تور قشم از اصفهان
12
آذر
1396

معرفی تور قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 724 0

معرفی تور قشم از اصفهان که در موارد بسیاری مورد توجه مسافران عزیز قرا دارد را در این مقاله برسی میکنیم .

در سال های اخیر، اسقبال گروه های مختلف گردشگری اصفهان از جزایر جنوبی سرزمین ایران و ازجمله بزرگ ترین آنها یعنی جزیره قشم، افزایش یافته است. این گروه ها ممکن است در قالب گروه های خانوادگی، طبیعت گردی و یا مسافرت های تجاری صرفا برای خرید و بازرگانی باشد.

در مجموع با توجه به اینکه ممکن است برنامه ریزی برای اسکان و بازدیدها و همچنین تهیه بلیط و زمان بندی رفت و برگشت کمی مشکل باشد، پیشنهاد می شود از خدمات یک آژانس مجری تور قشم از اصفهان استفاده گردد.

همانطور که اشاره شد، جزیره قشم بعنوان بزرگترین و وسیع ترین جزیره در دریاهای جنوبی کشور ایران، شامل نقاط دیدنی طبیعی و تاریخی و همچنین مراکز مهم تجاری است. به عبارت دیگر، این جزیره و جاذبه های گوناگون آن، می تواند کنجکاوی و تنوع طلبی بسیاری از گردشگران را تامین کند. البته این موضوع بستگی به کیفیت و تنوع برنامه ریزی و ذهنیت برگزار کنندگان تور قشم از اصفهان دارد.

با توجه به هوای نسبتا خشک شهر اصفهان، که طی سال های اخیر بدلیل خشکی زاینده رود هم تشدید شده و آلودگی و وارونگی هوا در بیشتر روزهای سرد سال را به همراه دارد، آب و هوای تمیز و مرطوب قشم و بخش های بکر طبیعت این جزیره، سوژه های وسوسه کننده ای برای اهالی اصفهان است تا در قالب تور قشم از اصفهان در فصل های سرد سال به این جزیره سفر چند روزه ای داشته باشند.

نکته جالب توجه اینجاست که این فصول اتفاقا  بهترین زمان آب و هوایی مسافرت به مناطق جنوبی کشور هستند.

یکی از معیارهای انتخاب آژانس مناسب و شرکت در تور قشم از اصفهان، اطلاعات و آگاهی مدیران آژانس و راهنمایان تور به جغرافیا، تاریخ و خصلت های بومی و فرهنگی منطقه و همچنین آشنایی آنان نسبت به مراکز خرید و تنوع اجناس قابل ارائه است.

همچنین اپراتور های برگزاری تور باید اطلاعات کافی و دقیقی از زمان های سفر، زمان های بازدید یا فراغت در اختیار مسافر قرار دهند.

تور قشم از اصفهان

یکی دیگر از مهمترین نکات قابل توجه مشتریان تور قشم از اصفهان، امکانات و ویژگی های اقامت گاه است. این اقامت گاه ممکن است هتل مجلل و یا خانه های بوم گردی و یا حتی مسافر خانه باشد. لزومی ندارد که حتما محل اقامت از مدرن ترین و لوکس ترین امکانات و خدمات برا پذیرایی مهمانان خود بهره ببرد، اما لازم است مهمانان نسبت به خصوصیات و امکانات رفاهی و اقامتی آن کاملا اطلاعات و آگاهی داشته باشند.

بویژه آنکه پیشنهاد می شود از هتل ها یا خانه های روستایی بوم گردی برای اسکان موقت استفاده شود تا علاوه بر کمک به رشد اقتصاد محلی و تشویق بومیان به اشتغال و ارائه خدمات و محصولات ایشان، بخشی از تجربه ی سفر را که شامل چشیدن طعم فرهنگ و آداب و سنن و باورهای یکی از مناطق ویژه ی کشور است، تکمیل کند.

از طرف دیگر، بناها و محوطه های باستانی و تاریخی جزیره قشم و همچنین روستاهای کهن این جزیره، می تواند یکی دیگر از دیدنی هایی باشد که در طی سفر با تور قشم از اصفهان، بار آگاهی خوبی بهمراه داشته باشد. این عمارت ها و محوطه ها از جمله آب انبارها، قلعه های تاریخی و دست-کندهای باستانی، علاوه بر اینکه نشان دهنده ی نحوه ی ارتباط اجداد بومی با طبیعت و جغرافیای جزیره اند، گویای اهمیت استراتژیک و موقعیت خاص این جزیره در کنار تنگه هرمز نیز می باشند.

بدون شک حتی در یک سفر دو یا سه روزه، بازدید از تمامی این جاذبه ها و بهره مندی از توضیحات راهنمایان مطلع و یا گفتگو با اهالی و سالمندانی که تاریخ جزیره را در ذهن و دل دارند، استفاده ای است که هیچگاه فراموش نخواهد شد و با یک برنامه ریزی حرفه ای و جلوگیری از اتلاف وقت و زمان در طول سفر، کاملا عملی و قابل دسترسی است.

اگر در انتخاب تور قشم از اصفهان، بنظر رسید که دست یابی به مجموعه ای از این برنامه ها مشکل است، می توان روی زمان های فراغت تور حساب کرد و با برنامه ریزی شخصی آن را جبران نمود. احتمالا با یک اقامت گاه مناسب و یک برنامه ریزی صحیح و رعایت اصولی زمان بندی ها، هم می توان از دیدنی های طبیعی و تاریخی قشم بهره برد، هم به تفریح و ورزش های ساحلی و یا دریایی منحصر بفرد آنجا پرداخت و هم می توان با گشت و گذار در بازارهای منطقه سوغات و کالاهایی با قیمت مناسب خریداری کرد.

تور قشم از اصفهان

امروزه جزیره قشم بعنوان یک ژئوپارک ثبت جهانی شده و اقلیم و طبیعت خاص آن و همچنین ویژگیهای جغرافیایی قابل توجهش، نه تنها طبیعت دوستان را به خود دعوت می کند، بلکه برای اساتید و صاحب نظران جغرافی و زمین شناسی نیز سوژه ی جالب تحقوق و بازدید به شمار می رود.

پیشنهاد می شود با انتخاب مناسب تور قشم از اصفهان، و زمان بندی مناسب و حساب شده، از همه ی جوانب جالب توجه این عرصه ی جذاب استفاده شود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید