فوتبال خریداری می شود.

تور اسپانیا

اولین گام برای شرکت در تور اسپانیا و به طور کلی هر نوع تور سیاحتی داخلی و خارجی، مشخص کردن موضوع سفر و رشته یا مقوله ای است که به آن علاقه مند هستید. به عنوان نمونه، ممکن است با نیت و انگیزه ای خاص، کشور اسپانیا را برای مسافرت برگزینید. همچنین برخی از تور ها با اهداف مشخصی شبیه بازدید از سلسله مسابقات ورزشی خاص و یا شرکت در نمایشگاه هایی تخصصی، جذب مشتری می نمایند. بیشتری افرادی که تور اسپانیا را برای گذراندن اوقات آزاد خود انتخاب می کنند و یا آن دسته از برنامه های تور اروپا را که شامل تور اسپانیا نیز می شود بر سایر بسته های مسافرتی ترجیح می دهند، به جنبه فرهنگی و تاریخی سفر نظر کرده اند.
با دانستن انگیزه و نوع مقولاتی که قرار است در سفر خود به آن ها بپردازید، قادر خواهید بود مسیرها و سوژه های مهم خود را نیز بر همان اساس انتخاب نمایید. محل های مد نظر برای گشت و گذار و ساختمان ها یا عماراتی که مربوط به حوزه مورد علاقه مسافر است، بایستی پیش از شرکت در تور اسپانیا تعیین شده باشند. همچنین دسترسی به آن ها و زمان لازم برای هر کدام، نکاتی هستند که نباید فراموش کنید.

در مسیر تور اسپانیا، شهرهایی که بیشتر از دیگر مناطق در معرض بازدید و استقبال قرار می گیرند، بارسلون و مادرید هستند. زمانی که وارد این دو شهر و یا سایر شهرهای زیبای این کشور می شوید، تلفیق بی نظیری از طبیعت سرسبز و معماری تاریخی و جدید را به خوبی لمس خواهید کرد.  شاید قبل از دیدنی های جذاب شهر، هزاران گردشگری که هم زمان در جای جای آن دیده می شوند برایتان تعجب آور باشد. نکته جالب اینجاست که مسیرهای بسیار عریض و طولانی و امکان دسترسی ها با دوچرخه یا پیاده به محوطه های گردشگری مختلف شهر، موجب شده تا آرامش خاصی با وجود این تعداد از گردشگران خارجی، حاکم باشد. تور اسپانیا این امکان را به شما می دهد تا در موضوعات مختلفی بتوانید به سیر و سیاحت بپردازید. تاریخ و تمدن بارسلونا و مادرید، ساختمان های کلاسیک قرون وسطایی اسپانیا و کلیساهای مختلف بجا مانده از آن دوران، تنها بخشی از زیبایی های شهری قابل دیدن هستند.

هزاران کافه و یا رستوران قدیمی و مدرن که انواع گزینه های شکم گردی و کافه گردی در اسپانیا را برای شما به وجود می آورند، همچنین باغ ها و محوطه های تفریحی بزرگ و کوچک، از دیگر سوژه های بی نظیر اسپانیا هستند.

تور سپانیا

اگر از شهر بارسلون شروع به اسپانیا گردی کنید، نمایشگاهی درهم تنیده از شگفتی، جذابیت، رنگ و نما و شادی خواهید دید. ضمن این که خوردنی های خوشمزه و اصیل اسپانیایی نیز طعمی هماهنگ با همین خصوصیات برایتان به همراه خواهند داشت. بارسلون را می توان شهر آنتونی گائودی نامید. تور اسپانیا، بدون بازدید از آثار گائودی نمی تواند یک تور واقعی باشد. وی که معمار معروف اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بود، با خلق آثاری به ظاهر فانتزی و عجیب و غریب، شکل و فرم خاصی را در بافت شهری بارسلونا تزریق نمود. این هنرمند مشهور معاصر، آثاری بسیار خاص از خود به جا گذاشت که امروزه هم هر ساله محل بازدید و سیر و سیاحت میلیون ها مسافر است.

از جمله بهترین یادگارهای گائودی، که جزو بهترین دیدنی های تور اسپانیا به شمار می رود، پارک گوئل نام دارد. این پارک که با سفارش گوئل قرار بود محل اسکان ثروتمندان شهر باشد، پس از طراحی و اجرا توسط آنتونی معروف، به محلی برای تردد عموم تبدیل شد و البته محل سکونت خود گائودی نیز بود. در حال حاضر گردشگران برای این پارک ورودی بازدید پرداخت نمی کنند و فقط دیدن موزه گائودی نیاز به خرید بلیط دارد.

دیگر آثار این معمار فرهیخته از اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، در جای جای شهر بارسلون مشهود است. ساختمان هایی با حجم و ظاهر نسبتا عجیب و البته جذاب و زیبا، البته با هماهنگی با سیمای کلی شهر و متناسب با محیط، رشته هایی با فاصله اما مرتبط با یکدیگر را تشکیل داده اند. این رشته ها، هویت شهری بارسلون را مشخص می نماید. تور اسپانیا با عبور از بارسلون، به ویژه برای مسافران کشورهای خاورمیانه، الگوهای خوبی از هوشمندی و دقت برای حفظ ارزش های ملی و اجتماعی را نشان می دهد.

کشور اسپانیا از برخی جهات شبیه کشورهایی مانند ایران است. طبیعت زیبا و آثار به جا مانده ا ز دوران های مختلف که با ورود اسلام به این کشور، در زمان هایی معماری و نمای خود را تغییر داد. از این بابت، ایرانیان زیادی علاقه مند به شرکت در تور اسپانیا بوده و فرهنگ و تاریخ آن کشور را مورد توجه قرار می دهند.

در هنگام بازدید از بارسلون، از شکم گردی در رستوران ها و کافه های بارسلون غافل نشوید. برخی از پاتوق های شکم گردی در این شهر از قدمت بالای صد سال برخوردارند و نمی شود از خیابان های این شهر گذشت و از کنار این مکان ها بی تفاوت عبور کرد.

تور اسپانیا
کشور اسپانیا سمبل جایی است که مردم با بهانه های مختلف به شادی و پایکوبی می پردازند. در صورتی که با تور اسپانیا همراه می شوید، بر اساس این که تاریخ سفر و اقامت شما چه زمانی از سال و در کدام یک از شهرهای این کشور باشد، شانس حضور در جشنواره ها و برنامه های هیجان انگیز و شاد عمومی را دارید.

برخی از جشنواره ها بر مبنای اصالت و پیشینه خود، در مواقع خاصی اجرا می شوند. از جمله این برنامه ها می توان به جشن “سان جوان” اشاره کرد که به نوعی مراسم برافروزی آتش در کوتاه ترین شب سال است. برخی دیگر نیز طی چند دهه اخیر و به صورت ابتکاری توسط مردم پدید آمده و ادامه پیدا کرده اند. به عنوان مثال از این دسته جشن ها، می توان جشن پرتاب گوجه فرنگی یا “لا توماتینا” را نام برد.

مراسم لاتوماتینا که زمانی غیر قانونی بوده و اکنون تبدیل به جشن قانونی و محبوب مردم بومی و گردشگران تور اسپانیا شده است، در نزدیکی شهر والنسیا برگزار می گردد.

کارناوال های مختلف و متنوعی نیز در اسپانیا برقرار هستند و هر نوبت میلیون ها نفر را مجذوب خود می کنند.

با توجه به مجموع موارد گفته شده، می توان متوجه شد که چرا به اسپانیا لقب کشور تاریخ داده ایم. آثار و یادگار های قدیمی این کشور در طول قرن ها به خصوص دورا نقرون وسطی، نشان دهنده نقش مهم تمدن اصیل آن در مناسبات اروپایی و همچنین تاثیر پذیری از سایر دولت ها از جمله حکومت های شرقی و اسلامی بوده است.

نکته جالبی که در مدت زمان تور اسپانیا می تواند نظر شما را به خود مجذوب کند، چگونگی ترکیب آثار به جا مانده از دوران های مختلف و حوزه های تمدنی متفاوت شرقی و غربی است. به نوعی که مجموعه های زیبا و بی نظیر ا زدر هم تنیدگی معماری کلاسیک و باغ و ساختمان ها و خیابان های شهری به جا گذاشته اند.

موقعیت جفرافیایی اسپانیا به گونه ای است که این کشور در طول تاریخ از جنوب با قاره آفریقا، از شرق با دریای مدیترانه و راه آبی به خاورمیانه قدیم و از غرب به آب های آزاد اقیانوس متصل است. در نتیجه اگر در فرهنگ و عناصر پراکنده شهرهای اسپانیا به دقت نگاه کنید، نشانه های جالبی از پیوند های میان این سرزمین با سایر قاره ها و تمدن های اطراف را در می یابید.

برخی برنامه های تور اروپا، شامل اقامت کوتاه مدت در اسپانیا شده و این کشور را نیز در مسیر بازدید خود قرار می دهند. با توجه به این که اسپانیا در جوار راه های دسترسی به دو قاره قرار دارد، می تواند به نوعی فرهنگ ترکیبی دریافت شده در طول تاریخ را نیز نشان دهد.

معمولا افرادی زیادی از شرکت کنندگان در تور اسپانیا، با هدف خرید سوغاتی، خرید و همچنین گردشگری فرهنگی به شهر های این کشور راهی می شوند. از این روف با دانشگاهی تجربی ا زانواع نشانه های تاریخی مواجه خواهند شد. این نشانه ها در کنار پیشرفت و توسعه معماری و شهرسازی و تلفیق آن با تکنولوژی روز، فضای بی نظیری از سیر قدیم و جدید اروپا را نشان خواهد داد.

تور اسپانیابه دلیل سابقه توریست پذیری کشور اسپانیا، اهالی این کشور به خوبی در تعامل با میهمانان خود قرار گرفته و ارتباط اجتماعی بسیار مطلوبی برای شما رقم خواهند زد. با چنین سفر هایی، می توان تاثیرات کشور گشایی های اسپانیا را بر رفتار و خلقیات و شخصیت مردم متوجه شد. در هر بازه ای از تاریخ، تحولات سیاسی و برون مرزی این کشور بر روحیات مردم آن اثر ویژه و خاص خود را داشته و این اثرات هنوز هم به چشم می خورد.

از جمله موضوعاتی که در کل کشور اسپانیا می تواند شما را حسابی به خود مشغول کند، تجربه خوراکی ها و غذاهای گوناگون این سرزمین است. اسپانیا اقلیم ها و تنوع آب و هوایی زیادی دارد. می دانیم که اقلیم متنوع، منابع غذایی و طبع های متنوعی را نیز به دنبال دارد. به این معنی که پوشش گیاهی و در نتیجه ویژگی های منابع خوراکی هر شهر و ایالت بر اساس جغرافیا و شرایط زمین و جو متفاوت بوده و روحیه و ذائقه مردم نیز به همان نسبت  با دیگر مناطق فرق دارد. در نتیجه غذاهایی که طبخ می شود و سلیقه خوراکی های آنان نیز متنوع بوده و مسافر تور اسپانیا را به یک شکم گردی بسیار خاص دعوت می نماید.

انواع غذاهایی که در رستوران های مدرن و معروف شهرهای بارسلونا و مادرید و سایر شهرها عرضه می شود، گویای این موضوع است.

بخش هایی از این کشور با آب و هوای دریایی مدیترانه ای و بخش های دیگر با آب و هوای کوهستانی یا بیابانی و جنگلی مسافر را به سیاحت فرا می خواند. از این رو، در هر فصل و هر ناحیه ازاین کشور قادر هستید مزه ای تازه را بچشید و از آن لذت ببرید.

تمامی مواردی که در مورد بارسلونا گفته شد، تنها قسمتی از زیبایی و جذابیت های این شهر است. اگر قبل از سفر با تور اسپانیا کمی در مورد شهر بارسلونا به جستجو بپردازید، متوجه خواهید شد که با حجم عظیمی از اطلاعات، داده ها و نکات قابل توجه سفر مواجه هستید. تمام این موارد، غیر از تجربیات مسافران قدیمی تر و گردشگران حرفه ای در سفر به اسپانیا و بارسلونا است.

مطالعه سفرنامه های قدیمی و جدید، به طور جدی مورد تاکید کسانی است که پیرامون سفر و گردشگری تبحر دارند. با وجود این که در تور اسپانیا، از حضور و همراهی کارشناس و راهنمای تور برخوردار می باشید، اما مروری بر گزارش های سفر افراد گوناگون به این کشور و شهرهای معروف و غیر معروف آن، مانند این است که خودتان قبلا به این شهر ها سفر کرده و قسمت های مختلف آن را به خوبی می شناسید.

کسانی که به نوشتن و مستند سازی خاطرات و تجربیات سفر خود مبادرت می کنند و آن را برای دیگران به اشتراک می گذارند، قطعا افرادی حرفه ای هستند و مطمئن باشید سفر خود را به بطالت و یا گذراندن وقت در برنامه های بیهوده صرف نخواهند کرد.

یکی از توصیه هایی که لازم است قبل از شرکت در هر نوع سفر طولانی و یا کوتاه مدت از جمله تور اسپانیا در نظر گرفته شود، مطالعه سفرنامه دیگران است. از سال ها پیش تا کنون، بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به سیاحت در کشور های بیگانه و سرزمین های ناشناخته، سفرنامه نویسی را جزو فعالیت های غیر قابل اجتناب خود در نظر می گرفتند. هر بار که قبل از مسافرت به هر یک از کشور های دیدنی جهان به شبکه های مجازی و اینترنت مراجعه کنید و یا حتی در کتابفروشی ها به دنبال سفرنامه های گردشگران حرفه ای بپردازید، لذت سفر نامه خوانی را بیشتر درک خواهید کرد.
با این حال، زمانی که قبل از مسافرت به مقصدی دیدنی، سفرنامه های مربوط به همان مقصد و جایی که قرار است بازید کنید را مرور نمایید، و سپس به بازدید از جاذبه های ذکر شده در سفرنامه بپردازید، لذت بازدید برای شما دو چندان خواهد شد.

تور اسپانیا

ویژگی خاصی که باعث می شود اهالی کشور های اروپایی و یا سایر کشورهای توسعه یافته، سفر های پربار تری را پشت سر بگذارند، همین مرور خاطرات و نوشته های دیگران قبل از مبادرت به سفر است.

عموما کشور اسپانیا را با چند شاخص فرهنگی و اجتماعی معروف می شناسند که حین تور اسپانیا می توانید به آن ها توجه داشته باشید. البته برخی از از شاخص ها مانند مراسم گاوبازی، از نظر عموم مردم دنیا امری ناپسند و ناشایست است که با شکنجه دادن و آزار حیوانات همراه می باشد. با این حال، گوش مردم و مسئولین کشور اسپانیا چندان به این مخالفت ها بدهکار نیست و هر ساله در موعد خاص این مراسم با استقبال پر شور مردم انجام می گیرد.

یکی از جذاب ترین موضوعاتی که محور توسعه گردشگری اسپانیا شده، وجود ورزشگاه ها و باشگاه های فوتبال بسیار زیاد در این سرزمین است. علاوه بر این که برای بازی ها و لیگ قهرمانی داخلی، هر ساله تعداد زیادی از علاقه مندان به فوتبال در تور اسپانیا شرکت می کنند، بازی های بین المللی مانند برخی بازی های لیگ اروپا که در اسپانیا برگزار می شود نیز مشتریان خاص خود را دارد. به این ترتیب، شاید بتوان نقش ورزش فوتبال در رونق گردشگری این سرزمین را یکی از بهترین عوامل تاثیر گذار دانست. وجود باشگاه های معروفی مانند رئال و بارسلون، تائید کننده این نقش بی بدیل محسوب می گردد.

تعداد قابل توجهی از گردشگران یک کشور را توریست های ورزشی تشکیل می دهند. این گروه از مسافران با توجه به ظرفیت های گردشگری کشور مقصد در حوزه ورزش و مسابقات محلی و جهانی، راهی آن کشور می شوند. به عنوان نمونه برای بازی های محلی و یا بین المللی تیم های اسپانیایی، استقبال از تور اسپانیا نیز افزایش می یابد. حتی اگر پیشینه تاریخی و شهر سازی خاصی در کشور اسپانیا وجود نداشت، همین محبوبیت تیم های فوتبال و فوتبالیست های جهانی در این کشور، می توانست یک قطب گردشگری پر طرفدار به وجود بیاورد. نکته دیگری که در این مسئله باید به آن توجه داشت، این است که دولتمردان و سیاست گذاران حوزه گردشگری در اسپانیا، تنها به زیبایی ها و جذابیت های شهر سازی بسنده نکردند و تلاش نمودند از سایر ظرفیت ها نیز برای توسعه گردشگری استفاده نماید.

شهر های مهم اسپانیا همچون مادرید و بارسلونا، توانسته اند هر دو جنبه شاخص در صنعت گردشگری این کشور یعنی ورزش فوتبال و تاریخ را در کنار یکدیگر گردآوری نمایند و به مشتریان تور اسپانیا عرضه کنند. از این بابت، سفر به اسپانیا را می توان تلفیقی از سیاحت در میان جاذبه های کهن و سوژه های مدرن نامید.

یکی از خصوصیات کشور های اصیل و تاریخی مانند اسپانیا، که ممکن است ساعات جذابی در خلال تور اسپانیا برای گردشگران از جمله مسافران ایرانی فراهم آورد، آیین ها و مراسم گوناگون در اقصی نقاط این کشور است. قبلا در مورد برخی از این برنامه ها و زمان اجرای آن ها توضیحاتی داده شد. با این حال، تنوع برگزاری رویداد های فرهنگی و تفریحی مختلف به قدری زیاد است که می بایست قبل از سفر حتما مورد بررسی دقیق مسافر قرار بگیرند. زمانی که مایل به شرکت در تور اسپانیا هستید، بهتر است این موارد را به خوبی مرور کرده و اطلاعات دقیقی پیرامون این که کدام جشن یا برنامه در چه زمانی برگزار می گردد، جمع آوری نمایید. این موضوع کمک می کند تا بتوانید در خلال سایر بازدید ها و برنامه هایی که مسئولین تور و مدیران آژانس برایتان در نظر گرفته اند، بهترین سرگرمی و بهره برداری فرهنگی را نیز داشته باشید.

 

تور اسپانیالزوما بسیاری از این جشن ها یا جشنواره ها و آیین ها، ریشه تاریخی ندارند. برخی ممکن است طی چند دهه اخیر توسط ساکنین محلی به یک رسم زیبا و جذاب تبدیل شده باشند که شرکت در آن ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

تعداد قابل توجهی از مسافران تور اسپانیا و گردشگران از دیگر کشور های اروپایی، تنها برای شرکت در یک یا چند رویداد فرهنگی و اجتماعی به کشور اسپانیا سفر می کنند. برای این گردشگران سفر به اسپانیا با محدودیت روادید و … مواجه نمی شود. در نتیجه با بررسی زمان و کیفیت و همچنین محل برگزاری هر برنامه مناسبتی، تور اسپانیا به عنوان یک برنامه فرهنگی اجرا می شود.

بدون برخورداری از اطلاعات کافی در مورد رویداد ها و جشنواره های شهری و محلی کشور اسپانیا، نمی توانید از زمان حضور خود در خلال تور اسپانیا بهره لازم را ببرید. علاوه بر تحقیق قبلی در فضای مجازی، بهتر است هنگام رسیدن به هر شهر مقصد، از افراد و شهروندان محلی در مورد این برنامه ها سوال کنید. ممکن است برخی از رویداد ها بسیار جذاب و نشاط برانگیز باشند ولی در مورد آن ها تبلیغ چندانی در اینترنت صورت نگرفته باشد. به این دلیل پرس و جو بهترین روش به منظور کسب اطلاع از این موضوعات است. معمولا قدیمی تر ها و افراد مسن در کتابفروشی ها و گالری های این سرزمین، حرف های زیادی برای گفتن دارند که می تواند برداشت ها و تجربیات سفر شما را چندین برابر افزایش دهد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید