تور قشم با قطار
12
اسفند
1396

سفر گروهی در کوپه ها به قشم

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 336 0
سفر گروهی در کوپه ها به قشم
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

در فصل های پاییز و زمستان، به ویژه دی ماه و بهمن ماه، هوای بسیاری از مناطق و استان های کشور سرد و توام با برق و بوران و گاهی یخبندان است. در چنین شرایطی، برخی از شهروندان تمایل دارند علی رغم لذت از بارندگی و برخورداری از نزولات جوی و تمیزی هوای بعد از آن، چند روزی را با آب و هوای متنوع تری سپری کنند. در این حالت، یکی از بهترین نواحی برای گردشگری و گشت و گذار در محیط جذاب با شرایطی متفاوت و مطلوب، استان های جنوبی و همجوار دریای عمان و خلیج فارس هستند. در این خطه از سرزمین چهارفصل ایران، هم زمان با سرمای استخوان سوز نواحی مرکزی و شمالی تر، هوایی معتدل و دلپذیر جریان دارد. از جمله مقصد های گردشگری در استان های جنوبی، جزایر پراکنده در خلیج فارس هستند که البته در میان آن ها، جزایر کیش و قشم به عنوان تفرج گاه و مرکز ارائه خدمات گردشگری شناخته شده اند.در میان انوع برنامه ها، تورهای قشم زمینی از محبوبیت و طرفداران زیادی برخوردارند، و در میان تورهای زمینی قشم، تور قشم با قطار جزو آن سفرهایی است که مورد استقبال بسیار زیادی از طرف هم وطنان قرار می گیرد. بدون در نظر گرفتن فاصله طولانی میان استان های مرکزی و شمالی کشور با جزایری مانند قشم، سفر با قطار به مقصد استان هرمزگان و شهر بندر عباس برای رسیدن به قشم، فرصت کافی برای لذت از مسیر و جذابیت های آن به دست می دهد.

تور قشم با قطار

یکی از مزیت های تور قشم با قطار نسبت به سایر سفرهای زمینی به جنوب کشور، راحتی و آسایش سفر در کوپه های قطار است. معمولا گروه های دوستانه یا خانوادگی، ضمن هماهنگی با یکدیگر، تلاش می کنند با صرف هزینه کمتر، بهترین شکل ممکن را برای گذراندن اوقات فراغت خود پیاده سازی کنند. از جمله روش های بسیار خوب برای سفرهای گروهی، رهسپار شدن به همراه تور قشم با قطار است. در سفرهای گروهی بخشی از بهترین و خاطره انگیز ترین زمان های سیاحت، در مسیر سفر می گذرد. سفر با قطار این امکان را به نحوی بسیار مطلوب و توام با آسایش و راحتی برای شهروندان و مسافران رقم خواهد زد. با در نظر گرفتن نکاتی که مدیران و کارشناسان آژانس مجری تور در مورد آن راهنمایی لازم را ارائه می کنند، تور قشم با قطار یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین سفرها در ذهن اعضای خانواده و دوستان است.

البته برخی از افراد نیز تمایل به سفر با تعداد زیادی همراه نداشته و با دو یا سه نفر دیگر، قصد دارند مسافرت خلوت تری را در قشم تجربه کنند. این عده نیز با در اختیار داشتن یک کوپه، قادر خواهند بود به راحتی چند ساعت فاصله تا رسیدن به مقصد را در کنار هم سپری نمایند. مقصد سفرهای قطار به جزیره زیبای قشم، بندر عباس است.

مسافر تور قشم با قطار، در ایستگاه راه آهن بندر عباس از قطار پیاده شده و باقیمانده مسیر را با استفاده از اتوبوس های دریایی طی خواهد کرد. با این وصف، این تور علاوه بر سیاحت در دشت ها و در میان بلندی های رشته کوه زاگرس، گشتی در میان آب های خلیج فارس نیز خواهد داشت.

از جمله دیگر مزایای تور قشم با قطار به خصوص در فصل زمستان که بیشتر مورد استفاده علاقمندان به گردشگری است، احتمال بسیار کمتر لغو حرکت به دلیل شرایط بد جوی خواهد بود. چرا که در این شرایط، معمولا جاده ها و فرودگاه های کشور به دنبال وضعیت نامناسب برف و …، برای تردد مناسب نیست. علی رغم توقف حرکت های جاده ای یا هوایی، معمولا مسیرهای ریلی برای رفت و آمد قطار ها آماده هستند و مسافران می توانند با خیال راحت تری نسبت به سفر خود برنامه ریزی کنند.

تور قشم با قطار

جزیره قشم، وسیع ترین خشکی در میان آب های خلیج فارس است. این جزیره به عنوان یک ژئو پارک طبیعی در فهرست میراث  طبیعی جهان به ثبت رسیده و از همین رو، تمهیدات و اعتباراتی به منظور نگهداری و بهبود وضعیت محیط زیست آن، اختصاص یافته است. علاوه بر جاذبه های خدادادی و طبیعی این پهنه وسیع، می توانید از آثار تاریخی بجا مانده طی قرن های متمادی در جزیره باستانی قشم بهره مند شوید. سکونت در قشم به دوران قبل از اسلام می رسد و آثار و مکتوباتی از آن دوران، گواهی بر زندگی و فعالیت های روزمره اهالی قشم است. به این ترتیب، مشاهده می کنیم که اصالت و قدمت حضور بومیان و بافت اجتماعی جزیره، زمینه ای برای خلق آثار معماری و ساخت و ساز های کهن نیز شده است.

با شرکت در تور قشم از تهران، تور قشم از اصفهان و یا هر نقطه دیگر از ایران علاوه بر اینکه زمان کافی برای لذت بردن از چشم انداز های استان های مختلف در طول مسیر را دارید، و همچنین نگران لغو سفر یا خطرات جاده ای نیستید، ترکیب بی نظیری از انواع دیدنی های گوناگون را در اختیار خواهید داشت.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید