تور قشم از تهران
18
دی
1396

قشم گردی و بازارگردی در تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 707 0

در میان آب های جنوب کشور ایران، جزایر زیادی واقع شده است. این جزایر که بیشتر آنها در غرب تنگه ی هرمز، یعنی در خلیج فارس قرار دارند، در قدیم نقش مهمی برای توسعه ی روابط سیاسی و تجاری میان سیاستمداران و بازرگانان از کشورها و سرزمین های مختلف ایفا می کرده است.
برخی از این جزایر کوچک بوده و وسعت بسیار کمی دارند. از جمله خارک، ابوموسی و هرمز و … که کمتر مورد توجه بوده اند. برخی دیگر از جزایر نیز از وسعت بیشتری برخوردارند. بزرگترین جزیره در میان این مناطق، جزیره ی زیبای قشم است و برای هم وطنان تهرانی، یکی از بهترین راه ها برای بهره مندی از زیبایی های این جزیره، شرکت در تور قشم از تهران می باشد.
جزیره ی قشم را قبل از آنکه به عنوان یک مقصد گردشگری در نظر بگیریم، باید به عنوان یک پهنه ی اکولوژیک ثبت شده در میراث جهانی بدانیم. چرا که وسعت و اقلیم خاص آن، سبب شده تا مورد توجه دانشمندان محیط زیست، زمین شناسی و جغرافیا باشد و نسبت به مستند سازی ویژگی های طبیعی آن بکوشند. همچنین لازم به اشاره است که جزایری از جمله هنگام، هرمز، لارک و …، به عنوان جزایر اقماری قشم به حساب می آیند.

تور قشم از تهران
این مناطق همگی از توابع استان هرمزگان بوده و نگهبانان مرزهای کشور ایران در کنار موقعیت مهم تنگه ی هرمز، قلمداد می شوند. همچنین محل سکونت و تردد اهالی و مسافران و بازاری برای داد و ستد کالا به شمار می روند.
با نگاهی بر روی نقشه ی جغرافی ایران، می توان وسعت استثنایی و موقعیت قشم را مشاهده نمود. به همین ترتیب، در طول تاریخ نیز این جزیره مورد توجه و باعث کنجکاوی افراد و دولت هایی بوده است که به سفرهای دریایی و اهمیت راه های ارتباطی میان آب ها، توجه می کرده اند. پیش از ثبت نام در تور قشم از تهران، بهتر است راجع به همین ارزش های تاریخی و سوابق منطقه در حوزه های گوناگون تجاری و …، مطالعه و بررسی های کامل انجام شود. چرا که در این صورت می توان شناخت بهتر و نگرش درست تری به مقصد سفر داشت.
سابقه ی قابلیت های بازرگانی جزیره ی قشم، باعث شده تا امروز بازارها و پاساژهای مختلف در شهرهای قشم و درگهان (که سکونت گاههای اصلی قشم هستند) احداث شده و توسعه یافته باشند. این بازارها برای فروش و ارائه ی کالاهای مختلفی مورد استقبال علاقمندان به خرید و بازارگردی قرار می گیرند. بیشتر این کالاها را پوشاک و لوازم خانگی تشکیل می دهند و البته مسافر تور قشم از تهران باید توجه داشته باشد که برای جلوگیری از ترویج قاچاق، ممکن است محدودیت های خاصی اعمال گردند.
برخی از روزهای خاص سال نیز، جشنواره ها و حراجی های مقطعی در طول چند هفته برای مشتریان بازارهای قشم برگزار می شود. این جشنواره ها با هدف توسعه ی کسب و کار و رونق تجاری بازارهای قشم اجرا می شوند و به عنوان علاقمند به شرکت در تور قشم از تهران، می توانید نسبت به این موضوع و همزمانی سفر با یکی از این مناسبت های محلی، تحقیق و تصمیم گیری بهتری داشته باشید.
در میان سایر جزایر جنوبی ایران، نکته ای که قشم را از اهمیت ویژه ای برخوردار ساخته است، وسعت آنجاست. این وسعت باعث پراکندگی نقاط مختلف و جاذبه های گوناگون گردشگری شده است. همچنین موجب شده تا دهها روستای کوچک و بزرگ و محله های بسیار قدیمی، به عنوان دیدنی های جزیره برای علاقمندان به بوم گردی و روستا گردی، خودنمایی کنند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  حقایق خواندنی در تور قشم از تهران

تور قشم از تهران
همان طور که اشاره شد، دو شهر اصلی جزیره را قشم و درگهان می نامند. تقریبا تمام مسافران تورهای سیاحتی از جمله تور قشم از تهران، بیشتر به قصد خرید و تجربه ی تجاری با تور همراه می شوند و بجز این دو شهر، از سایر محله ها و روستاها دیدن نمی کنند. این موضوع سبب می شود تا بیشترین تردد و توسعه و رونق نسبی، صرفا در بخش کوچکی از این پهنه ی وسیع اتفاق بیفتد.
در سال های اخیر، بسیاری از آژانس ها و راهنمایان تور قشم، تلاش کرده اند تا غیر از خرید، جنبه های دیگری از این منطقه را برای مشتریان خود معرفی کنند. یکی از این مکان ها، جزیره ی هنگام است که قبلا به عنوان جزیره ی اقماری قشم معرفی گردید. این جزیره دارای بازارها و رستوران های سنتی و بومی جالب توجهی است. گشت و گذار و خرید از این بازارها، در رونق اقتصادی و انگیزه ی بومیان برای ماندن در زادگاه خود و کمک به توسعه ی روستا و جزیره ی هنگام، تاثیر مثبت و بسزایی خواهد داشت.
این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که بخواهیم نقش گردشگری در رشد فرهنگی و اقتصادی نواحی خاص تاریخی و طبیعی کشور را مورد توجه قرار دهیم و تلاش کنیم با اهالی این نواحی خاص، تعاملی دو سویه و مثبت ایجاد نماییم.

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید