تور ارزان مشهد
03
اردیبهشت
1397

سفری بدون دغدغه با تور ارزان مشهد

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 325 0
سفری بدون دغدغه با تور ارزان مشهد
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

استان خراسان‌ به مرکزیت شهر مشهد، تا سال ۱۳۸۳ با مساحتی معادل ۳۱٬۳۳۵ کیلومتر مربع، وسیع‌ترین استان ایران بود که حدود یک پنجم مساحت کل ایران را تشکیل می‌داد. این استان پس از سال ۱۳۸۳، به سه استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند، خراسان رضوی به مرکزیت مشهد و خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد تقسیم شد. واژه‌ی رضوی در نام این استان، به مقبره‌ی حضرت علی‌ابن موسی الرضا (ع) در شهر مشهد اشاره دارد. خراسان رضوی از ۲۸ شهرستان، ۷۰ بخش و ۱۶۴ دهستان تشکیل شده‌ است. شهرستان‌ها و بخش های مختلف استان خراسان رضوی آب ‌وهوای گوناگونی دارند. استان خراسان، استانی معتدل و خشک است اما شهرستان‌های مرتفع از بارندگی بیشتری برخوردارند. در سال‌های اخیر به علت مصرف بالای آب، کل استان و به ویژه شهر مشهد در معرض خشکسالی قرار گرفته است. زمستان های نسبتا سرد و تابستان های معتدلی را در شهر مشهد شاهد هستیم از این رو بهترین فصل سفر با تور ارزان مشهد، اوایل فصل بهار و فصل پاییز میباشد.

تور ارزان مشهد

زائران و مسافران حرم امام رضا (ع) با خریداری تور مشهد از تهران و یا تور مشهد از اصفهان، در تمامی فصول سال به شهر مقدس مشهد مراجعه می‌کنند و تور ارزان مشهد را تجربه کنند. در ایام برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان، وفات امام رضا (ع) و همچنین تعطیلات عید نوروز، شهر مشهد شلوغ‌ ترین ایام سال را تجربه می‌کند. سالانه بالغ بر ۳۰۰ میلیون زائر به مشهد مقدس سفر کرده و به زیارت ثامن ‌الحجج می‌آیند.

بدون شک، حرم مطهر امام رضا (ع) اولین و مهم‌ ترین مرکز گردشگری برای زائران تور ارزان مشهد است. همانطور که  اشاره شد، حرم علی‌ابن موسی الرضا (ع) درنیمه‌ی شرقی شهر مشهد قرار دارد. زائرانی که از حرم فاصله دارند می توانند می‌توانند با تاکسی یا اتوبوس به حرم مطهر دسترسی داشته باشند و خود را به بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان برسانند. همچنین با خطوط مترو می‌توان در ایستگاه میدان بسیج پیاده شد و پس از آن از طریق خیابان امام رضا به حرم مشرف شد. اما اگر محل اقامت شما در نزدیکی حرم امام رضا قرار دارد می توانید با پای پیاده و طی کردن مسافت اندک خود را به آستان قدس رضوی و بارگاه حضرت برسانید.

جاذبه های بی شمار شهر مشهد مقدس هر کدام زیبای خاص خود را دارند و با کشت و گذار و بازدید از این بنا های تاریخی و به جا مانده از اعصار مختلف به تاریخ غنی و پر بار کشور عزیزمان و شهر مشهد پی به قدمت و زیبایی های آن خواهید برد. تور ارزان مشهد را همراهی کنید تا تعدادی از این مکان های دیدنی را به شما معرفی کنیم.

آرامگاه فردوسی

مجموعه فرهنگی باغ آرامگاه فردوسی در ۲۰ کیلومتری شمال غربی شهر مشهد و در نزدیکی بقعه‌ی تاریخی هارونیه قرار دارد. روستای پاژ که امروزه فاز نامیده می شود، زادگاه فردوسی، در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد. هرچند از جاده‌‌ ی كناری آرامگاه فردوسی در توس نيز می‌توان با طی مسافتی حدود شش كيلومتر، به‌شكل غيرمستقيم به اين روستا رسيد. این آرامگاه زیبا و باشکوه دیدنی های بسیار دارد که مسافران تور ارزان مشهد با گشت و گذار در این آرامگاه شاهد بر روی هر کدام از دیوارهای مزین شده با اشعار زیبای این شاعر بنام کشورمان هستند و لذت و بهره کافی را خواهند برد.

تور ارزان مشهدآرامگاه نادرشاه

آرامگاه نادرشاه بنایی است در مجموعه باغ موزه نادری در شهر مشهد که به یادبود نادرشاه افشار در سال ۱۳۴۲ خورشیدی توسط هوشنگ سیحون طراحی و ساخته شده‌ است. ساختمان آرامگاه نادر شاه از قسمت مرکزی که محل تدفین نادرشاه است و دو تالار موزه تشکیل شده‌ است که یکی از آن‌ها موزه اسلحه دوره‌های مختلف تاریخ ایران و دیگری موزه اسلحه و آثار مربوط به دوران نادرشاه را نمایش می‌دهد. آرامگاه کنونی نادرشاه در ضلع شمال غربی چهارراه شهدا واقع شده‌ است که پس از آرامگاه امام رضا (ع)، مهم‌ترین مکان گردشگری و تاریخی داخل شهر مشهد تلقی می‌شود.

مراکز تجاری

در کلان شهر بزرگ مشهد بیش از ۳۰ مرکز تجاری بزرگ وجود دارد که روز به روز نیز بر تعداد آن ها افزوده می گردد. مراکز نزدیک به حرم مانند بازار رضا و بازار مرکزی برای بسیاری از زائران تور ارزان مشهد  آشنا هستند. بازار سرشور نیز به عنوان قدیمی ترین بازار شهر مشهد به شمار می رود.

اگر می خواهید در نزدیکی حرم مطهر خرید کنید و یا اینکه محل اقامتتان در اطراف حرم است نزدیک ترین و بهترین مراکز برای خرید سوغات بازار رضا و بازار خیابان ۱۷ شهریور است که می توانید با طی کردن مسافت کوتاهی خود را به این بازار های بنام و قدیمی شهر مشهد برسانید . بازار رضا، مجتمع تجاری آسمان و دیگر مجتمع‌های اطراف میدان ۱۷ شهریور انواع و اقسام سوغاتی‌های مورد نیاز زائران را ارائه می‌کنند.

تور ارزان مشهددر چند سال اخیر برای رفاه حال مسافران و زائران تور مشهد از اصفهان و تور مشهد از تهران مراکزتجاری بسیار زیادی در نقاط مختلف شهر مشهد ساخته شده‌ است که هر کدام از آنها می‌تواند به عنوان مرکزی برای خرید سوغاتی یا خرید شخصی تلقی شود.

برج آلتون و مرکز خرید آرمان از مدرن ‌ترین مراکز خرید شهر مشهد به حساب می‌آیند. در نقاط دیگر شهر، مراکز تجاری الماس شرق، وصال، پروما، ویلاژتوریست و آلتون انتخاب های مناسبی هستند.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید