تور قشم از اصفهان
26
دی
1396

لذت تجربه ی شکم گردی در تور قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 781 1

برای اهالی شهر تاریخی اصفهان، یکی از بهترین رشته ها و شاخه های گردشگری، شکم گردی است. با توجه به رستوران ها و کافه های سنتی و مدرنی که در سطح شهر اصفهان پراکنده اند، این علاقه به خوبی پاسخ داده می شود. حتی مسافران و توریست هایی که از شهرهای مختلف ایران و سایر کشورها به نصف جهان می آیند و قصد دارند چند روزی از زمان خود را به سیاحت بگذرانند، یک روز یا چند ساعت را به شکم گردی در اصفهان اختصاص می دهند. با این مقدمه، متوجه می شویم که مسافر تور قشم از اصفهان ، چرا تلاش می کند تا وعده های غذایی خود را در رستوران های گوناگون آن جزیره سپری کند.
هر چند برای بسیاری از خوراک ها و غذاها نمی توان منشاء و خواستگاه مشخصی پیدا کرد، با این حال، هنوز نواحی و شهرستان های اصیل کشور، خوردنی های منحصر به فرد و خوش طعم خود را دارند. یکی از این نواحی، سواحل جنوبی کشور و جزایر و شهرستان های آن منطقه است. از جمله ی این مناطق نیز می توان به جزیره ی وسیع و شگفت انگیز قشم اشاره کرد.
بخش قابل توجهی از لذت سفر به برخی شهرها و مناطق خاص بر عهده ی قوای چشایی است. به این معنی که چشیدن طعم و مزه ی خوراکی ها و نوشیدنی های آن مقصد، برای بسیاری از میهمانان اهمیت ویژه ای دارد. به همین ترتیب، بخشی از هر سیاحت چند روزه را شکم گردی تشکیل می دهد. این عبارت صرفا به معنی خوردن و سپری کردن یک وعده ی غذایی نیست، بلکه نشان دهنده ی توجه مسافر به سلیقه و المان های گوناگون و ویژه ی هر شهر و دیار بر طبق غذا و آماده سازی نوشیدنی ها و خوردنی هاست.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  قشم گردی و بازارگردی در تور قشم از تهران

تور قشم از اصفهان
بدون شک در میان برنامه های تور قشم از اصفهان، فرصت های زیادی برای شکم گردی در قشم وجود دارد. این فرصت ها در کنار سایر گزینه هایی که می تواند حین سیاحت در قشم مورد توجه قرار گیرد، تجربه ی جالبی از قشم گردی را برای مسافر به همراه خواهد داشت.
در سال های اخیر، آشنایی با انواع و اقسام تنقلات و غذاهای محلی که گردشگران به آنجا مسافرت می کنند، قسمت مهمی از برنامه و حس کنجکاوی مسافر را به خود اختصاص داده است. شاید در گذشته این علاقه و توجه به شکل رشته ای جداگانه از گردشگری مدنظر نبود ولی در برنامه های سفری خانواده ها و دوستان، خود را نشان می داد. به عنوان نمونه، از قدیم خانواده هایی که به شکل مستقل یا در قالب تور شمال به استان های شمالی کشور سفر می کنند، حتما یک یا چند وعده ی غذایی خود را برای خوردن کته کبابی یا ماهی پلو و میرزا قاسمی، در رستوران مدرن یا سنتی سپری می نمایند.
متاسفانه فقط غذای جایی شبیه این مناطق پر تردد مورد توجه مسافران قرار می گرفته و در سایر مناطق گردشگری، همان غذاهای معمول و همیشگی مصرف می شده است. با بهبود فرهنگ سیاحت و گردشگری افراد جامعه، شکم گردی در حال تبدیل شده به یکی از گزینه های جدی حین مسافرت است.
ناگفته مشخص است که بسیاری از مواد تشکیل دهنده ی غذاهای اصیل قشم، به محصولات دریایی مربوط می شود. این محصولات از جمله انواع ماهی و میگو می باشند. همچنین به دلیل اقلیم گرمسیری این جزیره، سبزیجات و روییدنی های خاصی نیز قابل کشت و اضافه کردن به رژیم غذایی بومی قشم است.
در صورتی که به عنوان مشتری تور قشم از اصفهان راهی این جزیره می شوید، و به شکم گردی در قشم علاقه دارید، بهتر است پیش از آغاز سفر، در مورد مواد اولیه غذاهای بومی قشم اطلاعات کسب کنید. این کسب آگاهی باعث می شود بتوانید برای انتخاب غذاهای مورد علاقه بهتر و سریعتر تصمیم گیری کنید. همچنین مطالب قابل توجه در خواص و ویژگی های این مواد، کمک می کند تا متناسب با سلیقه ی چشایی و مزاج خود، غذاها و نوشیدنی ها را برگزینید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  خدمات تور مشهد از تهران

تور قشم از اصفهان
به نظر می رسد در طی مدت برگزاری تور قشم از اصفهان، زمان کافی برای حضور در چند رستوران و خوراک خانه داشته باشید. از این رو لازم است قبل از سفر، در مورد رستوران های خوب و با کیفیت قشم نیز اطلاعات لازم را گردآوری و یادداشت کرده باشید. پیشنهاد می شود در حین حضور در جزیره و همراهی با تور قشم از اصفهان و ساختن خاطره ای بی نظیر، از کافه ها و یا سفره خانه های سنتی این جزیره نیز استفاده کنید.
شاید برای کسانی که به قشم سفر نکرده اند، جالب باشد که این جزیره ی وسیع، چند جزیره ی کوچک تر اقماری نیز در اطراف خود دارد. در ساحل یکی از این جزایر به نام «هنگام»، آلاچیق های ساده، سنتی و زیبایی برپا شده که در واقع کافه رستوران های بومی و بی آلایش آنجا به شمار می روند. شک نداشته باشید که خوردن سمبوسه با میگو در این رستوران ها، تبدیل به خاطره ای خوش در ذهن شما و همسفرانتان با تور قشم از اصفهان خواهد شد.

Administrator
1 دیدگاه
  • سحر
    بهمن 12, 1396

    سلام. مرسی از مطلب زیباتون. لطفا رستوران های خوب قشم رو معرفی کنید.

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید