تور مشهد از تهران
۱۸
دی
۱۳۹۶

زیارت در کنار بازارگردی در تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 263 0
زیارت در کنار بازارگردی در تور مشهد از تهران
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

در طول سال، مناسبت های مهم و تعطیلات مختلف به دلیل رویدادهای فرهنگی و مذهبی پدیدار می شود. هر یک از این اتفاقات، بهانه ای برای شرکت در مراسم و نکوداشت های مذهبی و فرهنگی را فراهم می کند. از جمله ی این رویدادها، وفات و ولادت شخصیت ها و بزرگان دینی و مذهبی ایرانیان است. به دنبال این مناسبت های ویژه نیز، یک یا دو روز در طول هفته به عنوان تعطیلات رسمی اعلام می گردد و علاقمندان مانند مشتریان تور مشهد از تهران را به فکر ادای فرایض اعتقادی خود می اندازد. در معرفی تور مشهد از تهران علاوه بر زیارتگاه های مهم این شهر می توان به مکان های گردشگری طبیعی و بازارهای خرید مشهد اشاره کرد.
بخش قابل توجهی از جمعیت شهر تهران، به نکوداشت این اتفاقات علاقمند هستند. به عنوان نمونه، کافی است در ایام محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا، سری به محلات و کوچه پس کوچه های شهر تهران بزنید تا مشاهده کنید که اهالی تا چه اندازه برای برگزاری هر چه مفصل تر آیین های گوناگون، اهمیت قائلند.
اما ارتباط میان این موضوع با تور مشهد از تهران، ناشی از نقاط مشترک این رفتار و دغدغه ی اجتماعی است. به عبارت بهتر، از آنجا که تعداد زیادی از هم وطنان تهرانی برای آیین ها و رسوم مذهبی توجه و تمایل بسیاری نشان می دهند، به همین نسبت، برگزاری برنامه های تور مسافرتی به شهرها و مناطق خاص مذهبی نیز مورد استقبال قرار می گیرد.
در میان این برنامه ها، حضور در زیارت گاه های مهم، مورد توجه بسیاری از هم وطنان و پایتخت نشینان به شمار می رود. این حضور ممکن است در یکی از امام زاده های محله باشد و یا سفر به شهرهای زیارتی. بدون شک می دانیم که محبوب ترین و شهر مذهبی کشور، مشهد مقدس است. این شهر پس از حضور و شهادت اما رضا (ع)، جایگاه ویژه ای در دنیای اسلام به خود اختصاص داده است. تا جایی که علاوه بر تور مشهد از تهران یا سایر کاروان ها از شهرهای مختلف کشور، زوار و ارادتمندان آستان رضوی از کشورهای دیگر اسلامی نیز به این مکان رهسپار می گردند.
از این رو، می توان پیوندی میان روحیات و باورهای دینی اهالی تهران و زیارت حرم امام رضا (ع) مشاهده کرد. این پیوند دیرینه، امروز و با گسترش تکنولوژی و ارتباطات و همچنین پیشرفت وسایل نقلیه و مسافرتی، در قالب انواع و اقسام برنامه های تور مشهد از تهران، خود را نشان می دهد. به بیان دیگر، افزایش و گسترش تور تهران مشهد، مصداق بارز توجه و علاقه ی اهالی تهران به زیارت بارگاه ائمه به خصوص امام رضا (ع) است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  در مشهد موج سواری را تجربه کنید

تور مشهد از تهران
پس از سال ها برگزاری انواع کاروان های زیارتی از ری به مشهد، امروزه شاهد سفرهای ساحتی زیارتی در قالب تور مشهد از تهران به قصد و اهداف متفاوت و مختلفی هستیم. هر یک از این سفرها نیز با همراهی دهها نفر از زائرین، برگزار می شود. با ادامه ی این موضوع، تعداد زیادی دفتر و آژانس مسافرتی، که در مناطق و محلات تهران پراکنده اند، تور مشهد از تهران را به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین گزینه های قابل ارائه ی خود در نظر گرفته اند.
یکی از عمده ترین تفاوت ها میان کاروان های قدیمی و تورهای جدید به مقصد مشهد، افزایش تعداد سوژه های گشت و گذار در مشهد است. در حالت کلی، شهر مشهد را به عنوان مقصد تورهای زیارتی می شناسیم، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که مشهد و منطقه ی خراسان و طوس، سابقه ای بسیار کهن در طول تاریخ تمدن ایرانی و اسلامی داشته است. این سابقه باعث شده تا آثار و جاذبه های دیدنی بسیار جالبی در منطقه وجود داشته باشند.
متاسفانه تا چند سال پیش، این جاذبه ها چندان مورد شناخت و بازدید قرار نداشتند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی های اطلاع رسانی، شهر مشهد توانسته است علاوه بر جنبه ی زیارتی، پایگاهی برای سیاحت و گردش تاریخی نیز داشته باشد.
یکی از دلایل توجه به مشهد از زوایای مختلف، قرار داشتن این شهر در کنار شبکه ی تجاری جاده ی ابریشم است. این اتفاق باعث شده تا مشهد و طوس از قدیم برای تبادل کالا میان بازرگانان ایرانی و غیر ایرانی شناخته شده باشد؛ و همین پیشینه نیز امروزه مشهد را به یکی از قطب های تجاری منطقه شمال شرق کشور تبدیل نموده است. برای مسافر تور مشهد از تهران، خرید از بازارهای شهر نیز اهمیت خاصی برخوردار است و دوستان و آشنایان شخصی که به مشهد سفر می کند، از او انتظار خرید سوغات دارند.
غیر از سوغات، بازدید از بازارهایی شبیه بازار روس ها و پاسازهای کوچک و بزرگ شهر، به مسافران این امکان را می دهد تا برای خرید کالاهای مود نیاز خود، بخشی از برنامه ی تور مشهد از تهران را به بازار گردی اخصاص دهند.
پس می بینیم که در سال های اخیر، موضوع خرید و تجارت هم در فهرست اموری که در سفر مشهد به آنها می پردازید، جایگاه قابل قبولی پبدا کرده است. همچنین بازدید از آثار تاریخی و مقبره ی بزرگان یا عمارت های قدیمی و محلات اصیل نیز، بخشی از زمان تور مشهد از تهران را به خود اختصاص می دهند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  جاذبه های مشهد در تور مشهد از تهران
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید