لوازم ضروری گردشگری
20
آبان
1396

لوازم ضروری گردشگری طبیعی

ارسال شده توسط: admin/ 777 0

گردش در طبیعت و همچنین بوم گردی در شهر های بزرگ و جزیر های کوچک، جزئی از علاقه مندی های همه افراد است. با استفاده از تور کیش از اصفهان و تور کیش از تهران که دارای طبیعت زیبایی می باشد گردش در طبیعت را نیز در بر دارد، روحیات انسان ها تازه تر شده و مشکلات زندگی به دست فراموشی سپرده می شود. اما در این بین باید به نکات طبیعت گردی نیز دقت کنید. شما باید در طبیعت گردی برخی لوازم ضروری گردشگری طبیعی را با خود به همراه داشته باشید تا با مشکلاتی که برخی افراد مواجه شده اند مواجه نشوید.

داشتن این وسایل بسیار مهم و حائز اهمیت است. با استفاده از این وسایل شما از خطرات احتمالی پیشگیری می کنید و ریسک سفر در طبیعت را کاهش می دهید. در دو قسمت با وسایلی آشنا می شویم که شما باید در طبیعت گردی با خود به همراه داشته باشید.

۱-گوشی موبایل
تور های گردشگری و همچنین تور های داخلی بوم گردی مثل تور مشهد از اصفهان و یا کیش از تهران و حتی در طبیعت گردی و در دنیای امروز به یک گوشی هوشمند نیاز دارید که ترجیحا قابلیت اتصال دو سیم کارت داشته باشد. در این گوشی باید از ۲ اپراتور مختلف سیم کارت بگذارید. از طریق گوشی موبایل هوشمند می توانید در جنگل و بیابان و نقاط روستایی، مسیر اصلی را از طریق GPS پیدا کنید. حتی اگر گوشی شما مجهز به اینترنت نباشد و GPS داشته باشد، باز هم می توانید مسیر اصلی را بدون سوال از راهنما یا افراد محلی پیدا کنید. بنابراین، در اختیار داشتن گوشی هوشمند و یا اینترنت، راهکاری برای دسترسی سریع و آسان نقاط مختلف در طبیعت گردی به شمار می رود.

لوازم ضروری گردشگری

۲-نقشه حرفه ای
منظور از نقشه حرفه ای، نقشه ای نیست که در آن نام کوچه ها و خیابان ها و مسیر جاده ها ذکر شده باشد؛ بلکه منظور نقشه ای است که شما از طریق نقشه گوگل برای خود آماده کرده و مسیر و نام مقصد های طبیعت گردی خود را روی آن مشخص کرده اید تا در مسیر مثلا چند صد کیلومتری، حتما از ییلاق ها و رودخانه ها و مناطق روستایی خاص عبور کرده و از ظرفیت های مختلف آن دیدن کنید. این نقشه مخصوص طبیعت گرد ها هست که معمولا خودشان تهیه و آماده می کنند و یکی از لوازم ضروری سفر طبیعت گرد ها به شمار می رود و حتی در تورهای گردشگری شهری هم مثل تور مشهد از تهران و کیش از اصفهان که یک جزیره کوچک هم است .

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تنوع برنامه های تور قشم از تهران

۳- قلم و کاغذ و چراغ قوه و باطری و شارژر گوشی
شما با ۵ قلم ضروری و خاص برای طبیعت گردی مواجه هستید که برای هر طبیعت گردی واجب و حیاتی است. جایی که امکان شارژ گوشی همراه شما نیست و باطری فروشی وجود ندارد، در اختیار داشتن شارژر موبایل و باطری یدکی، شاید میلیون ها تومان ارزش داشته باشد. این وسایل مخصوصا برای کسانی که عاشق کمپ زدن در نقاط ییلاقی و کوهستانی و جنگلی در دل طبیعت هستند، مهم تلقی می شود. دقت کنید که داشتن این موارد بسیار مهم است و جای خاصی هم از کوله شما را نمی گیرد.

۴-دفترچه یادداشت
شاید داشتن دفترچه یادداشت آنقدرها هم مهم نباشد اما استفاده از آن به کارتان می آید. فرق طبیعت گرد با گردشگران رسمی این است که طبیعت گرد، با طبیعت در ارتباط است و طبیعت با انسان صحبت می کند. در قرآن هم آمده است که حتی درختان هم سجده می کنند (والشجر یسجدان). آن ها هم در حال ذکر و عبادت هستند و گل و بلبل و طبیعت و آب و دشت و کوه و جنگل نیز، برای آن هایی که اهلش باشند، صحبت های زیادی دارند.

اگر شما هم می خواهید درک بهتری از طبیعت داشته باشید، باید یکبار هم که شده با خود دفترچه یادداشت به طبیعت ببرید و لذت نوشتن در فضای خدادادی را تجربه کنید. در طبیعت قریحه و ذوق نوشتن در انسان شکوفا می شود. برای درک بهتر طبیعت در دنیای طبیعت گردی، همواره باید دست به قلم باشیم نه دست به ماشه برای شکار پرنده و چرنده! آری! دست به قلم. دست به قلم شدن را باید از طبیعت گردی یاد گرفت. طبیعت به ما می گوید که من را به نثر در آور. بهترین اشعار و نوشته ها را ادبا و شعرا برای طبیعت و در دل طبیعت گفته اند. پس یاد بگیریم که در طبیعت گردی، یافته ها را به رشته تحریر در آورد و همه چیز را بنویسیم.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  لوازم ضروری گردشگری طبیعی قسمت دوم

۵– کوله پشتی استاندارد
یکی از لوازم مهمی که باید در طبیعت با خود به همراه داشته باشید، کوله پشتی است. در واقع طبیعت گردی بدون کوله پشتی استاندارد امکان پذیر نیست. کوله پشتی گردها یا BACK PACKERS، دنیای خاص خود را در عرصه گردشگری دارند و سایت های بسیاری برای ارائه امکانات به کوله پشتی گرد ها ارائه شده است. کوله پشتی استاندارد، کوله پشتی نیست که وقتی چند ساعت راه می روید، از کت و کول به قولی بیفتید و چند نفر نیاز باشد تا به شما خدمات بدهند! کوله پشتی استاندارد کوله پشتی ضد آبی است که بخش های مختلفی برای قرار دادن وسایل مختلف و ضروری سفر در آن تعبیه شده است. در اختیار داشتن کوله پشتی استاندارد، ضروری ترین ابزار در گردشگری طبیعت هست که برای کسب اطلاعات بیش تر از گردشگران حرفه ای طبیعت گرد باید سوال کرد.

لوازم ضروری گردشگری

کوله پشتی استاندارد بهتر است که چرمی یا برزنتی باشد و به راحتی شاهد تغییر شکل آن نباشیم. در کوله پشتی، حجم و وزنی که قرار هست طبیعت گرد حمل کند اهمیت دارد و این مشخصات، در تناسب مستقیم با استایل بدنی و سن طبیعت گرد دارد. قطعا یک نوجوان ۱۶ ساله همان قدرتی که یک جوان ۳۵ ساله دارد، در اختیار نخواهد داشت و قطعا جنسیت نیز در نوع کوله پشتی و مشخصات آن تاثیر دارد. اگر عاشق بیابان گردی و کوه نوردی و غار نوردی هستید، باید حتما از کوله پشتی های تسمه دار استفاده کنید تا وفتی کوله پشتی را روی زمین می گذارید، سر پا بماند و قائم بایستد. زیپ و جنس کوله پشتی از اهمیت زیادی برخوردار هست و همواره سعی کنید کوله پشتی که خریداری می کنید، از جنس مرغوبی استفاده کند که شما در شرایط جوی مختلف در طبیعت گردی، آسیب پذیری از جانب کوله پشتی نداشته باشید. به هر حال، خانه دوم شما در طبیعت گردی، همین کوله پشتی است.
نکات بیان شده تنها بخشی از آنچه بود که شما باید در طبیعت به همراه خود داشته باشید. در قسمت بعدی این مطلب به ادامه این وسایل خواهیم پرداخت تا با دیگر وسایل ضروری گردشگری نیز آشنا شوید.

رزرو انلاین تور توسط تیم ایتور ۲۴ با دارابودن سابقه قوی در خدمات اژانس های گردشگری همراه با بهترین خدمات و سرویس های اجرایی برای شما به ارمغان داریم .

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید