تور مشهد از تهران
۰۳
دی
۱۳۹۶

سفری پربار به مشهد با تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 383 0
سفری پربار به مشهد با تور مشهد از تهران
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

قبل از هر سفر به خصوص سفر به شهرها یا مناطقی که از جنبه های تاریخی و فرهنگی خاصی نیز برخوردارند، بررسی و جمع آوری اطلاعات لازم و همچنین پرس و جو پیرامون مواهب مختلف طبیعی و تفریحی و زیارتی مقصد، موضوعی کاملا منطقی، ثابت شده و اجتناب ناپذیر است.
این مسئله تا آنجا بدیهی و غیر قابل انکار می نماید که اگر شخصی در تور مشهد از تهران یا هر برنامه ی مسافرتی به یکی از شهرهای خاص کشور ثبت نام کند، و از وی در مورد برنامه و زمان بندی های سفر او سوال کنید و ادعا کند بدون برنامه ریزی و صرفا برای تردد از محل اقامت تا حرم مظهر رضوی در حال عزیمت به مشهد است، تعجب خواهید کرد.
برنامه ریزی و تنظیم زمان ها و بازدید ها در منطقه ی هدف پیش از حرکت با تور مشهد از تهران، می تواند حتی به صورت غیر حرفه ای و کلی و با فهرست کردن برخی نقاط دیدنی این شهر کهن باشد.
در واقع ساده ترین کار این است که روی یک کاغذ، فهرستی از جاذبه های شهر مشهد نوشته شود و سپس در حین سفر و میان برنامه های زیارت و خرید سوغات، به برخی از این موارد لیست شده نیز توجه گردد.

تور مشهد از تهران

اما در حالت حرفه ای تر و اصولی تر، می بایست حتما نقشه ی شهر مشهد تهیه شده و همچنین لیستی از دیدنی های آن شهر نوشته شود. سپس محل هر یک از دیدنی ها با مداد بر روی نقشه پیاده گردد. و اطلاعات نسبتا جامعی از همان محل مورد نظر نیز نوشته شود. به خصوص آنکه در بسیاری از تور مشهد تهران، مانند دیگر تورهای مسافرتی از تهران، زمان های آزاد مشتری به اطلاع وی می رسد و مسافر می تواند زمان های فارغ از برنامه ی تور را نیز مدنظر قرار دهد و بر اساس آن زمان ها برنامه ریزی کند. مثلا اگر برای آن محل بلیط تهیه گردد، یا محدودیتی برای ساعات بازدید آن در نظر گرفته شده، همچنین در صورتی که به دلیل تعمیرات و یا تغییرات، بخش یا تمام آن مجموعه به طور موقت تعطیل است، باید در دفترچه یادداشت نوشته شود تا در مورد آن به طور دقیق تری تصمیم گیری داشته باشید.
از جمله دیگر مواردی که می تواند به تنظیم اوقات و زمان بندی بهتر سفر حین شرکت در تور مشهد از تهران کمک کند، پرسش از دیگر افرادی است که قبلا به بازدید از پاتوق های گردشگری مشهد پرداخته اند و یا مطالعه ی وبلاگ ها و دل نوشته های اشخاصی که تلاش کرده اند تا تجربه ی سفر خود را با دیگران در میان بگذارند.
هر چند هنوز در ذهن بسیاری از مسافران و زائرین حرم رضوی، مشهد تنها یک یا دو محل واجد ارزش تماشا و بازدید دارد که عبارتند از حرم مطهر و بازار سنتی بزرگ امام رضا! اما با این حال به دلیل سیل تعداد زیاد مسافرین به این شهر در طول سال، و همچنین تنوع امکانات، خدمات و شرایط پذیرایی از میهمانان این شهر، می توان افراد زیادی را پیدا کرد که فرصت سفر خود را تنها به زیارت و بازارگردی اختصاص نداده اند و تلاش داشته اند سفری همه جانبه و متنوع تجربه نمایند.

تور مشهد از تهران

از جمله گزینه های بسیار جالب توجه در شهر مشهد، موزه آستان قدس رضوی می باشد. در صورتی که جزو شهروندان تهرانی بوده و در تور مشهد از تهران ثبت نام کرده باشید، حتما در شهر خود با انواع موزه ها و گنجینه های تاریخی و باستانی آشنا شده اید. در نتیجه تجربه ی خوبی برای بررسی تفاوت های موزه های مختلف و همچنین برخورداری از یک سیاحت فرهنگی تمام عیار در مشهد خواهید داشت.
علاوه بر موزه گردی، شکم گردی نیز یکی از گزینه های محبوب برخی از اهالی پایتخت در کنار تجربه ی سایر فرصت های یک مسافرت است. در سال های اخیر، علاوه بر کافه ها، سفره خانه ها و رستوران های سنتی این شهر که یکی از اصلی ترین غذاهای مشهدی یعنی دیزی سنگی را سرو می کنند، رستوران های مجلل و مدرن زیادی نیز راه اندازی شده تا مسافر تور مشهد از تهران بتواند به خاطرات شکم گردی خود از خوردنی ها و نوشیدنی های سایر مناطق دیدنی ایران بیفزاید.
علاوه بر این، سیاحت در بافت تاریخی و فرهنگی مشهد نیز موضوع پر مخاطب دیگری در شهر مشهد است که می توانید در دفترچه یادداشت برنامه سفر خود، ان را جزو لیست قرار دهید.
عموم محلات قدیمی و تاریخی مشهد به مرکزیت و اطراف حرم رضوی شکل گرفته اند و با توجه به اینکه بیشتر هتل ها و اقامت گاه های مسافران از جمله مشتریان تور تهران به مشهد نیز در فاصله ی کمی از حرم مطهر قرار دارند، پس دسترسی به یک یا دو محله ی قدیمی و بازدید از بافت سنتی و برخی آثار تاریخی این شهر نیز چندان مشکل نخواهد بود.
با توجه به همین موارد و کلیات اشاره شده، به راحتی می توان برنامه ی پربار سیاحتی زیارتی به شهری مانند مشهد را تدوین کرد و در هنگام سفر به تور مشهد از تهران، از آن برنامه لذت برد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید