تور کیش از تهران
۱۷
بهمن
۱۳۹۶

فصل مناسب برای تور کیش از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 480 2
فصل مناسب برای تور کیش از تهران
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

در کشور ایران، تنوع اقلیم و سرزمین هایی با آب و هوای متفاوت در یک زمان از سال، به قدری زیاد است که این کشور را چهار فصل نامیده اند. عبارت چهارفصل می تواند به دو معنی باشد. یکی از برداشت ها از چنین لقبی، گویای این است که یک خطه در هر فصل تفاوت فاحش آب و هوایی با فصل قبلی دارد. برخی از کشورها تک فصل یا دو فصلی هستند و به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی، تغییرات آب و هوایی چندان محسوسی در طول سال ندارند. به عنوان نمونه کشورهایی که در مناطق قطبی یا استوایی قرار گرفته اند، معمولا تک فصلی بوده و تنها از یک نوع آب و هوا برخوردارند. در برخی دیگر از مناطق، می توان دو آب و هوای مختلف را از هم تفکیک کرد. در برخی دیگر از کشورها به دلیل این که در عرض های جغرافیای میانه واقع شده اند، هر چهارفصل دارای آب و هوایی متفاوت و قابل تشخیص می باشند. به این معنی که در اغلب شهرهای ایران، در طول سال با شرایط جوی متناسب با همان فصل و متفاوت از شرایط ماه های قبلی مواجه می شویم. ایران، سرزمینی است که طبق هر دو تعریف فوق، چهارفصل به حساب می آید. دانستن این نکته برای مسافر تور کیش از تهران، از آن جنبه اهمیت دارد که می تواند در فصل و زمان های مشخصی، برای بهترین و خاطره انگیز ترین سفر خود به کیش برنامه ریزی داشته باشند.
وسعت کشور ایران و همچنین واقع شدن در عرض های جغرافیایی میانه، و از طرفی وجود دریاهای شمالی و جنوبی و کویرها و رشته کوه های نسبتا گسترده، تنوع اقلیمی زیادی را به وجود آورده است. این تنوع باعث شده تا بخش هایی از جمله استان های جنوبی و نواحی خطه ساحلی دریای عمان و خلیج همیشگی فارس، در برخی از ماه های سال شرایط مطلوب جوی برای میهمانان از سایر شهرهای کشور به وجود آورند. برخی از این میهمانان در قالب برنامه های گروهی از جمله تور کیش از تهران عازم جزیره می شوند. به عبارت دیگر، جزیره کیش، یکی از بهترین سوژه های مسافرت برای اهالی شهر بزرگ تهران به شمار می رود. این سفر به شهروندان فرصت می دهد تا چند روزی به دور از شلوغی و آلودگی های معمول پایتخت، همراه تور کیش از تهران به سیاحت و گذراندن اوقاتی در آرامش بپردازند.

تور کیش از تهرانفصل مناسب سفر از تهران به کیش

در فصل های سرد و خنک سال به خصوص از اوایل پاییز تا اواخر اسفند، آب و هوای معتدل روزگاهی و همچنین خنک شبانگاهی بر جزیره حکمفرما می شود. از این رو، بهترین زمان هایی که می توان با آسودگی خاطر در تور کیش از تهران ثبت نام و شرکت کرد، همین ماه های نیمه دوم سال است. باید خاطر نشان کنیم که در سایر فصول و ماه ها نیز سفر به کیش با نیت بازارگردی و … چندان مشکلاتی از لحاظ گرما و هوای مرطوب به وجود نخواهد آمد. دلیل این موضوع، امکانات مدرن تهویه در پاساژها، رستوران ها و … است. از این بابت، حتی در فصل هایی غیر از پاییز و زمستان هم می توانید در تور کیش از تهران ثبت نام کرده و به آن جزیره شگفت انگیز سفر کنید.
جزیره کیش سالانه پذیرای صدها هزار نفر مسافر از سرتاسر ایران و حتی برخی کشورهای خارجی است. این میزان استقبال باعث شده تا شرایط و زیر ساخت های گردشگری کیش، هر سال نسبت به سال های پیش تقویت گردد. کیش هم اکنون نه تنها یک منطقه آزاد تجاری، که حتی یک منطقه نمونه گردشگری بوده و با همین عناوین ثبت شده است.

چنین تقسیم بندی هایی کمک می کند تا مسئولین ملی و متولیان عرصه های تاریخی، توجه بیشتری برای اختصاص اعتبارات لازم و تسهیل شرایط توسعه مناطق اینچنین در نظر بگیرند. اثر چنین توجهی، برگزاری های متداول و هرساله برنامه هایی چون تور کیش از تهران است.

نباید فراموش کنیم که توسعه مناطق خاص گردشگری و طبیعی و تاریخی برای گردشگری، به معنای تخریب مواهب اصلی و سرمایه های دیرینه آن نیست. متاسفانه چنین رویکردی در بسیاری از عرصه هایی که نام قطب گردشگری را یدک می کشند، دیده می شود. چرا که توسعه سازه ای منجر به تخریب محوطه های طبیعی و تاریخی شده و به بیان واضح تر، جایگزین آن ها می شود.

تور کیش از تهران

اگر مسافر تور کیش از تهران هستید، می توانید از مناطق تاریخی این جزیره و جاذبه های طبیعی آن دیدن کرده و لذت ببرید. بدون پرداختن به سیاحت در شهر تاریخی حریره، آب انبار قدیمی، کاریزها و همچنین سواحل مرجانی، صحرا و پارک آهوها در کیش، بخش مهمی از زیبایی های این جزیره را از دست خواهید داد. به این ترتیب، بهتر است ثبت نام و شرکت در تور کیش از تهران، به صورتی برنامه ریزی شود که بتوانید همه جوانب یک سفر پربار را مد نظر قرار داده باشید و تجربه ای خاطره انگیز برای خود به وجود بیاورید.

جاذبه های جزیره کیش

دیدنی های متنوع این جزیره باعث شده است که کیش به یکی از قطب های مهم گردشگری در ایران بدل شود و در همه فصول سال پذیرای مهمانانی از پایتخت باشد. جاذبه های متنوع تاریخی، دریای آرام با ساحل زیبا و روح نواز، مراکز خرید مدرن و متنوع همه از جمله عواملی هستند که هم وطنانمان را ترقیب به همراهی تور کیش از تهران می کند تا چند روزی را به دور از آلودگی و شلوغی های تهران، در این جزیره رویایی مشغول تفریح شوید.

برای شناخت هر چه بهتر جاذبه های کیش این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

شهر زیر زمینی کاریز

شهر زیرزمینی کاریز از جاذبه های شناخته شده جزیره است که قدمت آن به ۲۵۰۰ سال پیش باز می گردد. در گذشته مردم بومی جزیره، آب شرب و قابل خوردن خود را از این مکان تهیه می کردند. اگر چه که این مکان به عظمت و بزرگی قنات های مناطق خشک و بیابانی کشورمان نمی رسد، اما مهندسی دقیق و پیشرفته ای برای ساخت آن به کار گرفته شده است. امروزه آب شرب مردم جزیره از طریق لوله کشی تامین می شود بنابراین این مکان را به یک شهر زیر زمینی تبدیل کرده اند تا بازدید از آن برای گردشگران تور کیش از تهران آسان تر شود.
امکاناتی نظیر غرفه های مختلف صنایع دستی، رستوران های سنتی و… در این مکان تدارک دیده اند تا انگیزه مسافران را برای بازدید از این مکان زیبا دو چندان کنند.

شهر زیرزمینی کاریز جزیره کیشقلعه وحشت

برای تجربه هیجان و بالا رفتن آدرنالین خونتان فرصت تجربه حضور در کلبه وحشت را از دست ندهید. با دوستانتان قدم به یک قلعه اسرار آمیز و مملو از هیجان و اتفاقات مختلف بگذارید و ترس و اضطراب شیرینی را در این مکان تجربه کنید.
بهتر است چند ساعتی را از ساحل آرام و رومانتیک جزیره فاصله بگیرید و تجربه ای متفاوت را با تور کیش از تهران در خاطرات خود به ثبت برسانید.

کشتی یونانی

نماد جزیره کیش کشتی یونانی است و همه مسافران تور کیش از تهران این جزیره را با کشتی یونانی می شناسند. کمتر کسی را می توان سراغ گرفت که به این جزیره زیبا سفر کرده باشد و عکسی یادگاری در کنار غروب آفتاب با منظره زیبای کشتی یونانی به ثبت نرسانده باشد. امروزه از این کشتی عظیم الجثه چیزی جز چند تکه آهن که روز به روز احتمال غرق شده آن افزایش می یابد باقی نمانده است اما با این وجود بقایای هر چند فرسوده این کشتی باعث خلق منظره زیبایی شده که به یکی از پر طرفدار ترین مناطق دیدنی کیش بدل شده است.
امکاناتی که در اطراف کشتی یونانی و پارک ساحلی این بخش از جزیره کیش برای رفاه حال گردشگران خصوصا گردشگران تور کیش از تهران در نظر گرفته اند شامل رستوران، کافه و دوچرخه جهت کرایه دادن به مسافران برای گشت و گذار کنار ساحل است. همچنین می توانید در تور های غواصی ثبت نام کرده و به تماشای زندگی ماهیان رنگارنگ خلیج فارس بپردازید.

کشتی یونانی جزیره کیششهر حریره

قدیمی ترین شهر باستانی که در جزیره کیش قرار دارد شهر تاریخی حریره است. حریره با قدمتی به بلندای تاریخ در شمال کیش قرار دارد و در زمان های قدیم جزء شهر های پر رونق این منطقه به شمار می رفت.
بخش های این شهر شامل نقاط ساحلی بکر، مسجد، قنات های قدیمی و خانه های اعیانی است که بازدید از آن برای مسافران تور کیش از تهران خالی از لطف نخواهد بود.
این شهر باستانی در سال ۷۶ هجری شمسی در آثار ملی ایران به ثبت رسید. اگر با تور کیش از تهران به این منطقه زیبا سفر می کنید بازدید از شهر باستانی حریره را از دست ندهید.

Administrator
2 نظرات
 • سعید.هاشمی
  بهمن ۲۴, ۱۳۹۶

  سلام و وقت بخیر.تور نوروزی جزیره کیشتون چه زمانی برگزار میشه و هتل های طرف قرار دادتون کدوم هتل ها هستند؟
  اگر امکان داره قیمت تور کیش از تهرانتون رو هم روی همین آدرس برام ایمیل کنید ممنون می شم.

  پاسخ
  • Admin
   اسفند ۷, ۱۳۹۶

   سلام
   تورهای نوروزی درحال فروش قطعی می باشد و از طریق پشتیبانی تلفنی و همچنین در خود سایت قسمت پکیج های نوروزی میتونید قیمت هارو ملاحظه کنید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید