گردشگری سلامت در مشهد
27
شهریور
1397

در مشهد گردشگری با طعم سلامت را تجربه کنید

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 441 0

گردشگری سلامت چیست؟ا

اگر بخواهیم در یک جمله گردشگری سلامت را برای شما شرح دهیم اینطور باید گفت که گردشگری سلامت به سفری گفته می شود که به بهبود سلامت جسمانی یا روحی فرد کمک کند. در واقع گردشگر سلامت به کسی اطلاق می شود که برای استفاده از خدمات پزشکی و درمانی در جهت بهبود سلامت خود به شهر و یا کشوری دیگر سفر می کند. شهر مشهد نیز یکی از شهر هایی است که شما می توانید با همراهی تور مشهد به آن سفر کرده و از گردشگری سلامت این شهر در راستای بهبود سلامتی جسمی و روحیات استفاده کنید. عموما گردشگری سلامت به ۳ دسته اصلی تقسیم می شود که در ادامه به تفسیر هر یک از این شاخه ها می پردازیم:

۱- گردشگری پزشکی:

گردشگری سلامت در مشهد

گردشگری پزشکی جز اصلی ترین و حساس ترین شاخه های گردشگری سلامت به شمار می رود و عموما برای بیمارانی که نیاز به جراحی و یا چک آپ سلامت در کلینیک مخصوصی دارند به کار گرفته می شود. بیمارستان های مشهد امروزه از تکنولوژی ها و پیشرفت های چشم گیری برخوردار اند از این رو با مشاوره پزشک می توانید به این شهر مقدس سفر کرده و ادامه روند درمان خود را درون این شهر در پیش بگیرید.اصلی ترین زیر ساخت های درمانی یک کشور برای گردشگری سلامت شامل پزشکان متبهر و با تجربه، وجود تجهیزات کامل و زیرساخت های درمانی کافی، بیمارستان ها و کلینیک هایی با تجهیزات کامل پزشکی و به روز هستند که یک شهر را برای این روند آماده می کند تا در مرحله بعد بتوان خدمات اقامتی و گردشگری را با آن ادغام نموده و فعالیت گردشگری سلامت را به معنای واقعی به  وجود آورند. در این خصوص می توان گفت کشورمان ایران با سابقه پزشکی چند هزار ساله و وجود پزشکان متبهر ایرانی در کلان شهر های بزرگ در خصوص گردشگری سلامت در سطح بین المللی شناخته شده است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  اقامتی بدون نگرانی با تور کیش در هتل داریوش

در گردشگری پزشکی چه خدماتی به شما ارائه می شود؟

به طور کلی می توان گفت خدمات گردشگری سلامت به دو شاخه اصلی خدمات گردشگری و خدمات پزشکی دسته بندی می شود که ارائه هر کدام از آن ها به شما و انتخاب هایتان بستگی دارد. خدمات گردشگری شامل اخذ ویزا برای سفر های خارجی، اخذ بلیت سفر، رزرو هتل، ترانسفر شهری، لیدر، خدمات تفریحی و … می شود که به طبع برای سفر با تور مشهد نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت و می توانید از سایر خدمات گردشگری این تور بهره مند شوید.خدمات پزشکی از خدمات پایه و ساده دندان پزشکی یا چک آپ تا عمل های جراحی‌ پیشرفته همچون تعویض زانو، جراحی قلب و یا جراحی‌های زیبایی تقسیم می شود؛ این نکته را در نظر داشته باشید که یک گردشگری سلامت باید خدمات گردشگری را در کنار خدمت درمانی به گردشگران سلامت ارائه کند از این رو در انتخاب تور گردشگری خود اطمینان لازم را حاصل کنید.

۲- گردشگری طبیعت درمانی:

گردشگری سلامت در مشهد

سفر درمانی عموما برای بهره گیری از درمان های طبیعی و البته تحت نظر پزشک صورت می گیرد. کشور ما ایران با برخورداری از منابع طبیعی نظیر چشمه های آب گرم، دریاچه های نمک،آفتاب درخشان، حمام گیاهی و ماساژ طبی می تواند شما را در راستای گردشگری درمانی یاری دهد. شهر مشهد با وجود طبیعت بکر و زیبا و وجود چشمه های طبیعی آب گرم به مکانی مناسب برای این منظور بدل شده است که می توانید در جهت درمان امراضی از قبیل بیماری های پوستی، درد های روماتیسمی و یا برای سپران دوران نقاهت پس از عمل خود ،با تورمشهد همراه شده و روند درمانی خود را در این شهر ادامه دهید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  شب گردی در جزیره کیش

۳- گردشگری تندرستی:

گردشگری سلامت در مشهد

گردشگری تندرستی عموما به منظور دست یابی فرد به آرامش و دوری از تنش های عصبی ناشی از زندگی روزمره و یا  دغدغه های شغلی صورت می گیرد که فرد برای رسیدن به آرامش و تجدید قوا البته به دور از مداخله و تجویز پزشک راهی سفر می شود. این دسته از گردشگران بیماری جسمی خاصی ندارند و بیشتر در جهت رسیدن به آرامش و دوری از شلوغی و آلودگی های زندگی شهری رهسپار دیار دیگری می شوند. سفر شهر مشهد به این دسته از افراد توصیه می شود چرا که وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان، حس و حالی  معنوی را به فرد القا می کند که می تواند برای دستیابی به آرامشی واقعی بسیار مفید باشد، همچنین وجود چشمه های آب معدنی در دل طبیعت این استان و بازدید از جاذبه های دل نشین و طبیعت بکر مشهد، حس و حال شما را دگرگون می سازد. در این خصوص درنگ نکنید و در اسرع وقت با تور مشهد همراه شوید.

کمی درباره گردشگری پزشکی بدانید:

همان گونه که در ابتدای مقاله ذکر شد، تورهای گردشگری سلامت مانند گردشگری پزشکی به منظور بهره مند شدن فرد ازامکانات پزشکی در جهت بازگردانی سلامت وی صورت می گیرد که عموما ۳ انگیزی اصلی در پس این سفر ها وجود دارد:

– درمان در شهر یا کشور دیگر به آن جهت که سطح انکانات و خدمات درمانی بالاتر است

– هزینه های درمان و دمات پزشکی پایین تر است

– بیمار نیازی به دریافت و انتظار نوبت ندارد

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید