تور مشهد از اصفهان
14
آذر
1396

قوانین تور مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 723 0

قوانین تور مشهد از اصفهان برای اهالی اصفهان که از دیرباز بعنوان مردمانی مذهبی و سنت گرا معروف و شناخته شده بوده و هستند و بهمین دلیل پیوند اجتماعی و تاریخی قابل توجهی میان اهالی این شهر با زیارت گاه های شناخته شده و شهرهای مذهبی وجود دارد. بی شک مهمترین و بزرگ ترین شهر مذهبی کشور، مشهد است که با توجه به موارد گفته شده، بخش قابل توجهی از جمعیت مخاطب و زائرین آن شهر را، اهالی اصفهان تشکیل می دهند. به همین دلیل است که از قدیم، در بسیاری از خیابان ها و محلات اصفهان، انواع کاروان ها و نهادهای مذهبی یا گردشگری، اقدام به اجرای سفرهای گروهی مشهد از اصفهان می نمودند.

طی سال های اخیر، این فرم سفر زیارتی با شکل گیری و گسترش فعالیت و خدمات آژانس های مسافرتی، در مقیاس وسیع تر و در قالب های به روز شده به نام تور مشهد از اصفهان، مخاطبین قدیمی و جدید خود را پذیرایی می کند.

تور مشهد از اصفهان

بعبارت دیگر، امروزه تمامی آژانس ها و نهادهای متولی تورهای گردشگری، بخش مهمی از فعالیت خود را به برگزاری تورهای زیارتی و یا سیاحتی زیارتی از جمله تور مشهد از اصفهان اختصاص داده اند که همان طور که اشاره شد، مدلی به روز شده از کاروان های زیارت قدیمی است که از طرف مسجد یا هیات مذهبی یا تعاونی های مسافر بری کوچک و بزرگ سطح شهر، پذیرای مادربزرگ ها و پدربزرگ های اصفهانی بودند.

اما توجه به این نکته ضروری است که قدمت این نوع سفر و فراگیر بودن آن در میان متولیان برگزاری سفرهای گروهی زیارتی از جمله تور مشهد از اصفهان، لزوما به معنای اجرای کاملا اصولی و کامل سفر و همچنین پذیرایی و ارائه خدمات به نحو شایسته و کاملا منطبق با نیاز مخاطب نیست.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  خدمات تور مشهد از اصفهان

معرفی قوانین تور مشهد از اصفهان

به بیانی دیگر، نباید انتظار داشت که چون بسیاری از مراکز مذهبی یا آژانس های مسافرتی سابقه ی طولانی در برگزاری سفر و یا تور مشهد از اصفهان دارند و در طول سال های برگزاری این سفر گروهی، تجربیات و اندوخته ها و بازخوردهای فراوان جمع آوری کرده اند، پس امروز و طی سال های اخیر می توانند برنامه ها و تورهای بسیار متفاوت با رعایت دقیق تمامی اصول و نکات آن را برگزار کنند. چرا که متاسفانه برای تعداد قابل توجهی از برگزار کنندگان، رضایت خاطر میهمانان و همچنین دریافت بازخوردها و در تحلیل آن و اصلا استفاده از تجربه ی هر سفر برای سفر های بعدی، اهمیت چندانی ندارد.

البته بخشی از این رفتار و خلق و خو را می توان ناشی از ذهنیت دیرینه و اشتباه ما ایرانیان دانست که در مجموعف اهمیت چندانی به تجربیات، اشتباهات و کاستی ها نمی دهیم و در طول زمان تلاشی برای مدون کردن و مکتوب داشتن آنها و سپس بررسی و استفاده در مراحل بعدی کار، نداریم.

همین نکته می تواند یکی از معیارها برای انتخاب آژانس مسافرت های مذهبی از جمله تور مشهد از اصفهان باشد. به این معنی که اگر مشاهده کردیم برگزار کنندگان تور، علاوه بر پاسخ گویی مطلوب و شایسته و صبورانه به مخاطب و مشتریان خود و همچنین برخورد مناسب با ابهامات و سوالات آنها، در پایان سفر نیز نظر مخاطب را بصورت مکتوب و با فرم و روشی منظم و مشخص دریافت می کنند، می تواند نوید دهنده ی این موضوع باشد که این آژانس و مجری این تور مشهد از اصفهان، قصد دارند از تجربه ی هر سفر برای اصلاح یا بهبود و تکمیل سفر بعدی استفاده کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تفریحات زمستانی تور قشم از تهران

می توان گفت که تعدد و بالا بودن آمار مسافرت های معمول و عادی یک آژانس، دلیلی بر بی تفاوتی آنها نسبت به تجربه و اشتباهات احتمالی نمی شود و یک مدیر حرفه ای در یک آژانس مسافرتی دلسوز، علیرغم برگزاری صدها برنامه ی مسافرتی در طول سال از جمله تعداد فراوان تور مشهد از اصفهان، باز هم در پایان هر برنامه مشتاقانه تلاش می کند تا ایرادات و اشتباهات احتمالی پیش آمده را بررسی کند و نسبت به رفع یا اعمال ان در برنامه های بعدی کوشا باشد.

مسلما چنین نگاهی به فعالیت و چنین رویکردی نسبت به ارائه خدمات و امکانات هر سفر، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است.

تور مشهد از اصفهان

شاید در ظاهر بنظر بیاید که در آمد برگزاری هر تور مشهد از اصفهان و یا سایر تورهای یک آژانس و یک مجری که نظرخواهی و توجه به بازخوردها و نقدها را در دستور کار دارد، با در آمد حاصل از سفر یک آژانس یا مجری دیگر که برعکس، این بازخوردها و نقدها را چندان مهم نمی داند، تفاوتی نکرده و حتی هزینه ی نظرخواهی نیز از درآمد برگزار کننده نوع اول بکاهد، اما نکته اینجاست که این هزینه ها، سود آوری بلند مدتی خواهند داشت. چرا که به مرور زمان و و استفاده ی افراد بیشتر از تور مشهد به اصفهان یا هر برنامه ی مسافرتی دیگر، میزان رضایت مشتریان و لذت آنها از توجه به نظر و انتقادشان، باعث تبلیغ و خوشنامی در بین جامعه مخاطب شده و به مرور زمان استقبال و آورد مالی و اعتبار بیشتری برای این دسته برگزار کنندگان به همراه خواهد داشت.

پس یکی از معیارهای مهم برای شهروندان اصفهانی شرکت کننده در تور مشهد از اصفهان یا سایر تورهای مسافرتی، اهمیت دادن مدیران اجرای تور به نظرات و نقد آنهاست.

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید