معرفی تور مشهد از اصفهان
13
آذر
1396

معرفی تور مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 725 0

معرفی تور مشهد از اصفهان که برای استفاده از تور این نکته را در نظر داشته باشید که قرار است با  کدام آژانس مسافرتی به سفر بروید. به تاریخ و ساعت بلیطی که تهیه می کنید دقت کنید. از آژانس مربوطه برنامه های تور را بگیرید تا بدانید قرار است در آن شهر به کجا بروید. حتما طبق زمانی که در بلیط عنوان شده است در فرودگاه حضور داشته باشید و هرمکانی را برای سیاحت یا زیارت می روید همراه با تور باشید. اگر به این نکته توجه نکنید به دیدن تمامی مکان هایی که در برنامه ذکر شده نمی رسید.

بعضی خدمات در آژانس مسافرتی یکسان است. به عنوان مثال صرف صبحانه، بیمه، لیدر و ….اما خدماتی از قبیل ارائه ی کارت های تخفیف در خدمات تورها متفاوت است. یکی از شهرهایی که برای سیاحت و زیارت پیشنهاد میکینم شهر مشهد است. پس از تور مشهد از اصفهان بهره ببرید.

در اینجا به معرفی این شهر زیبا می پردازیم، مشهد به شهر امام مهربانی ها معروف و قلب شهر ایران است. از سراسر ایران برای زیارت به این شهر می آیند. در تابستان ها و اعیاد این شهر بسیار شلوغ است و به عبارتی جای سوزن انداز نیست. خادمین مشهد تمام سعی خود را دارند که به تمام زائران عزیز بهترین خدمات را ارائه دهند. مشهد را یک شهر زیارتی و سیاحتی می دانند وعلاوه بر وجود امام رضا،مشاهیری هم دفن شده اند. بسیاری از اصفهانی های عزیز به علت اینکه دوستدار هنر هستند بسیار علاقه دارند که به این مشاهیر سر بزنند.در تور مشهد از اصفهان قصد داریم  هم به مکان های زیارتی، تفریحی و … بپردازیم. مشهدگردی در تور مشهد از اصفهان هر مسافری را به مکان های زیارتی و تفریحی این شهر جذب می کند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  لوازم ضروری گردشگری طبیعی

تور مشهد از اصفهان

در اینجا به معرفی چند تن از مشاهیری که در مشهد دفن شده اند می پردازیم.شیخ محمد بن حسن حُرّ عاملی، شیخ پیر پالان دوز، شیخ حسنعلی اصفهانی معروف به نخودکی، پیر پارسای کوهستان، محمد بهاء الدین عاملی(شیخ بهایی)، آیت‌الله سید ابراهیم علم‌الهدی سبزواری، حاج شیخ محمد رضا کلباسی، علاّمه امین‌الاسلام طبرسی، شاعری عارف میرزا حبیب‌الله مجتهد خراسانی و …اگر به مشهد سفر کردید حتما به مزار این مشاهیر سر بزنید. شیخ محمد بن حسن حُرّ عاملی به شیخ الاسلام معروف است،محل دفن این شیخ بزرگوار در زیر گنبد حضرت رضا(ع) کنار منبر، برادرش شیخ احمد صاحب الدرالمسلوک در ایوانِ یکی از حجره‌های صحن انقلاب جنب مدرسه‌ میرزا جعفر می باشد.

شیخ محمد عارف عباسی معروف به شیخ پیر پالان دوز یکی از عرفای سلسله ی ذهبیه، خطاط و کیمیا گر هستند. هفت سوره از قرآن به خط ایشان نگاشته شده است. از طریق پالان دوزی روزگار می گذراند.

شیخ حسنعلی اصفهانی معروف به نخودکی، یکی از مشاهیر و علمای مشهور مشهد نخودکی است که اصفهانی های عزیز ارادت ویژه ای به این عالم بزرگوار دارند. حتما در برنامه های تور مشهد از اصفهان رفتن به مزار این عالم گرانقدر گنجانده شده است. محل دفن شیخ حسنعلی در صحن عتیق (صحن انقلاب کنونی) در جنب ایوان شاه عباس مقابل غرفه‌ای که غرب ایوان است، دفن شد.

آیت الله کوهستانی، مشهور به آقاجان بودند. مهم ترین فعالیت های آیت الله ساخت حوزه ی علمیه در روستای کوهستان است. پیکر مطهر آن عالم ربانی در حرم مطهر امام رضا(ع) به خاک سپرده شد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  معرفی جاذبه های گردشگری و خدمات شهر اصفهان

محمد بهاء الدین عاملی(شیخ بهایی)، در تاریخ یکی از فعالیت های این شیخ بزرگوار عنوان سعی در احیای تاریخ بزرگان ثبت شده است. آرامگاه شیخ بهایی به سفارش شاه عباس ساخته شده است.

حاج شیخ محمد رضا کلباسی، آثار چاپ شده ی زیادی از این شیخ بزرگوار وجود دارد که می توان به یس اللیل در شرح دعای کمیل، نفحات اللیل، مکیال الیقین در شرح اصول دین، دعوه الحسینیه و راهنمای تبلیغ اشاره کرد.

شاعری عارف میرزا حبیب‌الله مجتهد خراسانی، از ویژگی های بارز مجتهد خراسانی شاعری عارف و روحانی دانشمند است. پیکر این عالم فرهیخته در حرم امام رضا(ع) بالای صفه شاه طهماسب، در سردابه‌ای که نیای بزرگوارش سیدمحمدمهدی شهید به خاک سپرده شده بود، دفن شد.

تور مشهد از اصفهان

همانطور که گفته شد مشاهیر زیادی در مشهد دفن هستند که اگر بخواهید به مزار آن ها بروید به طور دقیق نمی دانید در کجا دفن شده اند اما اگر از تور مشهد استفاده کنید حتما با درنظر گرفتن زمان های مناسب هم از تفریحات و هم از مکان هایی که مشاهیر دفن شده اند دیدن می کنید.

اما چرا سعی بر معرفی مشاهیر داریم، تمام شهرهای ایران اهل تمدن و فرهنگ هستند اما از  ویژگی های بارز شهر اصفهان علاقه به مشاهیر، علما و … است. پس یکی از برنامه های تور مشهد از اصفهان آشنایی با مدفن علما و بزرگانی است که در این حریم جای گرفته اند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید