تور مشهد از تهران
28
فروردین
1397

سیاحت و زیارت در تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 282 0
سیاحت و زیارت در تور مشهد از تهران
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

اصلی ترین محل برای زیارت به عنوان بزرگ ترین شهر زیارتی کشور ایران، شهر مشهد معروف به مشهد الرضا (ع) می باشد. هر سال میلیون ها نفر زائر از شهر های مختلف کشور و همچنین کشور های گوناگون اسلامی دور و نزدیک، این شهر را برای سفر های زیارتی خود بر می گزینند. بخش مهمی از مسافران و میهمانان امام رضا (ع) را گروهی تشکیل می دهند که در قالب انواع تور مشهد از تهران به این خطه مقدس عازم می شوند. از ان جا که کلان شهر تهران جمعیت زیادی دارد، به طور طبیعی مسافران زیادی را نیز راهی استان خراسان رضوی و بارگاه مطهر آن امام همام خواهد کرد. تور مشهد از تهران در گذشته به صورت سنتی و در چارچوب روش ها و محدودیت های بسیار کهن سفر های زیارتی، عنوان کاروان ری به مشهد را با خود داشته است. به مرور زمان و با پیشرفت امکانات حمل و نقل و جابجایی مسافر، سفر ها یک قالب نوین به خود گرفت که همگی به نام صنعت گردشگری می شناسیم. یکی از شاخه های مهم این صنعت را گردشگری مذهبی تشکیل می دهد. همان طور که از عنوان این موضوع مشخص است، محور اصلی گردشگری مذهبی بر اساس یک یا چند سوژه مذهبی و زیارتی و آیینی است. این نوع گردشگری راه های مختص به خود را داشته و شرایط ویژه ای باید برای اجرای آن در نظر گرفت.

تور مشهد از تهران
در مجموع می توان گفت تور مشهد از تهران یکی از شاخص ترین و پر مخاطب ترین طرح های گردشگری مذهبی در سطح کشور است که به صورت روزمره با استفاده از وسایل گوناگون حمل و نقل، اجرا می گردد. زیر مجموعه های این تور نیز شامل تور ارزان مشهد، تور اقساطی مشهد از تهران و یا تور لحظه آخری مشهد از تهران، هر کدام ملاحظات و تمهیدات مختص به خود را دارند. در عین حال، شمار مسافران استان خراسان و شهر امام هشتم (ع) همواره رو به افزایش بوده و سلایق و تمایلات متفاوت و متنوعی را نیز ایجاد کرده است.
این سلایق باعث شده تا میزان ثبت نام و شرکت در هر تور متفاوت و بر اساس نظر مشتری باشد. به طور مثال، در فصل ها و ایام خاص سال که به دلیل امتحانات مدارس و یا سرمای هوا، از تعداد مسافران عادی تور مشهد از تهران کاسته می شود، قیمت این تور پایین تر آمده و رونق انواع تور ارزان مشهد از تهران بیشتر می شود. همچنین در این فواصل زمانی، ظرفیت برخی از برنامه ها به حد نصاب نرسیده و لذا به تور لحظه آخری مشهد تبدیل می گردد. در هر صورت سفر به مشهد مقدس از شهر تهران، همیشه مشتریان خود را در قالب روش های گوناگون دارد.

تور مشهد از تهران
اگر با تور مشهد از تهران عازم زیارت بارگاه حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) هستید، بهتر است پیش از سفر در مورد دیدنی ها و جاذبه های توریستی این شهر بزرگ اطلاعاتی کسب کنید. با توجه به سابقه طولانی رفت و آمد زائرین به استان خراسان و خطه توس برای انجام فرایض دینی، هنوز بسیاری تصور می کنند تور مشهد صرفا یک برنامه زیارتی است. در صورتی که با جستجو در مورد محله طرقبه، موزه آستان قدس رضوی، کباب شاندیز و شله مشهدی، پارک آبی، وکیل اباد، موزه و آرامگاه نادری و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، تا حدی با سوژه های فرهنگی و سیاحتی و تفریحی مشهد نیز آشنا خواهید شد. از این بابت، در عصر حاضر نمی توان چنین سفر هایی را صرفا محدود به یک بسته زیارتی دانست. روال توسعه صنعت گردشگری به این شکل است که مشتری بتواند از همه جوانب و قابلیت های یک عرصه و یا قطب گردشگری بیشترین بهره برداری را داشته باشد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید