تور استرالیا
30
بهمن
1396

استرالیا؛کشور کانگرو و چلیپا

ارسال شده توسط: admin/ 787 0

کشور ایران به سرزمین چهارفصل شهرت دارد، و گشت و گذار و سیاحت در این کشور، می تواند انواع تجربیات و زیبایی های مختلف و متفاوت را در اختیار مسافر خود قرار می دهد. از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب سرزمین ایران، انباشته از جاذبه های دیدنی و مواهب بی نظیری هستند که می تواند نظر هر بیننده را به خود جلب کند.

تعداد هم وطنانی که طی سال های اخیر به موضوع گردشگری علاقه بیشتری نشان داده اند، روز به روز افزایش یافته است. این ابراز علاقه موجب شده تا زمینه ها و زیر ساخت های گردشگری داخلی نیز با پیشرفت و توسعه چشمگیری مواجه باشد. در همین راستاف انواع آژانس ها و دفاتر سیاحتی و گردشگری، انواع تورهای سیاحتی، تفریحی، نمایشگاهی، زیارتی و مناسبتی را در دستور کار خود قرار داده اند.

با افزایش استقبال از این تورها، بسته های سفری جدید نیز جای خود را لابلای پیشنهادات این دفاتر و موسسات باز کرده و مشتریان زیادی را جذب خود نموده است. این برنامه ها که عمدتا تورهای خارج از کشور را شامل می شوند، مقصد های فراوانی را با همان اهداف از جمله تفریحی و نمایشگاهی و … هدف قرار داده اند.

انواع برنامه های مسافرتی شامل تور اروپا، تور آفریقا، تور استرالیا و همچنین تورهایی که راهی آسیای شرقی می شوند، هر ساله میلیون ها نفر از ایرانیان را به اقصی نقاط جهان برده و باز می گردانند.

تور استرالیااز این میان، یکی از برنامه هایی که طی چند سال اخیر مشتریان بیشتری پیدا کرده، تور استرالیا است. تا پیش از افزایش سفر به کشور استرالیا، این سرزمین چندان شناخته شده نبود. شاید یکی از اصلی ترین بزنگاه های تاریخی که توانست ایرانیان را با این کشور بیشتر آشنا کند، مسابقه معروف مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فوتبال در سال ۱۳۷۶ شمسی ( ۱۹۹۷ میلادی) بین تیم ملی ایران و تیم استرالیا در ورزشگاه شهر ملبورن بود. تا پیش از این مسابقه، بسیاری از اهالی کشور ایران تنها شهر سیدنی استرالیا را می شناختند. این اتفاق که نشان دهنده تاثیر ورزش های محبوب بر گردشگری را نشان می دهد، نه تنها موجب شد در همان زمان تعداد قابل توجهی از مسافران ایرانی در تور استرالیا با هدف تماشای فوتبال شرکت کنند، بلکه تاثیری برای انواع تورهای بعدی نیز داشته است.

امروزه تور استرالیا دارای جنبه های متفاوتی شده و هر جنبه نیز مشتریان ویژه خود را دارد. همچنین مسیرهای تور استرالیا بر اساس تمایل مشتریان به صورت متنوع پیشنهاد می شود. به عنوان نمونه، برخی ترجیح می دهند سفر خود را ابتدا از ملبورن آغاز کرده  سپس به سیاحت در سیدنی و گلدکست و … بگذرانند، و برخی دیگر تمایل به اقامت بیشتر در شهرهایی از جمله سیدنی بدون رفت و آمد در سایر ایالت ها دارند.

امروزه یکی از مهم ترین مواردی که باعث اعتبار و شهرت استرالیا شده است، کیفیت بالا و صادرات انبوه پشم گوسفند استرالیا است. صنعت پشم و به دنبال آن صنایع پوشاک، تامین کافی و با کیفیت مواد اولیه یعنی پشم گوسفند را مدیون مراتع بسیار وسیع و مغذی و گله های گوسفند فراوان و پر شمار در این کشور هستند. بسیاری از مشتریان تور استرالیا، با آگاهی از این ویژگی صنعتی و تجاری، به منظور خرید مایحتاجی از جمله پوشاک به بازارهای استرالیا سر می زنند.

موضوعی که باید به طور کلی برای ثبت نام و شرکت در تورهای گردشگری مد نظر قرار گیرد، اعتبار آژانس و موسسه برگزار کننده است. این اعتبار و حسن سابقه، به چند روش مختلف قابل پیگیری است. پرس و جو ار افرادی که قبلا با همین آژانس و در قالب تور استرالیا رهسپار شده اند، شفاف ترین و بهترین روش برای آسودگی و کسب اطلاع از اعتبار برگزار کننده خواهد بود.

تور استرالیا

تجربه سفر، اتفاق بسیار خاصی است که شاید برای همه افراد رخ دهد، اما تنها تعداد محدودی از آن به خوبی استفاده می کنند. به عبارت بهتر و با مثالی مرتبط، اینکه تنها به استرالیا سفر کنید تا اینکه تجربه ای عمیق و قابل انتقال از تور استرالیا داشته باشید، دو موضوع متفاوت هستند. گروهی از مسافران تور استرالیا که تنها به دنبال سپری کردن چند صباحی از زمان آزاد خود راهی این کشور شده اند، نمی توانند از سفر خود به عنوان تجربه ای قوی از سفر به استرالیا یاد کنند.
حتی اگر قصد بررسی اعتبار و کیفیت عملکرد آژانس مجری تور استرالیا را نیز نداشته باشید، برای بهره مند شدن از نکاتی که حین سفر به استرالیا باید مد نظر قرار بگیرند، گفتگو با افراد مجرب در این زمینه بسیار پر فایده خواهد بود. علاوه بر آنچه در برنامه از پیش تعیین شده تور استرالیا به اطلاع مشتریان آژانس می رسد، می توان از فرصت های آزاد حین سفر بهترین استفاده را داشت. در نتیجه، آشنایی با سوژه هایی که شاید کمتر شناخته شده باشند و همچنین چگونگی دسترسی به آن ها، از جمله مواردی هستند که در انتقال تجربه مسافران قدیمی تر کشور کانگرو و چلیپا، مفید واقع خواهند شد.

کشور استرالیا به عنوان جزیره ای بسیار وسیع در جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد. از شرق با اقیانوس آرام، از جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی و از غرب با اقیانوس هند هم جوار است. در این میان، شمال این کشور را دریا ها و خلیج های گوناگونی تشکیل می دهد. فاصله نسبتا طولانی و عدم برخورداری از مرز خاکی با سایر کشورها، موجب شده تا قرن ها این سرزمین چندان در دسترس دولت ها و حکومت های دیگر نباشد. هر چند صدها سال پیش دریانوردانی از چین یا مالزی یا کشورهای عربی توانسته بودند به این سرزمین دست پیدا کنند، اما حرکت جدی برای تسخیر منابع و زمین های استرالیا در اواخر قرن هجدهم و با پیشگامی بریتانیا انجام شد. در طی چند سال اول ورود بریتانیا به استرالیا، از آن محل به عنوان تبعید گاه مجرمان و زندانیان استفاده می شد. همزمان درگیری با بومیان اصیل آنجا نیز چالشی برای میهمانان ناخوانده و تازه وارد بود. در روزگار فعلی، شرکت در تور استرالیا، به شما میزان تاثیر گذاری فرهنگ انگلستان در این کشور را نشان خواهد داد.  نه تنها در مورد زبان محاوره و نوشتار، که در آداب اجتماعی و قوانین و نظام شهری و آموزشی و … نیز به خوبی رشته های پیوند با اروپا و انگلستان را پیدا خواهید کرد.

تور استرالیا

پس از ده ها سال که استرالیا محل نگهداری از مجرمین و تبهکاران بود، تنش ها و جنگ های مختلفی میان بومیان و استعمار گران اروپایی در گرفت. در طول زمانی بسیار طولانی، این تنش ها به نفع اروپاییان فروکش کرد. علی رغم آنکه بومیان استرالیا با قدمتی حدود ۵۰۰۰۰ سال در این جزیره وسیع سکونت داشتند، اما مورد آزار اروپاییان قرار گرفتند.

خوشبختانه امروزه زندگی بومیان استرالیایی و آداب و سنن جاری میان  قبایل ایشان، نه تنها از بین نرفته، بلکه به یکی از جاذبه های گردشگری تور استرالیا نیز تبدیل شده است. در جشنواره های موسیقی بین المللی نیز گروه هایی از این بومیان با پوشش و سازهای منحصر به فرد خود، از محبوبیت قابل توجهی برخوردار می باشند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور قشم از اصفهان و ساختن خاطره ای بی نظیر

با این حال، قدرت استعمار بر اصالت این گروه اقلیت برتری پیدا کرده و تمام فرهنگ اجتماعی و مناسبات میان مردم و مدیریت کشور را به شیوه ای اروپایی شکل داده است. در زمینه معماری و شهرسازی نیز، حین سیاحت با تور استرالیا، با محیط هایی کاملا مدرن و قرن بیست و یکمی مواجه می شوید. این فضا همگام با اروپا، تغییر و تحولات رو به پیشرفتی را پشت سر می گذارند.

سفر به جزیره وسیع استرالیا، اولین بار توسط دریانوردی هلندی به سرانجام رسید. با این حال، او این منطقه را خشک و بی حاصل دانست و اهمیت چندانی به کشف خود نداد. حدود یکصد و هفتاد سال پس از او، کاپیتان انگلیسی در ساحلی که محل شهر سیدنی فعلی است پیاده شد و به خوبی دریافت که گنجی برای استعمار بریتانیا پیدا کرده است.

دو شهر سیدنی و ملبورن، بزرگ ترن و شاخص ترین سکونت گاه های این قاره هستند. نکته ای که باید برای شرکت در تور استرالیا به آن دقت کنید، چگونگی نحوه پرواز و توقف بین مسیر هوایی است. لازم است مسافر این تور از ابتدا در مورد زمان بندی های مختلف مربوط به سفر، با کارشناس آژانس برگزاری هماهنگی لازم را انجام دهد. نحوه پاسخگویی و همچنین زمانی که مدیریت موسسه برگزاری سفر برای مشتریان خود صرف می کند، نشان دهنده اعتبار، حسن سابقه و تلاش آن ها به منظور جلب رضایت مخاطب و مخاطبین است.

تور استرالیااسترالیا کشوری وسیع است که بازدید از همه ی جذابیت های آن در طول یک سفر و یا یک نوبت تور استرالیا ممکن نیست. از این بابت، بهتر است منطقه مورد نظر و بهترین زمان سیاحت در آن پیش از ثبت نام به خوبی بررسی گردد.

برای گروه هایی که به سیاحت در طبیعت و لذت بردن از تنوع زیستی نیز علاقه مند هستند، کشور استرالیا این امکان را دارد که جزو بهترین سوژه های طبیعت گردی مورد توجه باشد. کوهستان ها، جنگل ها،بیشه ها، آبشار ها و رودهای پراکنده در برخی قسمت های این کشور، مجموعه ای بی نظیر از انواع زیبایی های طبیعی به وجود آورده است. برای بازدید و گشت و گذار در هر بخش از کشور استرالیا، باید به خوبی در مورد زمان و فصل مناسب بازدید آن اطلاعات کسب کنید. استرالیا جزیره ای وسیع در میان سه اقیانوس است و عرض جغرافیایی خاص آن به علاوه محصور بودن در میان آب ها، اقلیم های متفاوتی در قسمت های گوناگون آن ایجاد نموده است. علاوه بر چشم اندازهای زیبایی که حین تور استرالیا می تواند توجه شما را به خود جلب کند، حیات وحش خاص آن سرزمین نیز برای همه از جذابیت و شگفتی بالایی برخوردار است. از این رو، کانگرو به عنوان نمادی از حیات وحش این کشور تبدیل شده است. غیر از کانگرو، کوالا نیز یکی از گونه های دوست داشتنی و منحصر به فرد جانوری می باشد که حیات آن در استرالیا از دیرباز برقرار بوده است.

موضوعی که در بسیاری از شهر های استرالیا به چشم می خورد و ممکن است توجه مخاطب تیز بین را به خود جلب کند، چگونگی تعامل میان طبیعت این کشور با زندگی مدرن شهری است. با توجه به سبک حاکمیتی اروپایی بر استرالیا و نواحی گوناگون آن، زیست گاه های طبیعی و حیات وحش و همچنین نواحی طبیعی کنار شهر ها تا جای ممکن بکر و دست نخورده مانده اند. در مواردی نیز که قرار بر توسعه بوده، این توسعه با رعایت کامل اصول توسعه پایدار انجام شده است. در نتیجه، طی مدت زمان همراهی با تور استرالیا، می توانید به مناطق طبیعی و دست نخورده اطراف شهرها دقت کرده و آن را با موارد مشابه در کشور ایران و شهر خود مقایسه نمایید.

آنچه انتظار می رود در زمان سفر به کشوری توسعه یافته به عنوان تجربه مسافرت برداشت شود، نه صرفا استراحت و تفریح، که الگوهایی از رفتار و فرهنگ مدیریتی و شهروندی جاری در آن کشور هاست.

تور استرالیا، مسافران خود را به سرزمینی با سابقه و اصالت کهن اما با تصمیمات و سیاست گذاری های کاملا نوین و حساب شده می برد. به همین علت می توان آن را مشابه یک تور اروپا گردی دانست.

برای رفتن به شهرها و استان های مختلف این کشور، لازم است قبل از شرکت در تور استرالیا، برنامه ریزی دقیق و کاملا حساب شده ای داشته باشید. همان طور که قبلا اشاره شد، این سرزمین دارای تنوع آب و هوایی بالا و اقلیم های گوناگون است. در نتیجه هر کدام از ایالت های استرالیا در یک زمان و بازه خاص از سال دارای شرایط جوی و اقلیمی مورد پسند به منظور گردشگری هستند. از آن جا که این جزیره بسیار پهناور است، در هر فصل از سال می توانید جایی در استرالیا پیدا کنید که هوایی معتدل داشته باشد. شرکت در برنامه هایی مانند تور کیش یا تور قشم در فصل زمستان و یا تور مشهد در فصل های پاییز و بهار، نمونه هایی از مسافرت های داخلی هستند که هم وطنان ایرانی به خوبی با آن ها آشنا می باشند. بدون شک یکی از فاکتور های مهم برای خانواده ها در سفر به این شهر ها، این است که با هوای بسیار گرم یا بسیار سرد مواجه نگردند.

تور استرالیاکشور استرالیا، بیش تر از چهار برابر کشور ایران وسعت دارد و با توجه به موقعیت آن در عرض های میانی جغرافیایی، می توان به میزان تغییرات و تفاوت های آب و هوایی در گوشه و کنار آن پی برد.

نکته بسیار خاص در مورد کشوراسترالیا، تغییرات آب و هوایی و در نتیجه شگفتی های عجیب و غریب طبیعی است. سفر به سرزمینی که برخی درخت هایش دو بار در سال شکوفه می دهند و بیشتر مواقع میوه دارند، و گل ها در فصل زمستان هم شکوفا شوند، کمی به دور از دنیای واقعی بنظر بیاید، اما این اتفاقات به طور معمول در استرالیا محقق می شوند.

نه تنها شرایط جوی متفاوت در هر جای این کشور، که تغییرات آب و هوایی در طول یک روز در یک محل نیز تعجب انگیز است. علاوه بر آب و هوا، یکی از پر طرفدار ترین سوژه های طبیعی استرالیا، که بهانه سفر بخش قابل توجهی از مسافران تور استرالیا به آنجا است، سواحل وسیع و بی بدیل استرالیا می باشند. اگر از زیبایی منظره و محیط این سواحل هم چشم پوشی کنیم، وسعت و طول امتداد و تعداد آن ها به قدری زیاد است که برای سر زدن به هر کدام، چندین سال زمان نیاز دارید. البته سواحل استرالیا منحصر به کرانه های بیرونی کشور در مجاورت با اقیانوس ها نیست، بلکه دریاچه های این کشور را نیز شامل می شود. خلیج های این جزیره بسیار گسترده نیز مکان های تفریحی و بسیار ویژه ای برای ساحل گردی محسوب می گردند.

شهر ها و سیستم های شهری در استرالیا بسیار منظم و دقیق و با خدمات عمومی سطح بالا می باشند، لذا وقتی با تور استرالیا به این کشور سفر کرده باشید، گویی در حال گشت و گذار در شهر های اروپا هستید. به خصوص در زمینه رفت و آمد و بازدید های درون شهری و بین شهری در ساعات و محل هایی غیر از برنامه تور، می توانید به طور کامل روی سیستم حمل و نقل استرالیا حساب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  بازارگردی در تور مشهد از اصفهان-قسمت اول

در گذشته افرادی که قصد سفر به استرالیا داشتند و برنامه های خود را برای سیاحت در ساعات آزاد از تور تنظیم می کردند، همواره دفتر چه یادداشتی با خود به همراه می بردند. یکی از مهم ترین نکاتی که در این دفترچه ها نوشته می شد، ساعات و زمان بندی های مربوط به حمل و نقل و مسافت های بین سوژه های دیدنی بود. البته این روال هنوز هم توسط گردشگران قدیمی و افراد میان سال یا مسن تر دیده می شود.

امروز با توجه به گسترش دنیای دیجیتال و اطلاع رسانی های مجازی، ساعات و مشخصات شبکه های حمل و نقل توسط گوشی های همراه قابل ثبت و در دسترس است. با این حساب اگر مسافر تور استرالیا باشید، بهتر است با چگونگی استفاده از این خدمات اطلاع رسانی مجازی آشنا شوید.

اطلاع از وضعیت بسیاری از ایستگاه های اتوبوس و قطار چه برای سفرهای شهری و چه برای سفر های برون شهری، در دسترس و امکان پذیر است. در بسیاری موارد نیز ساعات توقف و حرکت در شبکه ها و یا صفحات مجازی و وبسایت مخصوص اتوبوس رانی و قطار ثبت شده و می تواند در اختیار شما باشد. به این ترتیب، زمانی که برای تور استرالیا قصد عزیمت به این کشور را دارید، بهتر است شهر های مقصد خود را به دقت مشخص کرده و بررسی کنید که آیا اطلاعات مربوط به ایستگاه های قطار و اتوبوس در این شهرها، توسط شبکه ای اینترنتی اطلاع رسانی می شود یا خیر.

در این صورت، می توانید با نصب برنامه یا اپلیکیشن مخصوص، و استفاده از آن برای تردد های روزانه، در وقت و انرژی تا جای ممکن صرفه جویی کرده و همچنین از زمان خود برای بازدید بیشتر جاذبه های دیدنی حین تور استرالیا استفاده نمایید.

تور استرالیا

حمل و نقل عمومی بهترین روشی است که می تواند برای رفت و آمد در کشور های توسعه یافته همچون استرالیا، مورد اعتماد و استفاده بهتر شما باشد.

تراکم جمعیتی در کشور استرالیا بسیار پایین است. اگر بخواهیم با مقایسه ای ساده میان استرالیا و ایران، این تراکم را نشان دهیم، باید اینطور در نظر بگیرید که جمعیت کشور استرالیا از ایران کمتر بوده ولی مساحت آن بیشتر از چهار برابر مساحت ایران است. دانستن این موارد قبل از همراه شدن با تور استرالیا، موجب می شود تا با نگاه بهتری نسبت به وضعیت امکانات و پراکندگی جمعیت آن کشور، به سیاحت بپردازید.

همان طور که مقایسه کردیم، این تعداد از اهالی یک کشور در چنین وسعتی، چند پیامد به همراه دارد. پیامد اول، سطح امکانات رفاهی و زندگی مطلوب برای ساکنین است. چرا که منابع درآمدی استرالیا با چنین وسعت و گستردگی، به ازای تعداد جمعیتی است که حتی از ایران هم کمترند. به این ترتیب، نمی توان انتظار کمبود بسیاری از منابع و ذخایر غذایی را عواملی برای ایجاد نگرانی دانست. از این رو قیمت ها نیز به صورت متفاوت و بر اساس شاخص های خاصی تعیین و تعریف می گردند. به طور کلی نباید در طول سفر با تور استرالیا، قضاوت زودهنگامی پیرامون قیمت ها و نرخ اجناس در نظر گرفت. چرا که با معیار های ویژه همان کشور سنجیده می شوند.

کمبود جمعیت به نسبت وسعت زمین یا به عبارت بهتر، پراکندگی پایین جمعیتی در کشور و قاره استرالیا باعث شده تا بسیاری به فکر مهاجرت به این منطقه بیفتند. هر چند کیفیت بالای زندگی و سطح بسیار مطلوب خدمات را نیز نمی بایست نادیده گرفت.  قبلا توضیح داده شد که زندگی در استرالیا مانند زندگی در یک کشور اروپایی اصیل و مدرن است. علی رغم تراکم جمعیتی کم، نباید فراموش کنیم که ورود و اقامت در استرالیا با سختگیری های خاص خود همراه می باشد. تعداد قابل توجهی از مشتریان تور استرالیا، در حقیقت برای کنکاش و ارزیابی شاخص های زندگی و تصمیم برای مهاجرت، به این کشور سفر می کنند. این عده تمایل دارند تا بخشی از خصوصیات اجتماعی و سیاسی سرزمین کانگرو و چلیپا را بررسی کرده تا در فرصت مناسب برای آماده سازی پیش نیاز های مهاجرت خود، اقدام نمایند. به عبارت بهتر، در فرصت مناسب پس از تور استرالیا، امتیازات کافی را به دست بیاورند.

تور استرالیا برای گروهی که قصد مهاجرت و اقامت دائم به این کشور را دارند، زمان مغتنمی به منظور برآورد شرایط مختلف این کشور و بررسی نحوه زندگی در آن جا به شمار می رود.

البته نباید این طور در نظر گرفت که با بررسی ظاهر و بخش کوتاهی از زندگی اجتماعی بخشی از کشور در قالب برنامه ای مثل تور استرالیا، نگاه همه جانبه و کاملی به دست خواهد آمد. اما این روال بدون برخورداری از یک تجربه میدانی ایجاد نخواهد شد.

تور استرالیا

علاوه بر تجربه های زندگی اجتماعی در شهر های دبی، بسیاری از گردشگران تمایل دارند جاذبه های طبیعی خاص این کشور را از نزدیک ببینند و تجربه کنند. قبلا اشاره شد که استرالیا به عنوان یک جزیره پهناور، دارای تنوع زیستی بالا و سوژه های دیدنی بی نظیر است. در سفر با تور استرالیا می توانید در اقیانوس های اطراف تجربه ماهیگیری با قلاب داشته باشید. همچنین قادر خواهید بود از نزدیک لاک پشت های ساموئا را ببینید و کوالا ها را بغل کنید و با کانگرو ها عکس بگیرید.

اما موهبتی که در کرانه های کشور استرالیا قرار دارد و افراد علاقه مند در ایران به دنبال این موهبت در جزایری مانند کیش و قشم هستند، غواصی و بازدید از سواحل مرجانی است. به خصوص در سواحل کرنز که می توانید زیر آب رفته و این سواحل زیبا را از نزدیک ببینید.

در این ساحل چند هزار صخره مرجانی وجود دارد. به شما امکانات و تا حدی آموزش اولیه اصول غواصی داده می شود و سپس قادر خواهید بود به گردشگری زیر دریا بپردازید. آب های اطراف استرالیا جزو اقیانوس های وسیع جهان به حساب می آیند، در نتیجه شگفتی های بی نظیری را در لایه های عمق خود نگه داشته اند. نباید فراموش کنیم که حساسیت و قاطعیت دولت استرالیا و همچنین گروه های مردمی حافظ محیط زیست دریایی و اقیانوس، نقش بسیار مهمی در نگهداری و پایدار ماندن این زیبایی ها داشته است.

ضمن تور استرالیا، لازم است به همین موارد ظاهرا کم اهمیت با دقت و وسواس بیشتری توجه داشته باشید. تاثیری که تشکل های حافظ حقوق حیوانات و همچنین دوستدار طبیعت در رونق گردشگری این قبیل کشور ها دارند، انکار ناپذیر است.

در برخی از قسمت های مشخص شده اطراف همین سواحل نیز امکان ماهیگیری وجود دارد. این قبیل فعالیت ها نیز زیر نظر دولت و نهاد های مردمی انجام می گیرد و کاملا حساب شده است. یکی از نشانه های کنترل ماهیگیری و فعالیت های توریستی در مناطق طبیعی، این است که در برخی زمان های خاص، با محدودیت و ممنوعیت مواجه خواهند شد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید