تور کیش از تهران
09
تیر
1397

کشتی یونانی، عروس ناخوانده جزیره کیش

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 249 0
کشتی یونانی، عروس ناخوانده جزیره کیش
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

جزیره زیبای کیش همواره یکی از مقاصد پرطرفدار در بین ایرانیان و خصوصا اهالی پایتخت است و با داشتن جاذبه هایی خاص، می تواند سفری خوش را برای مهمانانش که تور کیش از تهران را همراهی کرده اند رقم بزند. این جزیره مرجانی به نگین خلیج فارس شهرت دارد و فرصت های مناسبی را برای مهمانان خود برای تفریح و خوش گذرانی رقم می زند. سواحل تماشایی تنها گوشه ای از زیبایی های کیش هستند و تفریحات آبی از جمله فعالیت های هیجان انگیز آن به شمار می روند.

از آن جهت که صنعت گردشگری در این جزیره رونق پیدا کرده است برای رفاه حال مسافران خصوصا گردشگران تور کیش امکانات رفاهی زیادی را تدارک دیده اند. اما با وجود همه تفریحات و جاذبه های بیشمار یک جاذبه شناخته شده در جزیره مستقر شده است که تمام توجهات را به سوی خود جلب می کند. درست حدس زدید ما می خواهیم در این مقاله در رابطه با کشتی یونانی این عروس زیبای یونانی برای شما مسافران تور کیش از تهران سخن بگوییم.

تور کیش از تهران

شاید بارها و بارها تصویر این کشتی را دیده و یا تعریفش را از کسانی که با تور کیش سفر کرده اند شنیده باشید؛ اما آیا می دانید که این کشتی چگونه سر از اینجا در آورده و چرا در این مکان به گل نشسته است؟ مگر می شود این جاذبه شاخص هیچ قصه و داستانی نداشته باشد؟ اکنون می خواهیم شما مسافران را با اسرار این کشتی عظیم الجثه آشنا کنیم.

تمام آنچه که در رابطه با کشتی یونانی می دانیم این است که در گذشته های دور و حدود سال ۴۵ هجری شمسی، یک کشتی یونانی در نزدیکی روستای باغو به گل نشست و برای همیشه مهمان خلیج همیشه فارس شد. این کشتی غول پیکر یک کشتی نفت کش بود که زمانی که به گل نشست با وجود تمام تلاشی که خدمه کشتی و مردم بومی جزیره کیش برای بیرون کشیدن آن کردند موفق به بیرون کشیدن کشتی از میان گل و لای ساحل نشدند و خدمه مجبور به ترک و در نهایت به آتش کشیدن کشتی شدند.

بومیان جزیره می گویند که یونانی ها پس از ترکِ کشتی آن را آتش زده و شاهد سوختن آن بوده اند. این روایت می تواند درست باشد چرا که امروزه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه و عرشه کشتی به چشم نمی خورد. امروزه این لاشه به جا مانده از تاریخ، در میان بومی ها به عروس یونانی شهرت یافته و به یکی از دیدنی های جزیره کیش تبدیل شده است. با وجود آن که کشتی یونانی در سکوتی عمیق فرورفته اما گذشته آن حرف های زیادی برای گفتن دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

تور کیش از تهران

چرا این کشتی به گل نشست؟

در مورد علت به گل نشستن کشتی هیچ دلیل قاطعانه ای بیان نشده است اما روایت ها و داستان هایی در مورد آن بر سر زبان هاست که به آن ها اشاره می کنیم:

برخی بر این باورند که به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی در سواحل جزیره کیش، کشتی نتوانسته راه را پیدا کند و به گل نشسته است.

به گفته بومیان جزیره، کاپیتان های مست، کشتی را هدایت می کردند و به همین علت از مسیر اصلی خود خارج شدند. کشتی به جای توقف در یکی از بنادر نزدیک کیش به این محل آمده و در گل و لای نزدیک ساحل از حرکت ایستاده است.

در این میان یک داستان عاشقانه هم از بومیان جزیره شنیده می شود؛ آن ها می گویند که عشق ناخدای کشتی به دختری به نام مریم باعث شد تا کاری کند که کشتی در این منطقه ماندگار شود. مردم پیرزنی ساکت و تنها در جزیره را به عنوان همان مریم قصه معرفی می کنند و این داستان عاشقانه را به او نسبت می دهند. داستان های زیبای زیادی در رابطه با عروس یونانی وجود دارد که همه این ها از زبان بومیان شنیدن دارد؛ می توانید در مدتی که با تور کیش در این جزیره اقامت دارید داستان های کشتی را از زبان بومیان بشنوید.

تور کیش از تهران

تماشای غروب آفتاب

مهم نیست که در طول روز کدام یک از دیدنی ها و تفریحات کیش را انتخاب می کنید؛ اما حتما برای لحظات پایانی روز زمانی را به بازدید از کشتی یونانی و تماشای غروب آفتاب در کنار آن اختصاص دهید. در اینجا منظره ای حیرت انگیز از غروب پیش رویتان قرار می گیرد که تا آخر عمر آن را فراموش نمی کنید. به دلیل آهن موجود در کشتی، ماسه های اطراف آن نیز به رنگ قرمز در آمدند و همین امر بر زیبایی منظره غروب می افزاید که بی شک هیچ یک از مسافران تور کیش از تهران تماشای این چشم انداز تماشایی را از دست نخواهند داد.

عکاسی از کشتی یونانی

منظره افق تماشایی که کشتی یونانی را در آغوش خود کشیده است، سوژه مناسبی برای ثبت خاطراتتان از سفر چند روزه با تور کیش از تهران خواهد بود. فرقی نمی کند که یک عکاس حرفه ای باشید یا تنها با گوشی موبایل خود عکاسی کنید، در هر صورت با کمی ذوق و خلاقیت می توانید تصاویر خاصی را از کشتی یونانی به ثبت برسانید و یادگاری ویژه ای را با خود به خانه ببرید. کمی در ساحل قدم بزنید و زوایای مختلف را برای عکاسی امتحان کنید تا بهترین اثر نصیبتان شود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید