لوازم ضروری گردشگری
20
آبان
1396

لوازم ضروری گردشگری طبیعی قسمت دوم

ارسال شده توسط: admin/ 776 0

همانطور که در بخش قبلی (لوازم ضروری گردشگری طبیعی) اشاره کردیم، طبیعت گردی نیاز به ملزوماتی دارد تا شما در طبیعت با استفاده از آن ها لذت گشت و گذار در یک محیط زیبا و دلکش را چند برابر کنید و یا از بروز مشکلات جلوگیری به عمل آورید. در ادامه به وسایل و موارد دیگری که بهتر است در طبیعت گردی با خود به همراه ببرید اشاره می کنیم.

دستگاه های مسیر یاب
اگر به همراه خود گوشی همراه هوشمند ندارید، خریداری مسیریاب های دستی چینی در بازار به شما توصیه می شود. مسیر یاب ضروری نیست، اما بعضی زمان ها می شود که اگر مسیر یاب نباشد، قدم از قدم نمی شود برداشت. مگر این که مانند ارتشی ها، مسیر یابی در روز و شب را بلد باشید!

البته در تور های کیش از تهران و همچنین تور های کیش از اصفهان به علت کوچک بودن جزیره کیش خیلی نیاز به مسیر یاب احساس نمی شود ولی در هر حال بهتر است همیشه لوازم مورد استفاده در تور های گردشگری در یک کیف تهیه شده باشد.

محافظت کننده ها
پوست بدن و چشم از جمله مواردی هستند که در طبیعت گردی در معرض آسیب های سخت قرار گرفته اند. عینک آفتابی یکی از ملزومات اولیه در طبیعت گردی است. محافظت از چشم در برابر نور خورشید می تواند طبیعت گردی را لذت بخش کند. اگر چه عینک آفتابی بسیار اهمیت دارد،‌ اما توصیه می شود که حتما از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده کنید. قدرت حفاظت در برابر نور خورشید بایستی حداقل ۱۵ SPF باشد و اشعه های یو وی را در ۲ بخش A و B پوشش دهد. توجه داشته باشید که استفاده از کرم های ضد آفتاب در سفرهای گردشگری طبیعت که همواره پوست شما مدت ها زیر نور مستقیم خورشید هست، کاملا ضروری است. دقت کنید که باید هر از چند گاهی هم کرم روی پوست تعویض شود. کرم های ضد آفتاب و آبرسان پوست برای پوست های مختلف و بستگی به شرایط آب و هوایی متفاوت است. سعی کنید این اطلاعات را از پزشک پوست خود پیش از سفرهای طبیعت گردی بدست آورد و موارد مورد نیاز را خریداری کنید.

موارد بالا درباره پوست و مو در تور کیش از اصفهان و تور مشهد از اصفهان در فصل تابستان بسیار اهممیت پیدا میکند البته نیاز به تامین متریال های بهداشتی توسط خود شخص برای این مورد می باشد در سفر های تور کیش از تهران و یا تور قشم از اصفهان همیشه موارد کرم های ضد افتاب و کرم محافظ پوست بسیار اهممیت دارند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  سفری با چند سوژه ی خاص با تور کیش از اصفهان

جعبه کمک های اولیه
جعبه کمک های اولیه بسیار مهم است . امیدواریم که هیچ گاه در طبیعت گردی نیاز به استفاده از آن را نداشته باشید اما خراشی که روی دست و پای دوستان و همسفرهای ایجاد می شود، می تواند جعبه کمک های اولیه شما را به یک برگ برنده تبدیل کند. نیاز به حمل قرص و دارو و سرنگ های خاص نیست. آن چه به طور مرسوم در جعبه کمک های اولیه قرار دارد، می تواند یاری دهنده نیاز های بهداشتی شما در سفر باشد. همراه داشتن مقداری الکل هم برای ضد عفونی توصیه می شود.

مواد آتش زا
اگر می خواهید به دل طبیعت بروید، باید بدانید که وسایلی که تولید آتش می کنند از ملزومات سفر هستند. کبریت یا فندک در جایی که خشک باشد، همراه داشته باشید تا در صورت نیاز استفاده کنید. همراه داشتن فندک برای بریدن و قطع کردن بعضی چیز ها هم می تواند در طول سفر های طبیعت گردی مهم باشد. فقط مراقب باشید که با این وسایل به طبیعت آسیب نزنید!

لوازم ضروری گردشگری

غذا
برخی فکر می کنند منظور از غذا در هنگام طبیعت گردی، استفاده از انواع کنسرو هاست؛ اما کنسرو تنها غذایی نیست که طبیعت گردها با خود به طبیعت می برند. در هنگامی که شما به طبیعت گردی می روید، مهم نیست چه غذایی با خود دارید؛ مهم این است که خوراکی هایی به همراه داشته باشید که در عین حالی که حجم کمی می گیرند، انرژی زیادی تولید می کنند.
نوع غذایی که در بیابان و جنگل و کوه باید به همراه داشته باشید با هم متفاوت است. در مناطق سردسیر شما هیچ نگرانی در مورد فاسد شدن خوراکی های همراهتان تا چند روز را نخواهید داشت؛ اما در نقاط گرمسیر این مشکل، انتخاب غذاهای همراه را محدود می کند. در نقاط سردسیر، شما به غذاهایی نیاز دارید که کالری زیادی برای شما ایجاد کند. مانند شکلات و خرمای بسته بندی شده و در مناطق گرمسیر در کنار خرما باید از خشکبار تازه و غذاهای غنی شده از کلسیم و آهن که مواد مورد نیاز بدن شما را تامین کند، استفاده کنید.

آب
آب در سفرهای طبیعت گردی، بخش غیر قابل انکار هست. شاید شما ۱۰ هزار کیلومتر با هواپیما ظرف ۱۰ ساعت طی مسیر کنید و تنها ۱ لیتر آب بنوشید!‌اما اگر بخواهید چند کیلومتر پیاده روی کنید ظرف چند ساعت، شاید چند لیتر آب نیاز داشته باشید.
آب کافی و هیدراته نگه داشتن بدن در طبیعت گردی، یکی از توصیه های مهم پزشکی است که باید به آن توجه داشت. در سفر های طبیعت گردی، شما همیشه با آب سالم و مطمئن در تماس نیستید و فاصله بدست آوردن آب سالم (چه معدنی و چه غیر معدنی) زمان بر است.
سعی کنید در سفرهای طبیعت گردی،‌ حداقل برای نصف روز، آب با خود همراه ببرید و ارزش آب را به خوبی درک کنید. آب چه در مناطق سرد کوهستانی و چه مناطق گرم کویری، نیاز بدن است که باید حداقل روزانه ۴ لیتر مصرف کنید تا کلیه و سیستم سوخت و ساز بدن شما زیر فشار های مختلف در محیط باز، کارکرد خود را به طور معمول ادامه دهد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  معرفی جاذبه های گردشگری و خدمات شهر اصفهان

چشم بند
اگر قرار است در طبیعت اتراق کرده و شب را مهمان طبیعت سخاوتمند باشید، چشم بند یک ابزار مناسب برای شماست و باید حتما همراه داشته باشید. البته این وسیله آنقدرها هم ضروری نیست.

کیسه بادی
کیسه بادی جزو مواردی است که در همه سفرهای طبیعت گردی نیاز به آن ندارید؛ در نتیجه قبل از سفر با تور لیدر خود مشورت کرده و در صورت نیاز با خود به همراه داشته باشید.

لوازم ضروری گردشگری

بالش بادی
یک وسیله کم حجم و در عین حال پرکاربرد بالش بادی است. بالش بادی را خیلی ها با خود دارند. خیلی کاربر دارد و همه جا به قولی به درد آدم می خورد! فقط قبل از سفر از سالم بودن ان مطمئن شوید.

سیاه دانه با سیر و نعنا
این سه ماده که خیلی هم جا نمی گیرد، بسیار خاصیت دارد. خنکی و گرمی و خواص موجود در این سه ماده، در ترکیب های غذایی مختلف می تواند استفاده شود. همراه داشتن این سه، خالی از لطف نیست اما قطعا ضروری نیست!
وسایل و خوراکی های گفته شده در این دو بخش به صورت عمومی مطرح شدند و شما قطعا برای سفرهایی که نیاز به کوه نوردی دارد و یا سفرهایی که باید در بیابان اتراق کنید، نیاز به وسایل و موارد تخصصی دارید که در جای خود باید به آن ها اشاره کنیم.

رزرو انلان تور در سایت ایتور۲۴ برای شما کل موارد را تامین کرده و بدونه اتلاف وقت بهترین ها را برای شما به بررسی و چالش انتخاب قرار می دهد. طراحی تور های حرفه ای در زمنه های متفائت به صورت رزرو انلااین تور تخصص ماست.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید