وسایل ممنوعه در هواپیما
22
آبان
1396

وسایل ممنوعه در هواپیما

ارسال شده توسط: admin/ 605 0

سفر با هواپیما محدودیت هایی دارد. شما زمانی که با هواپیما سفر می کنید، باید به برخی نکات اهمیت بدهید. یکی از این موارد این است که شما باید برخی موارد را به درون هواپیما نبرید!! وسایل ممنوعه برای هواپیما آنقدرها هم خاص نیستند.

برای رعایت اصول ایمنی و امنیتی، محدودیت‌هایی برای حمل بعضی از اشیا توسط مسافران وجود دارد. ورود اشیای زیر به هواپیما، هم در بخش بار و هم کابین ممنوع است:

– انواع مواد آتش‌زا، منفجره و سریع‌الاشتعال

– انواع کپسول و اسپری‌های شیمیاییِ تحت فشار مانند گاز اشک آور، بیهوش کننده، دفاع شخصی و گاز مایع

– انواع مواد اسیدی و خورنده مانند اسید، سرکه و…

همراه بردن وسایل زیر به داخل کابین هواپیما ممنوع است:

– انواع سلاح‌های گرم شامل سلاح‌های نظامی، شکاری و ساچمه‌زن

– انواع فشنگ جنگی، شکاری و ورزشی

– انواع اشیا و ابزار برنده مانند تیغ موکت‌بری، بطری، شیشه، چاقو، دشنه، قیچی، ناخن‌گیر، تیغ جراحی، پنجه‌بوکس، تیغ تراشی و اشیای مشابه

– انواع ابزار مانند پیچ گوشتی، آچار، چکش، سیم، طناب و…

– انواع اسلحه‌های اسباب‌بازی که شبیه اسلحه‌ی واقعی باشند.

وسایل ممنوعه در هواپیما

اما نکته جالبی که عموما افراد را با مشکل مواجه می کند این است که برخی لوازم آرایشی و بهداشتی نیز اجازه ورود به هواپیما ندارند! این مورد مسئله ای است که باید به آن دقت شود:

قوطی و بطری اسپری، انواع كرم، لوسیون، مرطوب‌ كننده و روغن حمام، شامپو و نرم‌ کننده، خمیردندان، حشره‌ كش، در بطری بازكن، موچین، اسپری یا ژل خوش‌ بوكننده، ابزار تعمیر عینك (از جمله پیچ‌گوشتی)، وسایل فرم‌دهنده‌ی مژه، انواع ژل و اسپری حالت‌دهنده‌ی مو، میل بافندگی و قلاب‌دوزی، کارد و چاقو به استثنای کاردهای پلاستیكی یا لبه گرد مخصوص كره، عطر، صابون مایع، ناخن‌گیر، لاك ناخن و لاك پاک‌کن، داروهای ژلاتینی و مایع بدون نسخه مانند شربت سرفه، ریش‌تراش و تیغ، قیچی پلاستیكی یا فلزی.

در صورتی که دقت لازم در به همراه نداشتن این لوازم به خرج دهید مطمئنا در سوار شدن به هواپیما معطل نخواهید شد. شما می توانید برخی از این موارد بخصوص لوازمی که در سفر به آن ها احتیاج دارید را در بار خود قرار داده و تحویل دهید.

کل موارد بیان شده باید در تمامی تور ها حتی تور های داخلی مثل تور کیش از اصفهان و مشهد از اصفهان رعایت شود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید