تور قشم از اصفهان
01
بهمن
1396

سفر زمستانه به جنوب ایران در تور قشم از اصفهان

ارسال شده توسط: admin/ 789 1

فصل زمستان یکی از بهترین فصل ها برای مسافرت به مناطق جنوبی کشور ایران است. آب و هوای این مناطق در ماه های سرد سال، روزها معتدل و شب ها خنک بوده و با توجه به رطوبت نسبی، بسیار خوشایند و مطلوب است. به ویژه نواحی کمربند ساحلی و جزایر پراکنده در خلیج فارس، که سالانه مقصد چند میلیون گردشگر می باشند.
گردشگران این مناطق را تا حد زیادی هموطنانی تشکیل می دهند که از استان های مرکزی و شمالی کشور عازم آنجا می شوند. دلیل این موضوع، هوای بسیار سرد و گاهی خشک این استان ها در انتهای فصل پاییز تا پایان زمستان است. در این ماه های سرد، جایی که بتواند با آب و هوایی خوش، چند روزی باعث استراحت و تنوع شود، استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان سیستان و بلوچستان هستند. حال و هوای معتدل و دلپذیر شهرهای جنوبی ایران باعث می شود تا علاقمندان به گردشگری و سیاحت های خانوادگی یا دوستانه، این شهرها را برای چند روز استراحت و تفریح انتخاب کنند.
به همین علت، آژانس ها و دفاتر سیاحتی نیز برنامه های ویژه ای به مقصد شهرها و جزایر جنوبی کشور برگزار می کنند. این آژانس ها با توجه به سردی هوای شهری مانند اصفهان، تورهایی شبیه اصفهان به کیش، اصفهان به چابهار و یا تور قشم از اصفهان در زمستان را در دستور کار خود قرار می دهند. دفاتر سیاحتی، بر اساس استقبال مردم و گروه های مختلف تلاش می کنند تا خدمات و امکانات خود را تا جای ممکن هماهنگ با فصل و اقلیم مشخص نمایند. از این رو، با توجه به این که بخش قابل توجهی از اهالی شهر اصفهان قصد گذراندن چند روز در آب و هوایی معتدل و بهاری دارند، یکی از پیشنهادات برای سفر چند روزه ی زمستانه، همین تور قشم از اصفهان است.
یکی دیگر از دلایل استقبال زیاد از برنامه های سیاحتی به جزایر و استان های جنوبی ایران از طرف اهالی اصفهان یا سایر کلان شهرها، آلورگی و گاهی پدیده ی وارونگی دما است که موجب تشدید آلودگی و سختی تنفس و رفت و آمد های روزمره می شود. حتما تا کنون در فصل های سرد، چندین بار هشدارهای شبکه های تلویزیونی و مجازی را در مورد وخیم بودن وضعیت هوای کلان شهرها شنیده اید. در چنین شرایطی، حتی یک روز دور بودن از آلودگی و تنفس در هوایی پاک و بدون آلاینده، غنیمت است.این مسئله نیز موجب می شود تا عده ی زیادی از شهروندان تهران یا اصفهان یا مشهد و تبریز و …، به منظور دور بودن از محیط شهر خود و بهره مندی از آسمان آبی و هوای مطبوع، برنامه ی سفر بچینند.
در حقیقت جزیره ی قشم را می توان یکی از معروف ترین جزایر آب های جنوبی کشور ایران دانست. همچنین این جزیره، وسیع ترین و بزرگترین جزیره بوده و وسعت ان در نقشه های جغرافیایی نیز به خوبی قابل مشاهده و مقایسه با خشکی های اطراف است. گذری در تاریخ و جغرافیای قشم نشان می دهد این جزیره دارای مناطق گردشگری فراوان و مکان های تاریخی بسیاری است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  توسعه و بهبود تور قشم از اصفهان

تور قشم از اصفهان
وسعت این جزیره، سبب شده تا اقلیم و طبیعت جالب توجهی را در خود جای دهد. به عبارت دیگر، اقلیم خاص جزیره ی قشم و ویژگی های جغرافیایی آن زمینه ای شده تا قشم به عنوان یک ژئوپارک، در فهرست ژئوپارک های جهانی ثبت گردد. این فهرست به مناطقی اشاره دارد که دارای خصوصیات منحصر به فرد طبیعی هستند که توانسته است زیست بوم و حیات وحش خاصی ایجاد کند.
مجموعه ی این موارد باعث شده تا جزیره ی قشم علاوه بر دارا بودن شرایط خاص و جذاب محیط زیستی، از دیرباز سکونت گاه انسانی هم باشد. به عبارت دیگر، تاریخ و فرهنگ اهالی جزیره ی قشم، غنا و زیبایی خاص خود را دارد و علت آن نیز سکونت انسان حداقل از حدود دو هزار سال پیش است.
با این حساب، بد نیست مسافر تور قشم از اصفهان، قبل از آغاز سفر خود، اطلاعاتی در مورد تاریخ این جزیره و خصلت های فرهنگی و آداب و رسوم مردم آن جمع آوری و مطالعه کند. جمع آوری این اطلاعات کمک خواهد کرد تا در حین گشت و گذار و در میان برنامه های مختلف تور قشم از اصفهان، با نگاه بهتر و ذهن آماده تری به اطراف توجه داشته باشید.
از جمله جذاب ترین سوژه هایی که شاید برای بسیاری از گردشگران از جمله مشتریان تور قشم از اصفهان مهم باشد، بافت روستاها و محلات قدیمی قشم است. این جزیره دهها روستا و محله با قدمت چندین قرن دارد که البته سابقه ی برخی از آن ها به زمان ساسانیان و حتی قبل تر از آن می رسد و دلیل این پیشینه ی پربار، علاوه بر وسعت جزیره ی قشم، نزدیکی آن به سواحل استان هرمزگان و همچنین نزدیکی به تنگه ی هرمز است. موقعیت خاص جزیره باعث شده تا علاوه بر اینکه محل اقامت اجداد ساکنان امروزی خود باشد، از نظر استراتژیک نیز یک پایگاه نظامی محسوب گردد. نشانه ی این ادعا، بقایای قلعه ی پرتغالی ها است که با همراهی تور قشم از اصفهان، می توانید از آن بازدید کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  سیاحت زمستانی در تور قشم از تهران
Administrator
1 دیدگاه
  • محمد
    بهمن 12, 1396

    برنامه های تفریحی و گردشگری شرکت شما برای سفر به قشم به چه صورتی هست؟ اگه ممکنه توضیح بدید

    پاسخ

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید