ویزای تحصیلی
12
شهریور
1397

قدم به قدم تا اخذ ویزای تحصیلی

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 250 0
قدم به قدم تا اخذ ویزای تحصیلی
به این مطلب امتیاز دهید

مهاجرت برای ادامه تحصیل
وقتی به مهاجرت فکر می کنید، مراحل اخذ ویزای کار یا اخذ ویزای تحصیلی و سایر موارد مشابه، جزو مهم ترین دغدغه هایی به شمار می روند که ذهن شما را به خود مشغول می کنند. در بین انواع ویزاهای مسافرتی، تعداد قابل توجهی به ویزای تحصیلی مربوط است که البته برای برخی از کشور ها مراحل ساده تر و برای برخی دیگر هم پیچیده تر است و تلاش بیشتری نیاز دارد.ویزای تحصیلی

دلایل مختلفی باعث می شوند یک نفر برای ادامه تحصیل به کشور های دیگر سفر کند. برخی به طور کلی هدفشان مهاجرت است و تنها از این ویزا به عنوان یک فرصت یا ابزار برای هدف خود استفاده می کنند. به نظر بعضی دیگر از دانشجویان، سطح و امکانات دانشگاه های پاسخگوی ایده ها و نیاز های تحصیلی یا پژوهشی آن ها نیست و به همین دلیل، به دنبال فرصت های درسی بهتر در دانشگاه های خارج از کشور می گردند. عده ای از دانشجویان هم قصد دارند با اخذ ویزای تحصیلی تجربه متفاوت تری از مطالعه و تحقیق داشته باشند و سپس برای کار و فعالیت به کشور خود برگردند.

انگیزه و زبان: دلسرد نشوید
خلاصه باید گفت که اگر انگیزه و جدیت لازم برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی ندارید، بهتر است اصلا در این مسیر وارد نشوید و اگر وارد شدید، اصلا دلسرد نشوید. مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی گاهی دشواری های خاص خود را دارند و برای رسیدن به نتیجه مطلوب شاید تا چند سال نیاز به صبر و پشتکار داشته باشید. برای شروع کار می بایست سرمایه های اصلی خود یعنی انگیزه و تسلط بر زبان را بسنجید و آن ها را تقویت کنید. اخذ ویزای تحصیلی هر چند مراحل دشواری دارد، ولی برای آن گروه از دانشجویانی که از همین سرمایه ها با تلاش و صبر زیاد استفاده کنند، اصلا غیر ممکن نیست. هر چقدر تسلط شما به زبان انگلیسی و زبان رسمی مقصد بیشتر باشد، امکان دریافت اطلاعات مستند و به روز شده برای شما بیشتر است و همچنین شانس بالاتری برای ارتباط مناسب با سفارت خواهید داشت. سطح بالای زبان به شما کمک می کند تا به خوبی اطلاعات مراجع رسمی کشور یا دانشگاه مورد نظر خود را جمع آوری کنید.
مهم ترین قدم: پذیرش دانشگاهی
شاید به ظاهر ساده به نظر بیاید، ولی اگر خودتان همت کنید و برای پذیرش اقدام نمایید، متوجه خواهید شد که این مرحله تا چه اندازه مهم و ضروری است. پذیرش از دانشگاه یا استاد مورد نظر، مهم ترین و اساسی ترین پیش نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی است. اگر عزمتان جدی باشد و زبان را به خوبی فرا گرفته باشید، می توانید در مورد رشته ها، دانشگاه ها و اساتید مرتبط با حوزه علاقه و هدف خود، اطلاعات کامل و مفید را به دست بیاورید.
متاسفانه در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی، بدون این که مراحل پذیرش را به صورت مستقل پشت سر بگذارند، آن را به یک نفر واسطه یا وکیل می سپارند. این کار باعث می شود تا نتوانید در مورد شیوه های نامه نگاری رسمی و آکادمیک، تبادل نظر و جستجو و آشنایی با فضای آموزشی کشور ها و دانشگاه های دیگر تجربه و مهارت کافی را کسب کنید. در نتیجه پس از ورود به دانشگاه و برخورد با مشکلات آموزشی، با این مهارت ها و شیوه ها بیگانه خواهید بود و نمی توانید به خوبی از پس این چالش ها بر بیایید.
روش های اخذ ویزای تحصیلی و به عبارت بهتر، قوانین صدور ویزای تحصیلی برای متقاضیان بستگی به نظر دولت پذیرنده دارد، با این حال برخی از موارد برای دریافت ویزای کار یا تحصیل بین کشور های گوناگون مشترک است.

ویزای تحصیلیاخذ ویزای تحصیلی
پذیرش از دانشگاه، بهترین برگ برنده و جزو اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی است. از اینجا به بعد، ارتباط شما فقط با سفارت خانه خواهد بود و دیگر دانشگاه و استاد دخالتی ندارد.
به طور کلی برای اخذ ویزای تحصیلی، سن متقاضی شرط مهم به حساب می آید. این موضوع لزوما به معنی محدودیت سنی نیست، بلکه باید به سفارت نشان دهید که اگر مدت زیادی از آخرین مدرک تحصیلی شما می گذرد، در این بازه به چه فعالیت هایی مشغول بودید و این فعالیت ها تا چه اندازه مرتبط و در راستای ادامه تحصیل و پذیرش جدید شما هستند.
موضوع مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، گردش حساب بانکی و میزان موجودی حساب شما در یکی از بانک های معتبر است. دولت کشور میزبان، مایل است در مورد پشتوانه مالی شما و امکان ادامه زندگی در صورت پیدا نکردن شغل، مطمئن باشد و البته نظر کشور های مختلف در مورد مبالغ موجودی متفاوت است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید