تور ارزان مشهد با قطار
15
اسفند
1396

مزایای تور مشهد با قطار

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 398 0
مزایای تور مشهد با قطار
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

گزینه های زیادی برای سفر به شهر مقدس مشهد وجود دارد. این گزینه ها در طول چند صد سال مختلف که سفر زائرین به این شهر مقدس در قالب گروه یا کاروان انجام می شده، به تدریج دچار تغییر و تحولاتی شده است. در گذشته مشتاقان زیارت بارگاه هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت رضا (ع)، با کاروان های زیارتی از شهرها و سرزمین های گوناگون اسلامی راهی مشهد می شدند. بدون شک مقایسه تور مشهد در زمان حاضر با کاروان های آن روزگار، نشان دهنده تفاوت های بسیار فاحشی است.اصلی ترین تفاوت این دو نوع سفر، وسیله نقلیه ای است که مسافران و زوار را به مقصود خود می رساند. امروز تنوع روش های عزیمت به سفر و اسباب حمل و نقل مشتاقان زیارت، متنوع و پیشرفته تر شده است. به نسبت همین تنوع، برنامه هایی که در قالب تور مشهد برگزار می شوند نیز از تفاوت با یکدیگر برخوردارند. در میان این روش ها، تور ارزان با مشهد از تعداد بالای مشتری برخوردار است. شاید یکی از دلایل آن را بتوان به تعداد منظم چنین زیارتی برای هر خانواده به صورت دوره ای دانست. بدون شک اگر قرار باشد شخصی هر سال یک یا دو بار به زیارت مشهد مقدس مشرف شود، بهتر است از روش های مقرون به صرفه تر این زیارت استفاده کند. در این میان، با توجه به هزینه ناچیز سفر با قطار، تور ارزان مشهد با قطار جزو پر طرفدار ترین سفرها به شمار می رود.

تور ارزان مشهد با قطارتور ارزان مشهد با قطار نه تنها استراحت و آسایش مسافر در مسیر رسیدن به سفر را تضمین می کند، بلکه قیمت پایین تری نیز نسبت به سایر موارد پیشنهادی تور مشهد دارد.

گروه های زیادی از مردم به مناسبت های مذهبی و ملی، حرم مطهر رضوی (ع) را برای گذران آن اوقات ویژه، انتخاب می کنند. در نتیجه در این ایام سال، تور مشهد از تهران و تور مشهد از اصفهان مخصوص افرادی است که قصد دارند در یک تاریخ خاص، در مشهد و در کنار بارگاه امام هشتم (ع) باشند.

همان طور که توضیح داده شد، در هر سال چند میلیون مسافر از اقصی نقاط ایران و شهرهای دور و نزدیک، شهر مشهد را برای زیارت خود انتخاب می کنند. با این حساب، اگر تنها بخشی از این افراد قصد شرکت در تور مشهد با قطار داشته باشند، می توان حدس زد که چه جمعیت انبوهی باید توسط ناوگان حمل و نقل ریلی کشور به این شهر رفت و آمد داشته باشد.

نه تنها تور ارزان مشهد با قطار متقاضیان زیادی دارد، بلکه برخی ترجیح می دهند تور ارزان مشهد با هواپیما را نیز تجربه نمایند. پس می توان نتیجه گرفت که ارزان بودن یک تور لزوما وابسته به وسیله حمل و نقل نیست. متغیر های دیگری نیز در تبدیل یک تور با سطح و قیمت بالا و یا باصطلاح تور تشریفاتی به یک تور با هزینه های کم، موثر خواهند بود.

تور ارزان مشهد با قطار از آن رو مورد توجه خیلی از مسافران مشهد الرضا قرار می گیرد، که می توانند طی چند ساعت حضور در قطار، از رفاه و آسودگی بالایی برخوردار باشند.

با توجه به این که این شهر فقط یه قطب مذهبی به حساب نمی آید، بلکه محلی برای پاتوق و خرید نیز محسوب می گردد، می تواند حدس زد به چه دلیل بسیاری از زوار، سفر  ارزان مشهد را ترجیح می دهند. در حقیقت مسافران تور مشهد از تهران و مشهد از اصفهان نه تنها برای زیارت، که برای خرید در کنار زیارت عازم مشهد می شوند. در نتیجه تمایل دارند تا قسمت بیشتری از برنامه ریزی مالی خود را به جای هزینه های رفت  برگشت، به خرید کالا های مورد نیاز و سوغات اختصاص دهند.

از این رو درصدی از قیمت تور مشهد از هر شهر، به جای بلیط و هتل مجلل و … صرف بازارگردی در مشهد خواهد شد. می توان نتیجه گرفت که تور ارزان مشهد با قطار، ممکن است مورد توجه چه گروه از مسافرانی قرار گیرد.

تور ارزان مشهد با قطار

مزیت اصلی دیگری که قطار نسبت به اتوبوس و هواپیما دارد، این است که گروه کوچک خانوادگی یا گروهی از دوستان و آشنایان و همکاران، می توانند با رزرو دربست یک کوپه چهار یا شش نفره، به صورت دسته جمعی و در فضایی راحت تر مسیر حرکت تا مقصد را طی کنند.

به این ترتیب، علاوه بر فواید اقتصادی تور ارزان مشهد با قطار، مشتری تور در شرایط جمعی و بسیار صمیمی ساعات حرکت را پشت سر می گذارد. همان طور که اهالی سفر و گردشگران به خوبی تجربه کرده اند، مسیر سفر بخش مهم سفر را تشکیل می دهد و اگر با خاطره ای خوب و لذتبخش همراه باشد، کل سفر را سرشار از نشاط و ساعات به یاد ماندنی خواهد کرد.

در مجموع می توان این گونه برداشت نمود که تور ارزان مشهد با قطار، هم برای صرفه جویی در هزینه ها و هم برای گذراندن اوقات خوش و آسوده در زمان رفت و برگشت، مورد استقبال است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید