مزایای تور قشم از تهران
09
دی
1396

مزایای تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 619 0

از جمله بهترین نامزدهای سفرهای پاییز و زمستان، سواحل و جزایر دریاهای جنوبی ایران هستند. این مناطق که بخش هایی از استان های بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان را شامل می شوند، در طول این ماهها که بیشتر نواحی مرکزی یا شمالی با هوای سرد و گاهی خشک مواجهند، با برخورداری همزمان از آب و هوای گرمسیری و دریایی، محیطی دلپذیر و متفاوت برای میهمانان خود از نواحی سردسیر و بیابانی فراهم می کنند. تور قشم از تهران یکی از جذاب ترین تورها برای ساکنان تهران به شمار می آید.
از جمله این مناطق، جزایر جنوبی کشور ایران است که بدون در نظر گرفتن برخی از جزایر کوچک و نظامی، بیشتر آنها برای گردش و سیاحت زمستانه در دسترس و قابل تردد هستند. یکی از آن ها به نام جزیره ی وسیع و زیبای قشم، توانسته است با فراهم کردن شرایط مطلوب گردشگری، سالانه صدها هزار نفر از هم وطنان و گردشگران داخلی و خارجی را پذیرا باشد و به همین دلیل برگزاری تورهای مسافرتی از جمله تور قشم از تهران، یکی از پر مخاطب ترین برنامه های گردشگری به شمار می رود.

مزایای تور قشم از تهران
نه تنها آب و هوای معتدل و مرطوب این جزیره، که جغرافیا و طبیعت آن نیز از جمله موارد مهم و قابل توجه برای آن دسته از مسافران به حساب می آید که به طبیعت گردی و تجربه ی اقلیم های مختلف و همچنین پیمایش در نواحی بکر و دست نخورده با جاذبه های خدادادی علاقه ی زیادی دارند. این افراد، بخش قابل توجهی از مشتریان تور قشم از تهران را شامل می شوند و ترجیح می دهند به جای سفر گروهی با اتومبیل سواری و برنامه ریزی مستقل، در یکی از همین تورها شرکت کنند تا مواردی شبیه زمان رفت و برگشت و اقامت گاه و بعضی از وعده های غذایی برای آنها ایجاد نگرانی و دلواپسی نداشته باشد.
به عبارت بهتر، این پهنه ی وسیع نشسته در میان آب های خلیج فارس، مجموعه ای دیدنی و کم نظیر از انواع جذابیت های طبیعی و اقلیمی را به علاوه ی سوژه های گوناگون تجاری و تاریخی و تفریحی و ورزشی در خود جای داده و به خوبی قادر است تقریبا تمام سلایق مشتریان مختلف تور قشم از تهران را پاسخگو باشد.
از دلایل دیگر استقبال شهروندان تهرانی از تور قشم یا تورهای جزایر خلیج فارس به خصوص در فصل های سرد، آلودگی هوا و متاسفانه پدیده ی شایع این ورژن دمایی در این شهر و سایر کلان شهرهاست. به همین سبب، خیلی از شهروندان و خانواده ها تمایل دارند برای استراحت چند روزه و حتی تنفس هوای پاک و سالم، تور قشم از تهران در آژانس ها و دفاتر کوچک و بزرگ گردشگری را تجربه کنند. به ویژه آنکه شلوغی و ترافیک شهر تهران باعث می شود برای افرادی که به دنبال جایی به منظور آرامش، سکوت و تفریح چند روزه به دور از استرس ها و نگرانی های زندگی آلوده ی شهری هستند، شرکت در تور قشم از تهران و سفر به این منطقه ی آرام با مناظر و آب و هوای دلپسند، احتمالا بهترین انتخاب ممکن باشد.

مزایای تور قشم از تهران
حتی سه یا چهار روز قشم گردی و سیاحت در روستاها و شهرهای آن، به راحتی می تواند خستگی و کلافگی ناشی از مشکلات زندگی روزمره را از تن و ذهن مسافر خارج کند و به علت هوای زمستانه ی جزیره، مشکلات گرما و رطوبت بالا مشابه ماه های گرم سال موجب خستگی و آزار همسفران تور قشم از تهران نخواهد شد.
اما پیش از هر چیز، مشخص نمودن دلایل سفر به قشم و یا هر برنامه گردشگری دیگر، چند روز مانده به حرکت، و همچنین زمان بندی و تنظیم برنامه برای بهره مندی هر چه بهتر از دیدنی های مختلف قشم، تاثیر بسزایی در ایجاد یک خاطره ی خوش و به یاد ماندنی در حین تور قشم از تهران خواهد داشت.
همچنین موجب توسعه زمینه های گردشگری پایدار در این جزیره شده و ضمن کمک اقتصادی به بهبود شرایط و مشکلات اهالی، انگیزه و اعتماد به نفس انها برای حفظ اصالت و مواهب مختلف طبیعی و تاریخی سکونت گاه دیرینه و زادگاه خود را افزایش می دهد.
بازخورد این افزایش انگیزه ی بومیان قشم برای همان مسافران تور قشم از تهران نیز در مدت زمان نسبتا طولانی جالب توجه خواهد بود. در حقیقت با تشویق اهالی به حفظ هویت و اصالت قشم، زیر ساخت های مناسب تر جذب و پذیرش گردشگر نیز روزافزون شده و پس از مدتی، کاستی ها و معضلاتی که گاهی ممکن است برخی از مسافران با آن مواجه شوند، به مرور برطرف خواهد شد.
ضمن اینکه این موضوع علاوه بر بالا بردن ظرفیت پذیرش انواع تور قشم از تهران، منجر به علاقه ی گردشگران و توریست ها از دیگر کشورهای به بازدید از جزایر و شهرهای جنوبی شده و مسلما وقتی یکی از مناطق دیدنی کشور با استقبال گردشگر خارجی مواجه شود، سایر شهرها و مناطق هم شانس پذیرایی از ایشان را خواهند داشت و این امر برای ورود ارز و معرفی قابلیت های بی نظیر کشور ایران نیز تاثیر مثبت و قابل توجهی دارد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید