تور ارزان مشهد
23
اسفند
1396

سفر زیارتی و ارزان به مشهد مقدس

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 382 0
سفر زیارتی و ارزان به مشهد مقدس
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

سفر به مشهد مقدس شاید برای برخی از اهالی دنیای گردشگری و حتی کسانی که نمی خواهند زمان زیادی را در حرم مطهر امام رضا (ع) صرف کنند، در مجموع یک یا دو بار پیش بیاید. اما برای بیشتر افراد علاقه مند به زیارت و همچنین شیفتگان ساحت امام هشتم (ع)، مانند رسم و سنتی منظم گاهی هر سال و حتی گاهی دو یا سه بار در سال انجام می گردد. دلیل این استقبال زیاد و تردد به شهر مشهد، اعتقاد به زیارت ممتد و دوره ای بارگاه ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) است. به همین دلیل، تعداد قابل توجهی از زائرین بیشتر به دنبال تور ارزان مشهد هستند. البته برای این رویکرد چند مورد دیگر نیز به عنوان علت مطرح می شوند. یکی این که عاشقان زیارت دوره ای امام رضا (ع) نیازی به جوانب تشریفاتی این سفر ندارند. افرادی که صرفا به هدف زیارت به مشهد می روند، ترجیح می دهند طی برنامه تور مشهد ارزان قیمتی شرکت کنند تا مجبور به پرداخت هزینه های اضافه برای غیر از سفر نباشند.

یکی دیگر از عوامل، این است که تور مشهد از تهران و تور مشهد از اصفهان معمولا همواره در دسترس بوده و تعداد دفعات برگزاری آن در طول سال، به نسبت بیشتر از سایر تورهایی است که زائرین را به مقصود خود می رساند. چرا که تعداد هتل ها و مسافر خانه های نسبتا متوسط و ساده تر، به نسبت بسیار بیشتر از هتل های مجلل در شهر مشهد در دسترس قرار دارند. از این رو، تور مشهد ارزان می تواند ظرفیت های خالی بسیار بیشتری نسبت به تور های گران قیمت تر از شهر های مختلف داشته باشد.

تور ارزان مشهد

زمانی که تعدادی بیشتری از یک برنامه با قیمت مناسب ارائه می شود، مسلما استقبال از آن برنامه نیز به نسبت افزایش خواهد یافت. به این ترتیب، نمی توان برای تمامی گزینه های تور مشهد از اصفهان یا تور مشهد از تهران و موارد مشابه، انتظار آمار مشتریان یکسانی در مقایسه  تور ارزان مشهد داشت.

آن گروه مسافرانی که در مورد آن ها توضیح داده شد و معمولا با توجه به تردد زیاد به مشهد مقدس، در تور مشهد ارزان شرکت می کنند، به یک یا دو روز اقامت در این شهر بسنده می کنند. همین اقامت کوتاه، باعث خواهد شد تا هزینه های هتل و مسافر خانه نیز در مقابل اقامت های طولانی مدت، کاهش چشم گیری داشته باشد.

تور مشهد ارزان علاوه بر اینکه وابسته به اقامت کوتاه مدت در اقامت گاه های غیر مجلل است، بستگی به وسیله نقلیه جابجایی مسافران نیز دارد. در بیشترمواقع بلیط ارزان تر وسیله حمل و نقل نیز تاثیر اصلی را در قیمت تور مشهد دارد. تور های ارزان مشهد ممکن است حتی شامل تور لحظه آخری مشهد هم بشود. چرا که به دلیل اعلام دیر هنگام تور برای تکمیل شدن ظرفیت باقیمانده، آن آگهی از حالت عادی به حالت لحظه آخری تغییر می کند. به این ترتیب، تور لحظه آخری مشهد را نیز باید به عنوان زیر مجموعه انواع تور ارزان مشهد به حساب آورد.

شهر مشهد صرفا برای گردشگری مذهبی مورد استقبال و عزیمت مسافران نیست. به غیر از بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع)، بازار ها و پاساژ های بزرگ و کوچک و قدیمی جدید زیادی در این شهر پراکنده است. بد نیست دو یا سه ساعت در مدت زمان کوتاه اقامت خود با تور مشهد ارزان، به این بازارها نیز سری بزنید. هر چند گفته شد که بیشتر مسافران این نوع تور تنها برای زیارت حرم مطهر به مشهد رهسپار می شوند، با این حال به عنوان کمی تنوع در برنامه و تغییر روحیه، بازار گردی در مشهد می تواند گزینه جالبی باشد.

تور ارزان مشهد

در فصل های بهار و پاییز که آب و هوای معتدل تری بر استان خراسان حاکم است، سفر زیارتی و سیاحتی کوتاه به مشهد می تواند زمینه تنوع خوبی باشد. یکی از موضوعات مهم برای هر نوع مسافرت از جمله سفر به مشهد، این است که مسیر رسیدن به مقصد و همچنین مسیر برگشت چگونه طی شود. بخش مهمی از هر مسافرت را زمان هایی تشکیل می دهد که در راه سپری شده اند. از این رو، یکی از روش هایی که تور مشهد را به تور ارزان مشهد نزدیک تر می کند، سفر با قطار است. سفر به مشهد با قطار این امکان را به مسافران گروهی می دهد که بتوانند با کرایه کردن یک کوپه دربست، در کنار یکدیگر آسوده بوده و عزیمت خوبی را تجربه کنند.

در این صورت، نه تنها تور مشهد ارزان تر از حالت سفر با هواپیما برای مسافر هزینه خواهد داشت، که امکان لذت بیشتر از زمان رسیدن به مقصد نیز در اختیار مسافر وجود دارد.

پیشنهاد می شود علی رغم آن که به نظر کار چندان ضروری نمی آید، حتما پیش از سفر مشهد با تور ارزان، تمامی اطلاعات و موارد مربوط به بلیط و اقامت و … با کارشناس آژانس کنترل و هماهنگی شود.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید