تور قشم از اصفهان
23
خرداد
1397

طعم اصیل غذاهای محلی قشم را کجا امتحان کنیم؟

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 471 0

اگر با تور قشم به این جزیره زیبا سفر کرده اید و ذائقه تند و تیزی دارید، حتما غذاهای محلی جزیره قشم را امتحان کنید. انواع غذاهای دریایی که به شیوه های منحصر به فرد طبخ می شوند از جمله بخش هیجان انگیز سفر شما با تور قشم به شمار می رود. غذاهای محلی جزیره قشم در تمام رستوران ها یافت می شود اما چه بهتر که معروف ترین رستوران های قشم را بشناسید و در آن ها طعم اصیل غذاهای محلی را امتحان کنید.

تور ارزان قشم از اصفهان

  • رستوران قلعه

یکی از شناخته شده ترین رستوران های جزیره در میان مسافران قشم، رستوران قلعه است. در این رستوران غذاهای دریایی با شیوه متفاوتی طبخ می شود و از معدود رستوران هایی است که در هنگام خوردن غذا می توانید دریا زیبای خلیج فارس را مشاهده کنید و از منظره پیش رو لذت ببرید.

غذاهای قلعه بسته به صید روزانه درست می‌شوند، بنابراین منویی در کار نیست و لیست غذاها شفاهی به سمع و نظرتان مسافران می‌رسد. بهترین خوراک کوسه، خوراک ماهی مرکب، خوراک صدف و میگو را می توان در رستوران قلعه خورد. خوراک‌هایی که با ادویه مخصوص و تندی درست و با نان پیتا بر سر میز آورده می‌شوند. رستوران قلعه فقط شب ها باز است و قیمت ها در آن بسته به سفارشتان متفاوت است.

  • رستوران حاج غفور

برای تجربه بهترین طعم قلیه حتما در سفر چند روزه تان به قشم سری به رستوران حاج غفور بزنید چرا که قلیه ماهی های این رستوران بسیار معروف هستند. علاوه بر قلیه می توانید دیگر غذاهای دریایی مانند میگو را نیز در رستوران حاج غفور امتحان کنید ولی قبل از آن باید بدانید که غذاهای حاج غفور تند و تیز هستند.

  • رستوران نعیم
پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  تفریحات جزیره ناز، یکی از عجایب جزیره هفتگانه قشم

رستوران نعیم در میان مسافران تور قشم از تهران و اصفهان به خاطر میگو پفکی و البته سلف سرویس بودن محبوبیت دارد. اگر در سفر جزیره قشم هوس میگو پفکی کردید، بی برو و برگرد به رستوران نعیم بروید. غذاهای دریایی دیگری نیز در این رستوران طبخ می شود که از جمله ان ها ماهی شیر، ماهی کبابی و قلیه ماهی است. تنوع غذایی زیادی در منوی این رستوران به چشم نمی خورد و این امر کیفیت دیگر غذاهای طبخ شده در رستوران نعیم را افزایش داده ودر نهایت منجر به رضایت هر چه بیشتر گردشگران شده است.

رستوران نعیم ظهرها باز است و مانند همه رستوران‌های جزیره در نعیم نیز تنها برنجی که پخته می‌شود برنج هندی است.

تور قشم از اصفهان

  • رستوران خاله

رستوران خاله در مجاورت رستوران قلعه قرار دارد. این رستوران نه تنها در میان گردشگران بلکه در سراسر قشم شناخته شده است. خاله یکی از بومیان جزیره است که این رستوران را راه اندازی کرده و غذاهای محلی جزیره را خودش طبخ می کند که این امر باعث شده است غذاها در این رستوران کوچک، طعم خانگی و سنتی خود را حفظ کنند.

سمبوسه های خاله بسیار خوش طعم هستند و همچنین فلافل های تند و تیز و البته خوشمزه اش در کل جزیره زبانزد است. در رستوران خاله غذاهای دریایی نظیرکوسه، صدف، ماهی مرکب یا عنکاس نیز طبخ می شود. خاله، غذای دریایی دیگری به اسم میکس هم می ‌پزد که ترکیبی از کوسه و میگوست و چه بین مسافران و چه بین بومیان طرفدار زیاد دارد.

  • فست فود شاورما
پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  گلابتون دوزی به عنوان سوغات قشم؟!

برخی از سفرکنندگان به قشم هر جای دنیا که باشند از فست‌فود نمی گذرند؛ به این افراد ساندویج شاورما را پیشنهاد می دهیم.  شاورما یکی از بهترین فست‌فودهای قشم است که غذای بسیار مناسبی برای طرفداران فست‌فود به شمار می‌آید. این فست فود در مجاورت سیتی سنتر قشم قرار دارد ولی فست فود های دیگری در سطح قشم وجود دارد که این ساندویچ را سرو می کنند.

تور مشهد از اصفهان ارزان

  • رستوران الوند

رستوران الوند قبلا در کنار هتل دیپلمات واقع بود و روزگار بسیار خوشی داشت و می شد از دور تلاطم دریای مواج خلیج فارس را نظاره گر بود.  به غیر از آن درختان زیادی هم اطراف رستوران بود که محیط را خواستنی‌ تر می ‌کرد، اما این روزها رستوران الوند به جای جدید و میدان شهدا و داخل هتل الوند نقل مکان کرده و از دوره شکوهش کمی فاصله گرفته است. از بهترین غذاهای رستوران الوند می‌توان به قلیه ماهی و بشقاب کوسه و غذاهای دریایی‌اش اشاره کرد. در اینجا بشقابی به اسم میکس دریایی وجود دارد که کباب شیر ماهى و قلیه ماهى و میگو و ماهى سوخارى در آن هست و طعم بسیار خوبی دارد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید