ویزای کانادا
04
شهریور
1397

دست یافتنی ترین راه های مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا!

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 426 0

امروزه مهاجرت به کشورهایی نظیر کانادا به مبحثی داغ در میان افرادی که قصد خروج از کشور را دارند، بدل شده است؛ افراد در میان رسانه ها و سایت های متنوع، به دنبال یافتن بهترین راه برای دریافت اقامت کانادا هستند و عموما به اطلاعاتی ضد و نقیض در این خصوص بر می خورند. به همین منظور قصد داریم در این مقاله روش های مختلف اخذ ویزای کانادا و اقامت در این کشور را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

کانادا

درباره کشور کانادا بیشتر بدانیم

کشور کانادا در بخش شمالی قاره آمریکا قرار دارد و چهارمین کشور پهناور جهان شناخته می شود. این کشور از آب و هوی معتدل در تمام طول سال برخوردار است و کشوری سردسیری به شمار می رود. کانادا ، از آن جهت که مهاجران زیادی را در دل خود جای داده است از گوناگونی فرهنگی زیادی برخوردار بوده و داشتن سیستم آموزشی سطح بالا و وجود رفاه مناسب در این کشور موجب گردیده تا کانادا به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی دنیا برای زندگی شناخته شود؛ به همین جهت سازمان ملل متحد، کانادا را به عنوان یکی از بهترین کشور جهان برای زندگی معرفی کرده است و همگان خواستار مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا هستند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور کانادا راهکاری است که می توانید با کمک آن به راحتی ویزای کانادا را دریافت نمایید. برای افراد واجد شرایط، ایالت کبک مناسب ترین منطقه در کانادا به شمار می رود. شما به وسیله سرمایه گذاری با مبلغ تعیین شده از سوی دولت این کشور می توانید در ابتدا اقامت دائم اخذ نموده و در نهایت پاسپورت کانادایی دریافت کنید. دراین روش شما باید به مدت ۵ سال سرمایه خود را در اختیار دولت کانادا قرار دهید و پس از گذشت این مدت زمان، هیچ گونه سودی به شما تعلق نخواهد گرفت. تقاضا برای دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، روز به روز افزایش می یابد و به دنبال آن، ظرفیت های پذیرش نیز کاهش خواهند یافت پس بهتر است در ابتدا با وکلای بین المللی و مشاوران متخصص مشورت نموده و پس از آن برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید.

اقامت دائم از طریق (skilled worker(express entry کانادا

یکی از بهترین راه کار های اخذ ویزای کانادا برای افراد متخصص، استفاده از این روش است. افراد متخصصی که از طریق این سیستم قصد دریافت اقامت کانادا را دارند در ابتدا ویزای دائم دریافت خواهند کرد؛ برای دریافت اقامت کانادا با استفاده از این روش لازم است تا دو مرحله زیر را پشت سر بگذارید:

مرحله اول: در این مرحله می بایست شما از ۱۰۰ حداقل امتیاز ۶۷ را دریافت کنید که این امتیاز دهی بر اساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان انگلیسی و زبان دوم، داشتن آشنا درجه یک که مقیم کانادا باشد و… صورت می گیرد. پس از دریافت امتیاز مناسب از این مرحله، به مرحله دوم راه پیدا خواهید کرد.

مرحله دوم: در مرحله دوم شرایط شما مجددا بررسی خواهد شد و در صورتی که شما امتیاز لازم را از سوی دولت این کشور کسب نمایید، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد که البته این روند ممکن است که زمانی بالغ بر ۶ الی ۱۸ ماه به طول بیانجامد.

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کانادا کشوری پیشرفته در زمینه علم و دانش است و داشتن دانشگاه های معتبر با سطح علمی بالا، افراد را مجاب می کند که به قصد ادامه تحصیل راهی این کشور زیبا شوند. این دسته از افراد می توانند برای اقامت در کانادا ویزای تحصیلی دریافت نمایند.

افراد متقاضی می بایست در ابتدا رشته مورد نظر خود برای تحصیل در این کشور را انتخاب کرده و اقدامات لازم جهت پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود را انجام دهند؛ پس از بررسی شرایط شما از سوی دانشگاه مورد نظر، نامه پذیرش تحصیلی برایتان ارسال خواهد شد که در آن هزینه لازم جهت تحصیل نیز قید می گردد. این هزینه بسته به رشته تحصیلی شما و همچنین مقطع تحصیلیتان متفاوت است.

ازدواج در کانادا

یکی دیگر از روش هایی که با استفاده از آن می توانید اقامت کانادا را کسب نمایید، ازدواج با یک فرد کانادایی تبار است. با وجود سوء استفاده های صورت گرفته از این روش، بهتر آن است که قبل از اقدام به چنین امری، حتما با وکلای بین المللی مشورت نمایید و از طرق قانونی این راهکار را دنبال کنید؛ پروسه اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج حدود ۶ ماه به طول می انجامد.

 

اخذ اقامت کانادا از طریق خود اشتغالی

افرادی که توانایی لازم جهت ایجاد شغل و کسب درآمد از آن راه را داشته باشند می توانند اقدام به اخذ ویزا کانادا نمایند و با کسب و کاری که خودشان راه می اندازند، هزینه های زندگی خود و خانواده شان را تامین کنند. افرادی که تجربه کاری در زمینه های هنری و ورزشی را دارند، می توانند در این کشور شغل خود را راه اندازی نموده و در آن جا مشغول فعالیت شوند البته که این مشاغل باید با فرهنگ کانادا نیز همخوانی لازم را داشته باشد.

پناهندگی کانادا

پناهندگی در کانادا

تا زمانی که روش های قانونی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد پناهندگی به هیچ عنوان به افراد توصیه نمی گردد چرا که نه تنها راهکار نا امنی است بلکه فرد پناهنده از خیلی از امکانات موجود در این کشور محروم می ماند. امروزه تبلیغات گسترده ای در رسانه ها مشاهده می کنید که پناهندگی به کانادا را راهی ارزان و سریع برای اقامت در این کشور معرفی می کنند اما شما نباید فریب اینگونه تبلیغات تو خالی را بخورید و امنیت مالی و جانی خود را در این راه به خطر بیاندازید.

افرادی که از طریق پناهندگی قصد اقامت در کانادا را دارند باید در دادگاه این کشور، دولت کانادا را متقاعد کند که جان و مال خود و خانواده اش در کشور مبدا مورد تهدید قرار گرفته است و به همین جهت به دولت این کشور پناه آورده اند که متاسفانه اکثر این پرونده ها در دادگاه های کانادا به شکست منجر شده اند؛ زمانی که شخص موفق به اثبات عرایض خویش نشود از کانادا اخراج و به کشور خویش بازگردانده خواهد شد. برای دریافت اقامت دائم کانادا راهکار های قانونی را انتخاب کنید و بدون دردسر مقیم کشور کانادا شوید.

نکته پایانی

لازم به ذکر است که قبل از انجام هرگونه اقدامی در جهت مهاجرت به کانادا تمامی شرایط و مقررات این کشور را با دقت مطالعه کرده و در این خصوص با افراد با سابقه و کسانی که در این کشور اقامت دارند، صحبت کنید تا اطلاعات تکمیلی را کسب نمایید. امیدوریم با مطالعه این مقاله به موارد و اطلاعات لازم در جهت کسب اقامت کانادا دست پیدا کرده باشید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید