تور قشم از تهران
18
دی
1396

فرهنگ قشم در تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 658 0

فرهنگ و سنت ها یکی از موارد ی است که افراد باید در سفرهای خود به آن توجه داشته باشند. فرهنگ هر منطقه از کشور عزیزمان ایران فوق العاده زیبا و جذاب است و می تواند جذابیت های خاصی برای گردشگران داشته باشد. تور قشم از تهران از جمله تورهایی است که فوق العاده عالی است برای عاشقان فرهنگ و آداب و رسوم ناب ایرانی! تور قشم از تهران یکی از بهترین گزینه هایی است که شما با شرکت در آن فرصت دارید تا با فرهنگ مردم قشم آشنا شوید.
قشم یکی از جزایر جنوبی ایران و یکی از بهترین تفرجگاه هایی است که ایرانیان در داخل کشور از آن بهره مند هستند. البته قشم بیشتر در فصل زمستان هوای مطبوعی دارد و در تابستان به سختی می توان در آن دوام آورد. ناگفته نماند سفر به قشم می تواند یکی از لذت بخش ترین سفرهایی باشد که شما با عزیزانتان می ریود و باید از آن نهایت استفاده را ببرید.
متاسفانه به قشم تنها به عنوان یک مرکز خرید نگاه می شود. بسیاری از کسانی که با تور قشم از تهران به این جزیره سفر می کنند، تنها وقت خود را به گشت و گذار در پاساژ ها می گذرانند. این در حالی است که قشم تنها یک مرکز خرید نیست و جاذبه های فوق العاده زیبایی دارد که حتی توریستان خارجی را برای تماشای آن به قشم می کشاند. بهتر است در سفر با تور قشم تنها به فکر خرید نباشیم و به جزیره زیبای قشم و طبیعت زیبای آن نیز اهمیت ویژه ای بدهیم. فرهنگ و تمدنی که گوشه ای از خاک ایران است و به تنهایی دریایی از تاریخ را در دل خود جای داده است.

تور قشم از تهران

جاذبه هایی از تور قشم

جاذبه های گردشگری زیادی در قشم وجود دارد. ساحل های زیبای این جزیره در هر سوی آن می تواند جاذبه ای فوق العاده محسوب شود. ساحل جزیره قشم در شمال این جزیره یک تصویر محو از بندرعباس را در پیش روی شما می گذارد و شب ها می توان روشنایی های بندرعباس را از دور تماشا کرد و در جنوب این جزیره نیز شما با پهنای خلیج فارس مواجه هستید. آب های نیلگونی که سال ها مورد تجاوز دشمنان بوده و حالا روی آرامش را به خود دیده است. در کنار ساحل قشم نیز تفریحات آبی فراوانی وجود دارد که می توانید در صورت نیاز و علاقه سری به آن ها بزنید. تور قشم از تهران شما را به این مکان می آورد تا از تمامی جاذبه ها لذت ببرید و ساحل و تفریحات آن یکی از بهترین گزینه ها است.
علاوه بر ساحل زیبای جزیره قشم شما می توانید به قسمت های مختلف جزیره برای تماشای جاذبه های آن بروید. دره ستاره ها از معروف ترین جاذبه های طبیعی تور قشم بعد از ساحل آن است. دره ستاره ها به عنوان یک جاذبه جهانی شناخته می شود و سالانه توریست های زیادی برای بازدید از این جاذبه ها به قشم می آیند. علاوه بر دره ستاره ها جاذبه های فراوانی در جزیره قشم وجود دارد که هدف ما در این مطلب پرداختن به آن ها نیست.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تور قشم از اصفهان

شکم گردی در تور قشم

یکی از مواردی که می تواند شما را فرهنگ مردم قشم آشنا کند، شکم گردی در جزیره است. اصولا تور قشم از تهران فقط بر روی پکیج خود صبحانه را ارائه می دهد. این به این دلیل است که شما از نظر زمانی در جزیره محدود به حضور در هتل نباشید و فرصت مناسبی است برای شکم گردی در جزیره قشم! مسافران تور قشم از تهران به جزیره نیامده اند تا به خوردن غذاهای معمولی بپردازند. اگر گردشگران بخواهند کمی از فرهنگ مردم قشم اطلاعات داشته باشند باید حتما غذاهای محلی این جزیره را امتحان کنند. عموما غذاهای محلی جزیره قشم با ماهی تهیه می شود و این به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای است که بیشتر به گوشت ماهی دسترسی وجود دارد.
کلمبا یکی از غذاهای خوشمزه ای است که در قشم در همه جای آن خواهید یافت. این غذای محلی نیز همانند دیگر غذاهای جزیره با ماهی طبخ می وشد و خوشمزه و فوق العاده است. در طبخ این غذا از روغن محلی زونون استفاده می شود. شاید همین روغن باشد که این طعم خوشمزه را به کلمبا می دهد. سعی کنید برای یک وعده هم که شده در تور قشم از تهران این غذا را امتحان کنید و از طعم و عطر آن لذت ببرید.
یکی دیگر از غذاهایی که در تور قشم از تهران می توانید آن را میل کنید، غذای زیبون است. این غذا به عنوان یکی از خوشمزه ترین خوراکی های جزیره زیبای قشم شناخته می شود. سیب زمینی و ماهی دو جزء اساسی در این غذا هستند و به همین علت طعم و عطری خاص دارند. علاوه بر این این غذا را بر روی نوعی نان به نام نان حلی یا توموشی می ریزند و آن نیز باعث خوشمزگی و خاص شدن آن می شود.
غذاهای بسیار زیادی دیگری در جزیره قشم وجود دارد که می توان در مورد تک تک آن ها صحبت کرد که در یک پست جداگانه به آن می پردازیم. توجه داشته باشید، غذا تنها به سیر شدن شکم نمی انجامد، بلکه در خوردن هر غذایی فرهنگ و آداب و رسوم مردم قشم نهفته است. تور قشم از تهران فرصت فوق العااده ای است که با صرف انواع غذاهای محلی بهترین شناخت را از مردم و فرهنگ قشم بدست آورید. توجه داشته باشید که از بومیان این منطقه غذاهای محلی را تهیه کنید نه از رستوران ها!

تور قشم از تهران

فرهنگ مردم قشم

یکی از نکات قابل تامل در مورد مردم قشم، فرهنگ و آداب و رسوم خود این مردم است. شما در تور قشم از تهران می توانید با فرهنگ و آداب و رسوم این مردم آشنا شوید و از تنوع فرهنگ مردم در کشور ایران مطلع شوید. کافی است کمی پای صحبت های حرفه های محلی جزیره بنشینید و به حرف ها و درد دل ان ها گوش فرا دهید. لهجه زیبای مردم قشم و نوع جمله بندی ها و حرف زدن های این مردم خود نشان دهنده تنوع فرهنگی است. حتی از این سمت جزیره تا آن سمت جزیره مردم محلی آداب و رسوم متفاوتی دارند و لهجه ان ها نیز کمی تفاوت دارد.
برای مثال اگر در ایامی که در ایام عزاداری نباشد به جزیره قشم سفر کنید و مسافر تور قشم از تهران باشید، می توانید به تماشای عروسی های محلی در قشم بروید. این عروسی ها در نوع خود جالب توجه است. آداب و رسوم خاص مردم قشم در زمان عروسی و نوع جهیزیه دادن ها با مردم تهران متفاوت است و قطعا برای کسانی که با تور قشم از تهران به قشم امده اند، جذاب خواهد بود.
عزاداری مردم قشم نیز در نوع خود جالب توجه است. شما در سفر به قشم می توانید به مراسمات عزاداری بروید و نوع عزاداری مردم قشم را نیز نظاره گر باشید. به ویژه نوع عزاداری بانوان قشم در نوع خود جالب توجه است و شاید در کمتر جایی از ایران بتوان این نوع عزاداری را پیدا کرد. البته به هر حال تماشای داغ عزیزان و یا عزاداری در ایام سوگواری ائمه هدی، لذت بخش نیست و شما تنها می توانید از این مراسمات تنوع فرهنگی در ایران بزرگ را دریابید.
اما یکی از ویژگی های مهم مردم و فرهنگ آن ها، نوع پوشش است. نوع پوشش و لباس مردم قشم خاص و کم نظیر است. زنان محلی عموما تمام بدن خود را می پوشانند و حتی صورت به جز چشم ها نیز در معرض دید مردم قرار نمی گیرد. این نوع فرهنگ به علت حفاظت از زن بوده و دید مردم قشم این است که هیچ محدودیتی برای زنان ایجاد نمی کند. مردان قشم نیز لباس های محلی خاصی دارند. البته بسیاری از مردان در هنگامی که به مرکز شهر می روند لباس محلی خود را نمی پوشند، به ویژه پسران جوان کمتر از پوشش محلی مردانه قشم استفاده می کنند اما به هر حال این جزئی از فرهنگ مردم قشم است.
سعی کنید در تور قشم از تهران، بیشتر حرمت زنان را داشته باشید. مردان جنوبی به ویژه مردان قشم غیرت زیادی دارند و ممکن است از رفتار شما با زنان و یا صحبت و شوخی با آنان ناراحت شوند. بهتر است تا می توانید در کمال احترام با آن ها صحبت کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  کاروان ری به خراسان دیروز و تور تهران به مشهد امروز

تور قشم از تهران
موارد گفته شده تنها بخشی از فرهنگ مردم قشم است که نمی توان به این سادگی ها از کنار آن ها گذشت. شما در تور قشم از تهران با موارد مختلفی مواجه می شوید که می توانید از آن ها برای شناخت بیشتر مردم بپردازید.
باز هم تاکید می کنیم که قشم یک مرکز خرید نیست، جزیره ای است با قدمت بسیار زیاد و با فرهنگی غنی که جای جای آن برای گشتن و آشنایی با فرهنگ مردم جزیره فرصت دارد. سعی کنید در تور قشم از تهران علاوه بر خرید مناسب، به جاذبه ها و مردم قشم نیز توجه کنید و مردم شناسی و قشم شناسی را در اولویت قرار دهید. مطمئن باشید لذت گشت و گذار در جزیره زیبای قشم بهتر از این است که وقت خود را در مراکز تجاری به خرید برخی کالاهایی صرف کنید که در تهران با قیمت مناسب تری به دست خواهید آورد! تور قشم از تهران را به فرصتی برای طبیعت گردی و قشم شناسی تبدیل کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید