29
خرداد
1397

سرزمین اسرارآمیزِ خاک های رنگی کجاست؟

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 218 0
سرزمین اسرارآمیزِ خاک های رنگی کجاست؟
به این مطلب امتیاز دهید

جزیره هرمز یک جزیره کوچک در میان آب های خلیج فارس است که از توابع شهرستان قشم به شمار می رود. بسیاری از افرادی که با تور قشم از تهران به این جزیره پهناور سفر می کنند بازدید از هرمز را در اولویت کار خود قرار می دهند.

اگر آب یاری كند، خلیج نیلگون همیشه فارس طوفانی نباشد، ابری نبارد، موج‌های بلند بی‌تابی نكنند و سراسیمه‌ خود را بر حاشیه‌ها و كران‌های ساحل نكوبند، می‌توان با صرف حدود نیم ساعت با استفاده از قایق‌های تندرو خود را به جزیره هرمز رساند. فاصله جزیره هرمز و جزیره قشم آن‌قدر كم است كه تقریبا می‌توان جزیره را از همان ساحل قشم ملاحظه كرد. بجز جزیره قشم از بندر عباس نیز می توانید به هرمز سفر کنید ولی مدت زمان رسیدن شما به جزیره هرمز کمی طولانی تر خواهد بود بنابراین بهترین راه برای رسیدن به این جزیره در زمان سفر با تور قشم از تهران و با استفاده از قایق های تند رو است. 

هرمز سرزمین خاک های سرخ

از بدو ورود به جزیره قشم پوشش مردم جزیره شما را یاد مردم هندوستان می اندازد. پوشش خاص و منحصر به فرد مردم هرمز به رنگارنگی خاک این جزیره می ماند و همانقدر دلنشین و پر از زیباییست. جزیره هرمز به قدری کوچک است که هر جای جزیره که بایستید می توانید صدای دلنشین موج های دریای خلیج فارس را بشنوید. هرمز معروف است به ساحل‌های رنگین و خاك رنگین‌تر از ساحل جزیره، ساحل‌های طلایی و نقره‌ای بكر؛ خاك سرخ جزیره هرمز نیز زبانزد است و همه ساله مسافران زیادی که جمعیت زیادی از آن ها را مسافران تور قشم از تهران در بر می گیرند روانه هرمز می شوند؛ دره نمكی و نمک‌هایی كه هنگام بارندگی با تركیبی از رنگ‌های سپید و سرخ و طلایی حالت روان به خود می‌گیرند.

خاک هرمز مهم ترین جذابیت این جزیره کوچک است؛ ذره ذره خاكش، تركیب افق، ساحل رنگی و نقش خلیج‌فارس است. وقتی كه می‌گوییم نقره‌ای و طلایی و سرخ، فقط واژه است، نقره‌ای خود طیفی می‌شود كه با رنگ آفتاب بازی می‌كند، گاهی كم‌رنگ‌تر و گاهی پررنگ‌تر، گاهی از فرط روشنایی به رنگ آسمان‌ها نزدیك می‌شود و گاهی از فرط تیرگی گویی می‌شود ذره‌ای از دل شب كه نور مهتاب بر آن می‌تابد. چند سالی می شود که بنا به مناسب های مختلف از جمله نوروز و روز ملی خلیج فارس، فرش عظیمی با استفاده از خاک های رنگارنگ هرمز ترسیم می کنند تا گردشگران تور قشم از تهران بتوانند از این فرش زیبا بازدید کرده و شاهد رنگا رنگی این خاک اعجاب انگیز باشند.

تور قشم از تهرانگشتی دور جزیره

جزیره هرمز با وجود مساحت کمی که دارد از سواحل و جاده های زیبایی برخوردار است که اکثر مسافران تور قشم از تهران را برای دوچرخه سواری و پیاده روی در سکوت و آرامش، دعوت می کند. برخی پای پیاده را دوست دارند و برخی دوچرخه؛ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز تعدادی دوچرخه كرایه‌ ای برای همین منظور در نظر گرفته است كه گردشگران تور قشم از تهران بتوانند پا به ركاب دور تا دور جزیره را بپیمایند، گردش و تفریح و ورزش، رهایی از فشار و اضطراب همه رویاهایی می‌شوند كه ركاب را جان می‌بخشند و به پیش می‌روید. بنابراین اگر اهل دوچرخه نیز هستید و یا حتی هم‌اكنون دوچرخه‌سوار نیستید، به بهانه روزهای كودكی می‌توانید در ساحل هرمز پا به ركاب شوید.

تور قشم از تهران

قلعه پرتغالی‌ها

در گذشته پرتغالی ها بخش هایی از جنوب ایران را تصرف کرده بودند و قلعه هایی برای خود در برخی شهر ها بنا ساختند. از این رو زمانی که با تور قشم از تهران پا به این منطقه می گذارید شاهد آثاری از این قلعه ها خواهید بود این آثار تاریخی به جا مانده از پرتغالی ها امروزه به یکی از جاذبه های جزیره قشم و جزیره هرمز بدل شده است که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

خداحافظ جزیره

هنگامی كه این همه دیدنی را مشاهده كردید، از غوطه خوردن در آب سرشار شدید، از به نظاره نشستن خاک های رنگارنگ و نمک ‌های روان پر شدید، دیگر می‌توانید كوله ‌بار سفر بر بندید و آن‌گاه دوباره با تور قشم از تهران به دیار خود بازگردید. در هرمز هتلی برای اقامت شما وجود ندارد اما مردم مهربان و مهمان نواز این جزیره پذیرای شما هستند و می توانید مدتی را در کنار آن ها بگذرانید و یا اینکه به ساحل رفته و با برپا کردن چادر از صدای موج های دریا و چشم انداز بی نظیر افق بی کران لذت ببرید.

اگر به سبب همراه بودن خانواده، محل اقامت و خورد و خوراک برایتان حائز اهمیت است، می توانید در قشم اقامت داشته باشید و به بازدید از هرمز در یک روز بسنده کنید. بی شک با گشت و گذار در دل این جزیره کوچک و اعجاب انگیز بهترین تور قشم از تهران را تجربه خواهید کرد.

 

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید