تور مشهد هوایی
20
اسفند
1396

مزایای تور هوایی مشهد

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 400 0
مزایای تور هوایی مشهد
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

به خوبی می دانیم که شهر مشهد اصلی ترین و مهم ترین سوژه برای انجام سفر های زیارتی در کشور ایران است. این شهر در میان شهرهای زیارتی دنیای اسلام، جزو مکان های بسیار پر طرفدار به شمار می رود. استان خراسان و مشهد الرضا هر ساله مورد استقبال میلیون ها نفر در سرتاسر سرزمین های مسلمانان قرار می گیرد. شهر مشهد را می توان شهری با بیشترین تعداد گردشگر دانست که رتبه بالای ورود مسافر از شهرهای دیگر را به خود اختصاص داده است.درصد قابل توجهی از این گردشگران در قالب انواع تورهای مسافرتی مانند تور مشهد ریلی، تور هوایی مشهد و سایر تورها از هر یک از استان های کشور به زیارت امام عاشقان ثامن الحجج (علیه السلام) رهسپار می شوند. بدون شک دلیل اصلی چنین آمار و میزان عزیمت به مشهد، وجود بارگاه مقدس امام رضا (علیه السلام) در آن است. با این حال، نباید فراموش کنیم که در کنار موضوع زیارت و بهره مندی معنوی از اوقات مسافرت، فعالیت هایی مانند خرید، بازارگردی و گردشگری فرهنگی برای بازدید از سوژه های مختلف در خلال تور مشهد از تهران و یا تور مشهد از هر نقطه ای از ایران قرار دارند.

تور مشهد هوایی

همان طور که قبلا هم اشاره شد، راه و روش های مختلف و متفاوتی به منظور رسیدن به حرم مطهر رضوی از هر یک از شهر ها و روستا های کشور وجود دارد. تور مشهد از اصفهان به ویژه تور لحظه آخری مشهد از اصفهان یکی از اصلی ترین و شلوغ ترین تورهای مشهد است که بدون توجه به برخی کمبود ها و محدودیت ها، شمار بسیار زیادی از زوار را به مقصود خود می رساند. تور مشهد هوایی نسبت به سایر برنامه های سفر به مشهد، از مزایای خوب و قابل توجهی برخوردار است.

اولین گزینه ای که با مشاهده آگهی تور مشهد هوایی به ذهن متبادر می شود، سرعت بالای حمل و نقل و رسیدن سریع به مقصد است. به ویژه برای آن گروه از زائرین که تمایل دارند طی یک سفر حداکثر دو یا سه روزه فشرده به زیارت امام هشتم شیعیان (علیه السلام) و خرید سوغات بپردازند، سفر به مشهد با هواپیما یکی از مفید ترین پیشنهادات خواهد بود.

تور مشهد هوایی هر چند برای سفر های کوتاه مدت زیارتی به این شهر اهمیت بسیار بالایی دارد، با این وجود طی چند سال اخیر تبدیل به آگهی نسبتا معمولی از سوی آژانس ها و دفاتر سیاحتی  زیارتی شده است.

موضوع زمان سفر و مدت اقامت در مشهد، جزو موضوعاتی است که برای بسیاری از گروه ها و افراد علاقه مند به زیارت بارگار رضوی (علیه السلام) قابل چشم پوشی نیست. چرا که این افراد به دلیل فشردگی مشغله و یا محدودیت های تحصیل و …، باید در کمترین زمان ممکن مشهد گردی خود را به سرانجام برسانند. از این رو، تور مشهد هوایی جزو بهترین راه حل هایی است که هم می تواند مسافر و مشتاق زیارت حرم امام رضا (علیه السلام) را به مشهد راهی نماید و هم کمترین آسیب و لطمه را به مشغله و زمان های کاری اش وارد نماید.

شهر مشهد در شمال شرقی کشور ایران، در دشت های استان خراسان قرار گرفته و از قدیم به نام منطقه طوس معروف بوده است. جمعیت فراوان زائر و گردشگر که بدون وقفه و پیوسته در تمامی ایام سال خود را به مشهد می رساند، نیازمند ایجاد مقدمات و زیر ساخت های مناسب گردشگری است.

با در نظر داشتن وسعت حرم و همچنین انواع بازار های قدیم و جدید و پاساژهایی که در راستای خرید مشتریان دائر شده اند، باز هم ممکن است در طول تور مشهد هوایی، وقت اضافه داشته باشید. لذا طبق توضیحات قبلی، می توانید از مجموع تاریخ و پیشینه توسعه شهری مشهد به این نتیجه برسید که تا چه اندازه قابلیت های گردشگری فرهنگی و امکان بازدید از ابنیه تاریخی در خود دارد.

تور مشهد هوایی

شهر مشهد را نمی توان به راحتی تنها یک مقصد سفر مذهبی معرفی کرد. حتی اگر نیت شرکت کننده و مشتری تور مشهد هوایی، زیارت شبانه روزی این شهر باشد، بد نیست در کنار آن ساعتی را به دیگر نقاط دیدنی آنجا اختصاص دهد. از جمله مهم ترین مکانی که در کنار حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)، پذیرای علاقه مندان و گردشگران است، موزه آستان قدس رضوی نام دارد. این موزه در محیطی بسیار وسیع و در چند طبقه، سالن های کوچک و بزرگ زیادی دارد. بازدید از این موزه در کنار تور مشهد از تهران، شما را با گنجینه ای بی نظیر از آثار طبیعی و تاریخی و حتی معاصر در طول دوران های گوناگون از گذشته تا کنون، آشنا خواهد کرد.

قبل از ثبت نام و شرکت در تور هوایی مشهد، لازم است کلیه اطلاعات مربوط به زمان حرکت و برگشت دقیق، همچنین شرایط و امکانات هتل محل اقامت به خوبی بررسی شود. هماهنگی با مسئول برگزاری تور و کارشناس آژانس به ویژه برای مسافرانی که اولین تور مشهد هوایی را تجربه می کنند، تا حد زیادی از نگرانی های احتمالی ایشان می کاهد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید