تور مشهد از تهران
04
بهمن
1396

سفر به مشهور ترین زیارتگاه ایران، تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 725 0

مهم ترین و پر رفت و آمد ترین زیارت گاه در کشور ایران، شهر مشهد مقدس می باشد. می دانیم که شهرهای زیارتی مهمی در چند کشور از منطقه ی خاورمیانه قرار دارند و هر یک دارای چند مکان مقدس و محترم در جهان تشیع هستند. به ویژه در کشورهای عربستان و عراق و سوریه، که بارگاه ائمه ی معصومین و مساجد ایشان را در خود جای داده است. تنها شهری که در سرزمین ایران محل دفن یکی از آن ائمه بوده است، به مشهد الرضا یا مشهد شهرت دارد. تور مشهد از تهران از جمله تورهای پرطرفدار در بین مردم تهران است.

تور مشهد از تهران

منطقه ی توس و پهنه ی خراسان، از دیرباز یکی از مناطق مهم و شامل شهرها و ایالات حائز اهمیتی بوده است. به ویژه در قرون اولیه اسلام و لشگرکشی مسلمانان به نواحی مختلف از جمله آسیای مرکزی، این ناحیه به عنوان پایگاه پایگاه نظامی سپاهیان صدر اسلام در نظر گرفته شده بود. برای مسافر تور مشهد از تهران، سفر به شهر مشهد تداعی کننده ی مسیر کاروان های قدیم از مقصد ری به سمت مشهدالرضا یا توس می باشد.

در همان قرون اولیه و پس از حضور امام رضا (ع) در این شهر، اتفاق بسیار مهم و اسفباری سبب شد تا ناحیه ی توس و خراسان، به قبله ی زیارت علاقمندان به ائمه ی اطهار تبدیل شوند. با شهادت هشتمین امام شیعیان (ع) ار این شهر، نام آن به مشهد الرضا شهرت یافت که به معنای محل شهادت است و توجه همه را به رویداد تاریخی بزرگی معطوف می سازد. در پی وقوع این حادثه ی ناگوار، می توان گفت که مسیر تاریخی آن منطقه و کل خراسان دگرگون شد. در نتیجه از همان زمان، زائران و شیفتگان امام رضا (ع) به منظور زیارت و طلب رفع حاجات، از شهرها و سایر کشورهای اسلامی راهی مشهد می شوند و همچنین برنامه های سیاحتی و زیارتی شامل تور مشهد از تهران، هماهنگی و برگزاری می گردند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  با خرید اینترنتی با اطلاع کافی، در هتل های مشهد اقامت کنید

استقبال روزافزون از سفر به این شهر موجب شده تا به تعداد آژانس ها و دفاتر سیاحتی مجری تور مشهد از تهران اضافه گردد. حتی بسیاری از این دفاتر، به خصوص در شهرها و محلات قدیمی و مذهبی تر، تنها برای برگزاری تورهای زیارتی به شهرهای مشهد و قم و از جمله تور مشهد از تهران اقدام می کنند. سایر آژانس ها و دفاتر نیز این گزینه را در میان دیگر پیشنهادات و آگهی های خود قرار داده اند. چرا که سفر به مشهد در مناسبت ها و ماه های مختلف سال، از استقبال بالایی در میان خانواده ها و افراد و اقشار جامعه برخوردار است. حتی اگر مشتاقان زیارت حرم رضوی (ع) قصد سفر به مشهد با همراهی خانواده را نیز نداشته باشند، با این حال در قالب گروه های دوستانه یا با عده ای از همکاران، رهسپار زیارت ضامن آهو می گردند. به این  ترتیب، تور مشهد از تهران، مشتریان گوناگونی را پاسخگو خواهد بود.

به همین دلیل، این شهر سالانه پذیرای چند میلیون مسافر است و مدیران آن سعی کرده اند امکانات و شرایط رفاهی و زیارتی را برای میهمانان خود فراهم اورند. با امکانات و شرایط مناسب تور مشهد از تهران می توان سفری پر بار به مشهد برای مشتریان تور مشهد از تهران به ارمغان آورد.

از این رو بد نیست قبل از ثبت نام در چنین برنامه هایی، اطلاعات و مطالب کلی راجع به ویژگی های مختلف شهر مشهد جمع آوری شود. به عنوان نمونه، تاریخ این شهر به خصوص از زمان ورود اسلام به منطقه ی خراسان تا کنون، محلات و بافت سنتی و قدیمی آن، جاذبه های فرهنگی و تفریحی و همچنین بازارهایی که می تواند پاتوق های خوبی برای خرید و داد و ستد باشند، همگی از جمله موارد مهم برای توجه گردشگر و زائر به حساب می آیند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  جاذبه های فرانسه قسمت دوم

یکی دیگر از موضوعاتی که باید پیش از آغاز حرکت و در زمان ثبت نام تور مشهد از تهران مورد بررسی و کنکاش قرار بگیرد، اطلاعات و مشخصات کامل خدمات و امکانات تور است. این مشخصات شامل زمان و نوع پرواز رفت و برگشت، نحوه ی استقبال یا حرکت از فرودگاه به سمت هتل و بازگشت از هتل به فرودگاه در روز آخر، موقعیت و ویژگی های هتل محل اقامت می باشند. برای افرادی که قصد دارند از برخی شرایط خاص در زمان سفر استفاده کنند نیز موضوع بررسی و گفتگو با کارشناس تور، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

تور مشهد از تهران

یکی از مثال های بارزی که برای بسیاری از مسافران تور مشهد از تهران مورد سوال و ابهام قرار می گیرد، محل هتل و فاصله ی آن تا حرم مطهر رضوی و مراکز خرید است. در شهر مشهد بازارها و پاساژهای قدیمی و مدرن زیادی وجود دارد و لازم است میهمانان این شهر، در مورد اینکه چه کالایی را می توانند در کدام بازار با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنند، پرس و جو کرده باشند. به همین ترتیب می بایست در مورد موقعیت محل اقامت و نحوه ی دسترسی و وجود یا عدم وجود خدمات ترنسفر، اطمینان و جمع بندی قبلی وجود داشته باشد. چرا که در صورت پیوستن به تور مشهد از تهران و قرار گرفتن در موقعیت، امکان تغییر آن تقریبا ناممکن خواهد بود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید