تور سریلانکا
14
اسفند
1396

سفر به سرزمین زیبایی ها با تور سریلانکا

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 540 0

سفر های خانوادگی و دوستانه، امروز به یکی از رسم های منظم و دوره ای در میان گروه های مختلف مردمی تبدیل شده است. علاقه مندان گوناگونی از میان اقشار مختلف جامعه طی چند سال اخیر به مسافرت و پرداختن به گردشگری روی آورده اند. در گذشته نیز بسیاری از خانواده ها، سفر را جزو برنامه های ماهیانه و یا سالیانه خود حفظ می کردند، اما امروز این فعالیت جانبی و مهم با همراهی تورهای مسافرتی ادامه یافته است.

انواع تور های داخلی شبیه تور قشم از اصفهان، تور کیش از تهران، تور مشهد از تهران و … و انواع تورهای خارجی از جمله تور اروپا و تور دبی جزو این برنامه ها هستند. اما آنچه امروز به طور چشمگیر تر و جالب تری بروز کرده، برگزاری تورهای داخلی و خارجی به مقصد هایی است که تا چندی پیش تقریبا ناشناخته بودند. در میان سفرهای برون مرزی، تور گرجستان، تور سریلانکا، تور آمریکلای لاتین و موارد مشابه، به مجموع گزینه های پیشنهادی آژانس ها اضافه شده اند. در میان پیشنهادات برای سفر های درون مرزی نیز انواع تور ها به قطب های جدید گردشگری که بیشتر نواحی خاص طبیعی و تاریخی را در بر می گیرد، در حال افزایش است.

تور سریلانکایکی از دلایل روی آوردن به گردش در مقصد های جدید برون مرزی، ایجاد و گسترش زیر ساخت های گردشگری در کشور مبدا است. از آنجا که در این مطلب به کشور و تور سریلانکا خواهیم پرداخت، بیشتر مثال ها در این مورد ارائه می شود. تا چند دهه گذشته، امکانات و همچنین شرایط کشور چندان مناسبتی با برگزاری تور به کشور های ناشناخته همچون سریلانکا و … نداشت. اتفاقی که در دوران جدید شاهد آن هستیم، گشایش دهها دفتر، موسسه و آژانس گردشگری با قابلیت های زیاد در برگزاری و هدایت تور های خارجی است. به این منظور، محتوای زیادی نیز پیرامون کشور مقصد و تمامی خصوصیات آن گرد آوری شده و به متقاضی ارائه می شود.

تور سریلانکا از جمله تورهایی است که در نگاه اول، بسیاری از مخاطبان آگهی از خود در مورد اینکه اصلا “سریلانکا کجاست؟” سوال می کنند. البته در مورد برخی کشور ها و تور های نسبتا آشنا تر شبیه تور گرجستان یا تور استرالیا، این سوال پیش می آید که آیا این کشورها مانند دبی و اروپا، جاذبه های گردشی و سیاحتی خوبی دارند یا نه!
بد نیست در نظر داشته باشیم که در بسیاری از سرزمین های کمتر معرفی شده، جاذبه های بی نظیری وجود دارد که در صورت معرفی، باعث شگفتی مسافر خواهد شد. سریلانکا نیز یکی از همین سرزمین های جالب و اسرار آمیز است.

از جمله دیگر دلایلی که موجب رونق سفر به نقاط غیر معروف کره زمین می شود، ایجاد زمینه های فعال میهمان پذیری در این کشور هاست. به بیان دیگر، هر چند یک محل از دیدنی ها و قابلیت های پذیرش زیاد توریست برخوردار باشد، اما پیش نیاز های گوناگون آن از جمله امنیت، وضع اقتصادی، امکانات اقامتی و خدمات عمومی مانند حمل و نقل و … نتواند جوابگوی مسافران باشد، گردشگران بسیار کمی به آنجا سفر خواهند کرد. تور سریلانکا از جمله برنامه های نسبتا جدید به کشوری در حال توسعه است که تلاش کرده این موارد را برای جذب میهمانان خارجی خود بهتر و بیشتر آماده کند.

تور سریلانکااز میان موارد اشاره شده، امنیت و همچنین اقامت برای مشتریان و مسافران از درجه بالای اهمیت برخوردار است. در صورت احساس عدم امنیت و آسایش در کشور میزبان، تمام اوقات سفر با نگرانی بخاطر بروز مسئله یا مشکلی جدید و پیش بینی نشده سپری خواهد شد. همچنین عدم برخورداری از شرایط اقامتی مناسب نیز نمی تواند جذب و استقرار گردشگران را تضمین نماید. به این ترتیب، متوجه می شویم که برگزاری یک تور میان دو کشور، نیازمند آمادگی دو طرفه و برطرف شدن برخی کمبود ها از صنعت گردشگری هر دو می باشد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید