تور مشهد از تهران هوایی
11
فروردین
1397

لذت زیارت امام رضا(ع) با تور هوایی مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 302 0
لذت زیارت امام رضا(ع) با تور هوایی مشهد از تهران
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

سفر با هواپیما جزو گزینه های بسیار مناسب مسافرت برای آن گروه از گردشگرانی است که فرصت و یا تمایل به طی مسیر های طولانی و زمان بر را ندارند. به همین دلیل، سفر های سیاحتی و زیارتی با هواپیما به ویژه از شهر های مبدا با فاصله نسبتا زیاد تا مقصد، مورد استقبال این گروه از مسافران قرار می گیرد. تور مشهد از تهران نیز جزو برنامه هایی است که اگر در قالب تور زمینی تهران به مشهد اجرا شود، نیاز به صرف چند ساعت برای رفت و چند ساعت برای برگشت دارد. به همین ترتیب، تور مشهد از تهران هوایی به عنوان یکی از پیشنهادات اصلی به زائرین پایتخت نشین ارائه می شود.

گردشگری انواع رشته های مختلف و متنوع را شامل می شود که در میان آن ها، گردشگری مذهبی بخش قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص داده است. به ویژه در کشور هایی که از پیشینه دینی و آیینی قوی برخوردار باشند و استان ها و شهر هایی که خواستگاه های زیارتی خاصی را در بر گرفته باشند، این رشته با توجه زیادی همراه است. شهر مشهد یکی از مهم ترین شهر های مذهبی و زیارتی خاورمیانه و اصلی ترین و بزرگ ترین شهر مذهبی در کشور ایران است. پس از مشهد، می توان از شهر های قم و شیراز به عنوان دیگر سوژه های زیارتی در سرزمین ما به حساب می آیند. به همین علت تور مشهد از تهران که در گذشته به عنوان کاروان ری به مشهد شهرت داشت، طرفداران و مشتریان ثابت یا متغیر بسیاری دارد.

تور مشهد از تهران هوایی

با گذشت زمان و استفاده از وسایل پیشرفته تر در حوزه حمل و نقل، تور های مسافرتی یا کاروان های زیارتی نیز دستخوش تغییرات بسیاری شده اند. تور مشهد از تهران هوایی، آخرین نمونه و مثال از توسعه و پیشرفت شیوه های گردشگری مذهبی به مقصد استان خراسان رضوی است. هر ساله چند میلیون نفر با استفاده از ناوگان هواپیمایی کشور به زیارت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج امام رضا (علیه السلام) می شوند. در گذشته و تا همین یک قرن اخیر، با وجود سختی و مشقت های زیاد و حمل و نقل با چهارپایان، بسیاری از شیفتگان ائمه اطهار این دشواری را به جان می خریدند و راهی سفر می شدند. پس می توان نتیجه گرفت که امروزه با کمک وسایل مدرن حمل و نقل، تا چه اندازه به تعداد مشتریان تور مشهد افزوده شده است. همان گونه که اشاره شد، تور مشهد از تهران هوایی را می توان نمونه خوبی از تور های مدرن و تحول یافته همان کاروان های قدیمی دانست.

شهر مشهد با برخورداری از صدها هتل، مسافر خانه و اقامت گاه های دائم یا موقت برای اسکان مسافران، به دنبال مذهبی بودن، یک شهر گردشگری واقعی به شمار می رود. همواره بخش گسترده ای از جمعیت این شهر را مسافران تشکیل می دهند. به همین ترتیب، قسمت قابل ملاحظه ای از مسافران مشهد، مشتریان تور مشهد از تهران هستند. برخی از مسافران و علاقه مندان به زیارت بارگاه رضوی به دلیل کمبود وقت و یا اینکه مایل به ماندن طولانی مدت درمسیر سفر نیستند، هواپیما را به عنوان وسیله طی سفر بر می گزینند. با این حساب، تور مشهد هوایی یکی از آگهی های پر مخاطب و جدا ناشدنی از فهرست پیشنهادات آژانس ها و دفاتر و موسسات سفرهای زیارتی محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که تورهای هوایی مشهد، موجب ایجاد فرصت های مسافرتی دیگری مانند تور لحظه آخری مشهد نیز شده و شیوه های جدیدی برای گردشگران پیگیر تور لحظه آخری فراهم کرده است. البته در بیشتر ایام سال به خصوص مناسبت های مذهبی، کمتر پیش می آید که ظرفیت تور به حد نصاب نرسد و تعدادی از صندلی های هواپیما خالی بمانند و تور به حالت لحظه آخری تبدیل شود.

تور مشهد از تهران هوایی

در صورتی که قصد سفر به مشهد مقدس را دارید، قبل از ثبت نام در مورد اعتبار و سابقه آژانس بررسی های لازم را به عمل آورید. موضوعاتی که معمولا مسافر ها به خاطر آن دچار سردرگمی خواهند شد، اول از همه به ساعت حرکت و زمان های رفت و برگشت مربوط می شود. علاوه بر این مسائل، کیفیت و سطح خدمات و امکانات هتل و یا اقامت گاه نیز بخش دیگری از مواردی است که باید از قبل بررسی شود. برخی از مسافران بدون هماهنگی مستقیم با مسئول یا کارشناس آژانس، تصور می کنند تنها ثبت نام و شرکت در تور مشهد از تهران هوایی کافی است. در نتیجه به احتمال بسیار قوی در زمان حضور در محل اقامت و در هنگام رفت و آمد، با مشکلاتی مواجه خواهند شد. در این صورت، امکان تغییر شرایط به خواست این گروه از مشتریان، دشوار و یا غیر ممکن است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید