تور قشم از تهران
20
دی
1396

شکم گردی در تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 759 0

از زمان های قدیم، برای افرادی که به سیاحت در نواحی مختلف ایران می پرداخته اند، چشیدن طعم غذاها و نوشیدنی های محلی جزو یکی از سرگرمی های حاشیه ی سفر محسوب می شده است. با گسترش گردشگری و تردد مسافران و سیاحان غربی به ایران، مشاهده می شد که تا چه اندازه برای تجربه ی مزه های شهرها و روستاهایی که بازدید می کنند، اهمیت قائل هستند.
به بیان دیگر، در سال های اخیر، بهره مندی و آشنایی با انواع خوردنی ها و نوشیدنی های مقصد سفر، چنان مورد توجه قرار گرفته، که یکی از شاخه های مهم گردشگری را به نام شکم گردی می شناسند. البته شکم گردی صرفا به این معنی نیست که فقط به قصد خوردن و آشامیدن به محلی سفر کنید، بلکه شکم گردی به صورت جداگانه بخشی از برنامه ی گردشی به شمار می رود. به عنوان مثال، اگر مسافر تور قشم از تهران هستید، و به شکم گردی در جزیره ی قشم نیز علاقه دارید، می توانید علاوه بر بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی قشم، در زمان های استراحت و وعده های سه گانه ی غذایی از خوراک محلی به جای خوردنی های معمول بهره مند شوید. البته باید توجه داشت که این خوراک از محل های بهداشتی و معتبر و یا در منازلی که نکات مربوط به سلامت را مدنظر قرار می دهند طبخ یا آماده و عرضه شده باشند.

تور قشم از تهران
برای ساکنین شهر تهران، پیش از آنکه همراه تور قشم از تهران باشند، شکم گردی واژه ای بیگانه و موضوعی ناشناخته نیست. در شهر تهران، تنوع رستوران ها، کافه-رستوران ها، کبابی ها و جگرکی ها و تریاها به قدری زیاد است که شاید اگر یک هفته برای هر وعده و میان وعده ی خوراکی و نوشیدنی خود به یکی از این پاتوق های شناخته شده و معروف سری بزنید، باز هم تعداد دیگری از خوراک خانه ها باقی مانده اند که از شهرت و طرفداران زیادی برخوردارند و فرصت برای تجربه ی خوراک آن ها نداشته اید.
بد نیست بدانید که سرزمین ایران از دیرباز، جزو سرزمین هایی باشد که از تنوع و فراوانی “اکمله و اشربه” در طول تاریخ برخوردار بوده است. شاید دلیل این موضوع، سبک زندگی سنتی بیشتر اقوام و مردمان ایران تا همین اواخر و در عین حال فراوانی انواع مواد اولیه ی غذا در نواحی و استان های مختلف است. علت این تنوع و فراوانی مواد قابل طبخ نیز، تنوع اقلیم و آب و هوای آن نواحی می باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  دبی گردی با قیمت کمتر!

تور قشم از تهران
در روال سنتی زندگی اهالی جزیره ی قشم نیز، می توان رد پایی از غنای غذاهای مختلف را پیدا کرد و به دلیل دوری نسبی بسیاری از ایشان از تکنولوژی و اسباب و لوازم امروزی، این فرهنگ تا حدی دست نخورده باقی مانده است.
اگر به عنوان مسافر تور قشم از تهران، قصد شکم گردی در جزیره ی قشم را دارید، بهتر است خود را برای تجربه ی انواع غذاهای دریایی آماده کنید. بدون شک، اهالی این جزیره و به طور کلی ساحل نشینان و جزیره نشینان در مناطق دیگر، وابستگی دیرینه با دریا و مواهب مختلف آن دارند. پس انواع ماهی و میگو و محصولات مرتبط با آن، جزء جدانشدنی از سفره ی غذای مردمان سرزمین های جنوبی و جزیره ی قشم به حساب می آید.
یکی دیگر از مواد پروتئینی این اهالی، گوشت بز است. در واقع سازگاری بز با مناطق و دشت های گرمسیری و مرطوب، موجب شده تا یکی از حیوانات مورد استفاده ی مردمان خلیج فارس و حتی دریای عمان باشد. به همین ترتیب، در صورت همراهی با تور قشم از تهران، بد نیست کباب بز را نیز امتحان کنید.
البته همان طور که می دانیم، بسیاری از گردشگران برای چشیدن طعم و عطر غذاهایی به قشم می روند که بر پایه ی گوشت ماهی و میگو باشد. از این بابت، در طی مدت زمان تور قشم از تهران، می توانید سری به محلات و روستاهای بومی بزنید. در این محلات، اگر کافه یا رستوران و آلاچیقی سنتی مشاهده کردید که وضع بهداشت و سلامت طبخ غذایش مورد اطمینان بود، حتما از خوراک های آن نوش جان کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  عوامل تاثیر گذار بر قیمت تور قشم از اصفهان

تور قشم از تهران
معمولا زنان قشمی، ماهی را با انواع سبزی و ادویه می پزند. علاوه بر پر کردن شکم ماهی با ترکیبی از این سبزی ها و ادویه جات، در طبخ پلو و دورچین غذای آماده نیز می بینید که استفاده از سبزی فراموش نمی گردد.
یکی دیگر از مشخصات غذاهای قشمی، استفاده از خرما و مشتقات آن است. چرا که علاوه بر ایجاد طعمی شیرین و دلپسند، طبع گرم خرما در کنار طبع سرد غذاهای دریایی، از بروز مشکلات مزاجی جلوگیری خواهد کرد.
تعداد قابل توجهی از مشتریان تور قشم از تهران، قبل از عزیمت به جزیره، از اقوام و آشنایان خود پیرامون یک یا چند رستوران معروف آنجا پرس و جو می کنند. حتی در برخی از این رستوران ها، خوردنی های محلی مناطق دیگر ایران زمین نیز عرضه می شود که این مورد نیز تجربه ی جالبی است.
اما بهتر است غذاهای اصیل قشم مانند ماهی کبابی، موفلک، هواری چک میگو، نان توموشی و خوراک عنکاس (ماهی مرکب) را با طبخ زنان خوش ذوق بومی قشم صرف نمایید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید