تور مشهد از تهران
23
دی
1396

۸ جاذبه ای که هر فردی را مسافر مشهد می کند

ارسال شده توسط: admin/ 1449 0

سفر به مشهد مقدس و قرارگرفتن در کنار حرم و بارگاه زیبای رضوی، یکی از خواستنی ترین تفریحات معنوی است که بسیاری از افراد را مشتاق و شیدا می کند. حرم زیبای رضوی در کنار جاذبه های مختلف موجود در مشهد مقدس باعث شده اند تا تور مشهد از تهران با رونق خوبی مواجه شود. به نظر می رسد این حجم از مسافر که البته اکثرا هموطنان ایرانی هستند، در تعداد معدودی از شهرهای جهان وجود داشته باشد. شهرهایی مثل دبی، استانبول و برخی شهرهای دیگر که جاذبه های فوق العاده زیادی دارند از جمله شهر های پر جاذبه ای هستند که ایرانی ها نیز زیاد به آن ها سر می زنند.
تور مشهد به عنوان یکی از پرترافیک ترین تورهای ایران به مقصد مشهد مقدس به حساب می آید. تهرانی ها اعتقاد زیادی به سفر به مشهد دارند و همین موضوع باعث شده تا تور مشهد از تهران رونق بالایی داشته باشد. به همین علت است که خرید این تور نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید در هنگام خرید دقت کافی به عمل آید.

جذابیت های مشهد برای مسافران

اما در این مطلب قصد داریم به پاسخ این سوال بپردازیم که واقعا چرا تور مشهد از تهران تا این حد پر مخاطب است و در برخی از مواقع سال حتی یک جای خالی نیز برای آن پیدا نمی شود.
مشهد مقدس اولین مقصد گردشگری در ایران است. علت آن نیز مشخص است. مزار و حرم مطهر و منور حضرت ثامن الحجج امام رضا علیه السلام باعث شده تا این حد مشهد مقدس پرجاذبه باشد. علاوه بر تور مشهد از تهران به صورت هوایی، به صورت زمینی و ریلی نیز عاشقان حریم رضوی به سمت مشهد در حرکت هستند. این استقبال در مواقعی از سال مثل عید نوروز و یا میلاد و شهادت امام رضا به حداکثر خود می رسد تا جایی که به سختی می توان در مشهد جایی برای اقامت پیدا کرد.

تور مشهد از تهران

  • حرم امام رضا و شفا گرفتن از امام

حرم امام رضا علیه السلام جاذبه های فوق العاده ای دارد و هر فردی را به دلیلی به سمت خود جذب می کند. در واقع در یک تور مشهد از تهران افراد با سلایق مختلفی را می یابید که همگی مشتاقانه به پابوسی علی بن موسی الرضا می روند. این همه تنوع در سفر به یک منطقه فوق العاده و شاید کم نظیر باشد.
برخی از نظر بعد معنوی با تور مشهد از تهران یا دیگر شهر ها به حرم رضوی می روند. این افراد حریم معنوی حرم را فرصت مناسبی برای صحبت کردن با پروردگار می دانند و با حضور در حرم با معبود خود به راز و نیاز می پردازند. برخی از این افراد نیز در کنار خداوند، برای زیارت امام رضا و بهره مندی از معنویات این امام بزرگوار مسافر تور مشهد از تهران می شوند. زیارت امام رضا برای بسیاری از افراد درهایی از رحمت و معنویت را گشوده که سال ها متنعم از آن بوده اند. این افراد عموما سفری لذت بخش و بدون دغدغه به مشهد دارند و همواره در هر شرایطی از تور مشهد لذت می برند.
برخی دیگر از افراد برای شفا گرفتن به مشهد می آیند. این شفا گرفتن می تواند برای خود و دیگران باشد. شفای روحی و جسمانی که امام رضا از کرم خود عطا می کند، فوق العاده است. کم نیستند افرادی که شفای جسمانی خود و یا آشنایانشان را از امام رضا گرفته اند و چه بسیارند کسانی که بهبود روحی خود را مدیون لطف امام رضا هستند.
برخی دیگر تور مشهد از تهران را انتخاب می کنند تا در حرم چرخ بزنند، گنبد و بارگاه رضوی را مشاهده کنند، سری به موزه آستان قدس بزنند و در کنار آن زیارت اما رضا را نیز به جا بیاورند. هدف های مختلف دیگری نیز برای حضور در بارگاه رضوی وجود دارد که هرکدام از آن ها ارزشمند هستند. تمامی این هدف ها باعث شده تا افراد مختلف با مسافرت به مشهد با تور مشهد از تهران ، خود را به بارگاه رضوی رسانیده و از تنوع جاذبه های معنوی و مادی در حرم بهره مند شوند.
جذابیت های حرم رضوی فوق العاده زیاد است که باید در مطلبی مجزا به این جاذبه های بپردازیم. آنچه که مهم است علاقه و عشق مردم به حرم مطهر رضوی و خود امام رضا است که این جذابیت را در مشهد فراهم کرده است.

  • هتل های با کیفیت مشهد
پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  آسودگی زائرین تور مشهد از تهران

در سال های اخیر و با توجه به اینکه حرم مطهر رضوی در طول ماه های مختلف سال با استقبال خوبی مواجه است، جاذبه های فراوانی در مشهد فراهم شده که بر رونق گرفتن هرچه بیشتر تور مشهد از تهران موثر واقع شده است. در واقع مرکزیت جذاب امام رضا علیه السلام برای مردم به ویژه مردم ایران، جاذبه های فراوان دیگری را فراهم کرده است. علاوه بر آن امکانات اقامتی مطلوبی برای سهولت اقامت در مشهد ایجاد شده تا زائران رضوی به بهترین نحو در این شهر اسکان پیدا کنند.
هتل، هتل آپارتمان، مسافرخانه و هر مکان اقامتی دیگر در مشهد فراهم شده تا بتوان از این حجم از استقبال پذیرایی کرد. نبود هتل و مهمانپذیر کافی در مشهد می تواند مشکلات عدیده ای را ایجاد کند. به همین علت است که اگر در سال های اخیر مسافر تور مشهد از تهران بوده باشید، حجم ساخت و ساز هتل در کنار بارگاه رضوی و حتی کیلومترها دورتر از آن را دیده اید.

تور مشهد از تهران
خدمات تور مشهد از تهران شامل هتل های با کیفیت، پرواز خوب و همراه با آرامش و امکانات گردشگری و تفریحی در شهر مشهد است. هتل های باکیفیت، خود نوعی جاذبه برای سفر به مشهد به حساب می آیند. در واقع مسافران اگر بتوانند با توجه به بودجه خود، یک مکان مناسب برای اقامت بیابند، اقامتی بهتر را در مشهد خواهند داشت و به همین صورت به سادگی دوباره و چندباره مسافر تور مشهد از تهران خواهند شد. هتل های بسیار فراوانی که در مشهد هستند توانسته اند به جذب گردشگر به مشهد کمک کنند، البته انتخاب هتل خود موضوع مهمی است که باید به درستی صورت پذیرد.
یکی از جاذبه های دیگری که در مشهد مقدس به دلیل وجود زائران ایجاد شده است، پارک های مختلف، شهربازی، باغ وحش ، انواع رستوران ها و غذاخوری ها و کافی شاپ ها و موارد مشابه است.

  • بوستان و پارک های مشهد

بوستان ها و پارک های مختلفی در مشهد احداث شده است. پارک غدیر، پارک باباقدرت، پارک ملت و دیگر پارک ها همگی برای رفاه حال زائران و مجاوران بارگاه رضوی احداث شده اند. این پارک ها امکانات رفاهی فراوانی دارند که در استفاده عموم قرار گرفته اند. مسافران تور مشهد از تهران می توانند از این پارک ها استفاده کافی را ببرند.

  • شهربازی و باغ وحش مشهد
پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  راهکارهایی برای گم نشدن چمدان در مسافرت

شهربازی و باغ وحش مشهد نیز از جمله جاذبه هایی است که زائران و مسافران مشهد مقدس می توانند به آن ها نیز سر بزنند. بلندترین چرخ و فلک ایران و به نوعی خاورمیانه و همچنین بازی های هیجان انگیز دیگر در شهربازی مشهد واقع است. باغ وحش مشهد نیز بسیار مجهز بوده و گونه های مختلف از حیوانات گوناگون را در خود جای داده است. شما می توانید در تور مشهد از تهران به شهربازی و یا باغ وحش مشهد سری بزنید.

  • پارک های آبی مشهد

در سال های اخیر اما تعداد زیادی پارک آبی در مشهد مقدس تاسیس شده است که در نوع خود فوق العاده هستند. این پارک های آبی با استقبال مردم مشهد و زائران و گردشگران مواجه شد و به سرعت بر تعداد آن افزوده شد. در حالی که ابتدا تنها یک پارک آبی وجود داشت، در حال حاضر چندین نوع از پارک های آبی در مشهد واقع هستند که با یکدیگر رقابت می کنند. لذت و هیجان در این پارک های آبی موج می زند. اگر با تور مشهد از تهران به صورت خانوادگی و یا مجردی به این شهر سفر کرده اید، می توانید از بودن در این پارک های آبی لذت ببرید.

  • شکم گردی و رستوران های مشهد

رستوران ها و کافی شاپ های فوق العاده مشهد نیز بر جذابیت تور مشهد از تهران افزوده است. در واقع میل کردن و لذت بردن از دیزی سنگی و یا شیشلیک را تنها می توان در مشهد تجربه کرد. غذاهای دیگری نیز مثل کباب لقمه مشهدی نیز تنها در مشهد است که ارزش خوردن دارند. این غذاها البته در جاهای دیگری از ایران نیز تهیه می شوند ولی قطعا کیفیت و خوشمزگی نوع مشهدی خود را ندارند.

  • جاذبه های طبیعی و چشم نواز مشهد

موارد اشاره شده تنها بخشی از جاذبه هایی هستند که به واسطه حضور زائران و مسافران در مشهد ایجاد شده است. علاوه بر این جاذبه ها، خود مشهد نیز جاذبه های خوب و فوق العاده ای دارد. جاذبه های طبیعی بسیاری در اطراف مشهد وجود دارند که چشم نواز و زیبا هستند و مسافران تور مشهد از تهران باید حتما سری به این جاذبه ها بزنند. جاذبه های طبیعی که کمتر به آن توجه شده است و می تواند نوعی تنوع در تور مشهد به حساب بیاید. کوه سنگی خود از جاذبه های مهم گردشگری در مشهد است.

  • آرامگاه های معروف مشهد

به جز جاذبه های طبیعی، آرامگاه های مختلفی که در این شهر وجود دارد خود به عنوان جاذبه گردشگری شناخته می شوند. معروف ترین این آرامگاه ها، آرامگاه فردوسی است. برای رفتن به آرامگاه فردوسی می توانید از طریق هتل محل اقامت خود نیز اقدام کنید. همچنین یکی دیگر از آرامگاه های معروف در مشهد، آرامگاه خواجه اباصلت است.
مشهد پر است از جاذبه هایی که باعث شده تا این حد تور مشهد از تهران با استقبال مواجه شود و در بین تمامی این جاذبه ها، حرم مطهر امام رضا علیه السلام چون نگینی درخشان خودنمایی می کند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید