29
بهمن
1396

شهرهای مهم استرالیا

ارسال شده توسط: bakrani/ 471 0

سیدنی
سیدنی

سیدنی شهری احاطه شده توسط سواحل زیبا و مکان‌های دیدنی است که در ایالت نیو سات ولز استرالیا قرار دارد و به همراه سالن اوپرای مشهورش به نمادی از این کشور تبدیل شده است. شهری با جاذبه‌های خارق‌العاده که بیشترین تعداد جهانگرد را به خود جذب می‌کند.
با وجود اینکه سیدنی پایتخت نیست، اما بزرگترین شهر استرالیا به شمار می‌ رود. شهری پر از جاذبه‌ها و مکان‌ های دیدنی که باید ببینید تا زیبایی آن‌ ها باورتان شود. کافی است سری به سواحل مانلی و بوندای بزنید تا از استقبال گردشگران شگفت زده شوید.


اگر قصد سفر به سیدنی را دارید، به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که دست کم ۱هفته‌ی کامل را در آن به گشت و گذار بپردازید. گرچه سیدنی شهری کاملا گران محسوب می‌شود، اما مطمئن باشید ارزش وقت و هزینه‌ای را که می کنید دارد.
سیدنی از آن دست شهرهایی است که به داشتن آب و هوایی مطلوب و اقلیمی معتدل مشهور است. اما این به این معنا نیست که هوا همیشه آفتابی و خوب است. رطوبت بالا در روزهای گرم کمی اذیت کننده است. زمستان ‌های سیدنی مناسب تر بوده و برف در آن شدیدا کمیاب است. البته شب‌ها ممکن است درجه حرارت هوا تا حد یخ زدگی هم برسد.
خانه‌ی اوپرای مشهور سیدنی یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است که به نمادی برای سیدنی تبدیل شده است. پل بندرگاه ، خیابان Kings Cross، موزه استرالیا و سواحل زیبای این شهر از دیگر جاذبه های مهم سیدنی به شمار می روند.

 

کانبراکانبرا
پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا است. این شهر از نظر آب و هوایی دارای چهار فصل مشخص با تابستان های گرم وخشک و زمستان های سرد و مه آلود است .این شهر هشتمین شهر پر جمعیت استرالیا بوده است.بیشتر مردمان کانبرا تحصیل کرده اند و دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه کانبرا از دانشگاه های معتبر این شهر و همینطور استرالیا هستند.بازارها و مراکز مهم در کانبرا  شامل (کانبرا سنتر،بلکونن مال،ودن وست فیلد،هایبپردام تاگرانونگ،فیش ویک،بازار جیمیسون،مرکز عتیقه جات کانبرا،بازار ایستگاه قدیم اتوبوس و بازار گرمن هاوس ) است. همچنین کلیسای سنت جان باپتیست، مسجد کانبرا، موزه ملی استرالیا، گالری ملی استرالیا و… از جمله مکان های گرشگری شهر کانبرا است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید