تور قشم از تهران
01
بهمن
1396

سیاحت زمستانی در تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 673 0

جزیره ی قشم، وسیع ترین و بزرگ ترین جزیره در میان آب های نیلگون خلیج فارس به شمار می رود. وسعت زیاد این جزیره ی بی نظیر، مهم ترین شاخصی است که به وسیله ی آن می توان قشم را از سایر خشکی های پراکنده شده در سطح دریاهای جنوب کشور ایران متمایز کرد.
مناطق و استان های همجوار دریاهای عمان و خلیج فارس، همواره مورد توجه گروه های خاصی از گردشگران هستنند. دلیل این موضوع نیز طبیعت و ارزش های محیط زیستی بی نظیر این نواحی گرمسیری کشور ایران بوده است. همچنین یافته های تاریخی و مواهب باستانی که در برخی از قسمت های این مناطق وجود دارند، نشان دهنده ی پیشینه ای غنی از ثروت تاریخی و تمدنی سرزمین کهنسال ایران می باشد.
از همین رو، آژانس ها و دفاتر مسافرتی گوناگون در شهرهای مختلف، برنامه هایی برای بازدید و سیاحت در این مناطق برگزار کرده اند. از جمله یکی از شهرهایی که مخاطبین زیادی برای سفر به این نواحی شگفت انگیز دارد، شهر بزرگ و پرجعیت تهران است.
در میان انواع برنامه های مسافرتی از تهران به استان ها و شهرهای جنوبی و حاشیه ی خلیج فارس و دریای عمان، باید به طور ویژه به تور قشم از تهران اشاره کرد. یکی از دلایلی که باعث می شود تا بسیاری از اهالی شهرهای مناطق مرکزی و شمالی کشور به شرکت در تور قشم ترغیب گردند، آب و هوای سرد این شهرها در پاییز و زمستان و هوای مطبوع و معتدل قشم در این فصول است. این موضوع به علاوه ی دوری نواحی مرکزی مانند تهران از دریا، و اشتیاق سپری کردن چند روز در کنار سواحل خلیج فارس، موجب گردیده تا تعداد افراد علاقمند به تور قشم از تهران، افزایش چشمگیری داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  شکم گردی در تور قشم از تهران

تور قشم از تهران
بی تردید وسعت جزیره ی قشم، علاوه بر زیبایی های طبیعی، باعث شده تا آثاری از سکونت دیرینه ی انسان و محوطه های تاریخی نیز در آن موجود باشند. همچنین زمستان در تور قشم از تهران مخاطبان زیادی را به خود جذب می کند. جزیره ی قشم در فاصله ی نسبتا نزدیک با سواحل استان هرمزگان قرار دارد. همچنین در غرب تنگه ی هرمز، از موقعیت جغرافیایی و استراتژیک ویژه ای برخوردار است. با در نظر گرفتن این شرایط برای چنین خشکی وسیعی، و مروری بر مستندات تاریخی، متوجه می شویم که دولت های بیگانه در برخی دوره ها تلاش کرده اند تا از پهنه ی قشم به منظور استفاده های نظامی و دریانوردی بهره گیری کنند. با سفر به این جزیره در قالب تور قشم از تهران، می توانید برخی از این آثار به جامانده از جمله بقایای قلعه ی پرتغالی ها را مشاهده کنید.
شهرها و روستاهای کوچک و بزرگ جزیره ی قشم نیز، یادگارهایی از تلاش و تکاپوی بومیان ساکن آن برای بقا و زندگی بوده است و امروزه نیز با ساختار و بافتی سنتی، باقی مانده اند. در سطح این جزیره، بیش از شصت روستا وجود دارد و همچنان اقامت گاه دائمی اهالی به شمار می رود. این روستاها و معماری و فرهنگ تنیده در تار و پود زندگی اهالی آن ها، مقصد هایی عالی برای بوم گردی و روستا گردی به حساب می آیند. در صورت همراهی با تور قشم از تهران، بنظر می رسد اختصاص قسمتی از زمان سفر به این موضوع خالی از لطف نباشد. علی الخصوص که شهروندان تهرانی هر روزه و به طور مدام با شلوغی و آلودگی های ناشی از زندگی در یک کلان شهر دست و پنجه نرم می کنند.
از دیگر ویژگی های بی نظیر قشم، اقلیم و جغرافیای منحصر به فرد و طبیعت خاص آن است. در طی چند سال گذشته، به دلیل خصوصیات مهم و بارز اقلیم قشم، به عنوان ژئوپارک طبیعی در فهرست ژئوپارک های جهانی به ثبت رسیده است. این ثبت جهانی کمک کرده تا تعداد قابل توجهی از دانشمندان و علاقمندان به حوزه هایی چون زمین شناسی، طبیعت گردی، محیط زیست، حیات وحش و جغرافیا، سفرهایی به منظور شناخت بیشتر و کنکاش دقیق تر در مورد قشم، به این جزیره داشته باشند. از سوی دیگر، ثبت قشم به عنوان ژئوپارک جهانی، ضوابط و ملاحظات حفظ و پاسداری از ارزش های طبیعی آن را نیز افزایش خواهد داد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  فرهنگ قشم در تور قشم از تهران

تور قشم از تهران
این ملاحظات به منظور نگهداری از همان ارزش های طبیعی برای نسل های آینده و کمک به بالندگی و صیانت زیست بوم آن جزیره خواهد داشت. شاید برخی از برگزار کنندگان و راهنمایان تور قشم از تهران، پرداختن به موضوعات محیط زیستی و اکوتوریسم قشم را جزو برنامه های گردشی خود قرار دهند. در این صورت شرکت کننده با تجربه ای همه جانبه، سفری خاطره انگیز را در خاطر خود محفوظ خواهد داشت.
به نظر می رسد برای انواع سلیقه ها و رشته های مختلف گردشگری، جزیره ی قشم سوژه ای موفق و کم نظیر محسوب شود. به این ترتیب، پیشنهاد می کنیم برای تعطیلات زمستانه ی خود، با مسافران تور قشم از تهران همراه باشید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید