تور قشم از اصفهان
30
بهمن
1396

قشم؛ جزیره آب و آفتاب

ارسال شده توسط: admin/ 623 0

کمی دورتر از پایتخت بعد از گذر از ترافیک، شلوغی و آلودگی هوا، پرواز بر فراز آسمان ایران، کمی بالاتر از ابرها و فرود در دل آب های گرم و خروشان خلیج فارس، وارد خاک جزیره ای می شویم که از همان ابتدای امر با استقبال مردم خون گرم و مهمان نواز جزیره روبرو می شویم. اینجا قشم است! بزرگترین خشکی در دل دریای خلیج فارس، جزیره آب و خاک، جزیره زیبای قشم.
همه پایتخت نشینان به دنبال فرصتی هستند تا از شلوغی و هوای آلوده شهر تهران فرار کنند و به مکانی بروند تا استرس ناشی از کار و جو متشنج پایتخت را از خود دور کنند. ما سفر با تور قشم از اصفهان را به شما پیشنهاد می دهیم! چه جایی بهتر از جزیره زیبا که پر از مکان های دیدنی و جذابی است که آنقدر مجذوب زیبایی های مکان های خاص و جذاب جزیره می شوید که ممکن است برای دیدن همه آن ها وقت کافی را نداشته باشید.

تور قشم از تهران
جزیره قشم در قدیم تا حدود سده دهم هجری با نام کاوان یا بنی کاوان شناخته می شد ولی بعد از آن به قشم شهرت یافت. البته لازم به ذکر است که جزیره قشم از قدیم محل رفت آمد بازرگانان داخلی و خارجی بود، از همین رو در برخی از نقاط جزیره شاهد گویش های مختلفی همچون هندی، عربی و فارسی هستیم که در ابتدا شاید این امر باعث تعجب مسافران تور قشم از اصفهان باشد ولی با توضیحات گفته شده همه مسافران ما به این امر واقف هستند.
جزیره زیبای قشم خاکش به سان رنگین کمان است. از همین رو جزیره قشم با نام جزیره آب و آفتاب نیز شهرت دارد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور قشم از اصفهان و ساختن خاطره ای بی نظیر

مردم جزیره از فلات مرکزی ایران دور هستند و ارتباط محدودی با دیگر مردم کشور دارند. به همین دلیل است که برخی سنن و آداب و رسومشان و حتی نوع پوششان با ما کمی متفاوت تر است. تور قشم از اصفهان به شما کمک می کند تا با این آداب و رسوم و نوع پوشش از نزدیک آشنا شوید و از آن لذت ببرید.
حرارت سوزان آفتاب جنوب در برخی فصول سال خصوصا در تابستان کمی آزار دهنده است به همین خاطر زنان منطقه جنوب کشور خصوصا جزیره قشم از نقاب هایی برای محافظت پوست خود در برابر آفتاب پر حرارت استفاده می کنند. این نقاب ها در زبان بومی (برکه یا برقع) نام دارد، این نقاب ها از پارچه های رنگارنگ زیبایی درست می شود که بر زیبایی آن می افزاید.
لباس زنان جزیره تقریبا بلند است و از ترکیب رنگی روشنی برای پارچه ها استفاده می کنند؛ چرا که نور خورشید جذب لباس های روشن نمی شود و گرمی هوا را در فصول تابستانی کمرنگ تر می کند. مردان جنوب از لباس های سفید بلندی مانند لباس عربی استفاده می کنند و همانطور که گفته شد، علت استفاده از لباس هایی با رنگ روشن و آزاد به دلیل شرایط آب و هوایی آن منطقه است.

تور قشم از تهران
شغل اکثر مردان صیادی و یا کشاورزی است که در فصل تابستان که درختان نخل پر بار شده اند اقدام به برداشت محصول و درست کردن مواد غذایی با ترکیب خرما می کنند، همچنین صیادان در زمانی که ماهیان در میان آب های خلیج فارس شروع به مسافرت کردن می کنند و مهاجرت خود را آغاز می کنند، صیادان به دل آب زده و تعداد زیادی از این ماهیان رنگارنگ آب شور را با روش های مختلف مهمان اجاق گاز خود و دیگر مردم جزیره می کنند. البته که این میهمانی به مزاج هیچ یک از ماهیان خوش نمی آید و برای ما لذت بخش تر است. شما نیز اگر با تور قشم از اصفهان به این مکان سفر کنید می توانید در این میهمانی خوشمزه شرکت کنید و از طعم عالی ماهیان آب شور جنوب لذت ببرید.
زنان منطقه بسیار هنرمند هستند در تولید صنایع دستی مهارت بالایی دارند. حصیر بافی با برگ درختان نخل و درست کردن سبد و دیگر اقلام مورد کاربرد، طراحی و خلق نقوش زیبا با حنا بر روی دست و بدن خانم های دیگر که این موضوع برای خانم های مسافر تور قشم از اصفهان بسیار فرح بخش و جالب است. اگر به این منطقه سفر کنید حتما این سوغاتی زیبا روی دست شما نقش خواهد بست و شیفته آن می شوید. در حاشیه خلیج فارس شاهد صدف های رنگارنگ و متنوعی هستیم که بانوان جزیره با جمع آوری این صدف ها اقدام به خلق آثار هنری زیبایی مثل گردنبند، دستبند، حیوانات عروسکی زیبا و.. می کنند.
اگر با تور قشم از اصفهان به این منطقه زیبا سفر کرده اید، بازار کنار ساحل را از دست ندهید و برای نزدیکان و عزیزان خود این صنایع دستی زیبا را به عنوان سوغات هدیه ببرید. به طور قطع با این هدایا دوستان خود را خوشحال و آن ها را برای سفر با تور قشم از اصفهان ترغیب می کنید تا آن ها هم از این همه زیبایی لذت ببرند و با خاطرات خوش و انرژی مضاعف به پایتخت باز گردند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  لذت تجربه ی شکم گردی در تور قشم از اصفهان

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید