تور قشم از تهران
02
دی
1396

زمستان در تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 785 0

زمستان را بهترین فصل برای مسافرت به جزایر و مناطق گرمسیری جنوب ایران در نظر گرفته اند. این فصل از سال برای بسیاری از استان ها و شهرهای مرکزی و شمالی کشور تصویری از سرما، برف و یخبندان دارد. در چند سال اخیر هم خشکی هوا و گاهی وارونگی دما، تصاویر زیبای زمستانه را خدشه دار کرده اند. به همین دلیل در میان این روزهای سرد که برای کلان شهرهایی مانند تهران، همراه با آلودگی است، هر ایرانی برای تجربه ی آب و هوایی تمیز و گرم تر و اقلیمی متنوع، وسوسه می شود. تور قشم از تهران یکی از بهترین انتخاب های مردم شهر تهران برای تفریحات زمستانی است.
همزمان با این شرایط حاکم بر بسیاری از شهرهای کشور، سواحل خلیج فارس و همچنین جزایر پراکنده در آب های نیلگون آن مورد توجه خیلی از ایرانی ها قرار می گیرد تا جایی که بسیاری از هم وطنان، مانند رسمی هر ساله، در طول هر زمستان سفری به یک یا چند جزیره و ساحل جنوبی دارند.

تور قشم از تهران
یکی از این مناطق دیدنی و جزایر مورد توجه، جزیره ی زیبای قشم است و یکی از انواع این سفرها، همراه شدن با تور قشم از تهران می باشد. با افزایش تعداد سفرهای سیاحتی و تفریحی و همچنین بالا رفتن روزافزون میزان استقبال از بسته های مسافرتی توسط گروه های برگزار کننده، نمی توان مزایای شرکت در تورهای سیاحتی را انکار کرد.
در واقع بخش قابل توجهی از وقت و انرژی و هزینه های سفر، با استفاده از تور قشم از تهران یا به طور کلی شرکت در تور مسافرتی، تا حد قابل قبولی کاهش خواهد یافت. از طرفی معمولا افراد به شکل گروهی در این تورها شرکت می کنند و همین مسافرت گروهی نیز تاثیر بسزایی در صرفه اقتصادی سفر می گذارد.
از سوی دیگر، امنیت و آسایش حین سفر و همچنین برخورداری از تعدادی همسفر که می توانند نقش پیشتوانه در هنگام بروز مشکل را داشته باشند، از دیگر مزایای این نوع برنامه ها به شما می رود.
همان طور که اشاره شد، در فصل سرد سال به ویژه اواخر پاییز تا اواخر اسفند، جزیره ی قشم را می توان بهترین سوژه برای تجربه ای متنوع و متفاوت مد نظر قرار داد. این جزیره ی وسیع که زمستان ها آب و هوایی با رطوبت کم و دمای معتدل دارد، از جمله بهترین جزایری است که بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به انواع روش ها و گزینه های سیاحتی و تفریحی، تلاش دارند چند روزی را در آن سپری کنند. به دلیل وسعت قابل توجه جزیره که البته لقب بزرگترین جزیره ی آب های جنوبی ایران را نیز با خود دارد، همچنین برخورداری از بازارها و مراکز خرید کوچک و بزرگ، قشم گردی تبدیل به یکی از بهترین بسته های پیشنهادی توسط آژانس ها و گروه های مجری تورهای گردشگری شده است که البته به دلیل تعداد فراوان این گروه ها در شهری مانند تهران، هزاران نفر در طول سال با تور قشم از تهران راهی این پهنه ی طبیعی و بی نظیر می شوند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  گذری در تاریخ و جفرافیای قشم در تور قشم از اصفهان

تور قشم از تهران
اقلیم جزیره ی قشم به عنوان یک اقلیم گرمسیری و همزمان دریایی شناخته می شود. به همین دلیل است که رطوبت نسبی و دمای مطلوب هوا، دو عامل اصلی برای ترغیب گردشگران به سیاحت زمستانه آن به شمار می روند. این دو عامل همچنین باعث به وجود آمدن جشنواره ها و برنامه های گوناگون در فصول سرد سال در این جزیره شده اند.
یکی از فواید گردشگری زمستانه در جزیره ی قشم و یا سفر زمستانی با تور قشم از تهران، پاساژگردی و بازدید از فروشگاه ها و پاتوق های تجاری پراکنده در جزیره به ویژه درگهان می باشد. در این فروشگاه ها، علاوه بر اینکه امکان پیدا کردن بسیاری از اجناس، محصولات و کالاهای گوناگون با کیفیت و قیمت مناسب وجود دارد، همچنین امکان بهره مندی از تخفیف های ویژه و مزایای جشنواره های زمستانه یا عیدانه نیز برقرار است.
بد نیست بدانیم بسیاری از مسافران این جزیره و حتی شرکت کنندگان در تور قشم از تهران، به منظور خرید اجناس و پوشاک عید در فصل زمستان به قشم سفر می کنند، و به اصطلاح با یک تیر، دو نشان را هدف قرار می دهند: یکی استفاده از آب و هوای دلپسند زمستان آنجا و دیگری خرید عیدانه!
اما برای آن دسته از گردشگرانی که تمایل چندانی به خرید ندارند و جزیره ی قشم را صرفا برای طبیعت گردی و یا سیاحت فرهنگی و تفریحی برگزیده اند نیز دیدنی ها و جذابیت های فراوانی وجود دارد.
دره ها، کوه ها و غارهای شگفت انگیزه این منطقه، به عنوان بخشی از یک اکوپارک بسیار معروف و قابل توجه، می تواند ساعت ها انسان علاقمند را مجذوب خود کند. حتی پیمایش و تجربه ی دوچرخه سواری یا دویدن روی ماسه های ساحلی جزیره، علاوه بر رفع خستگی های فکری و ایجاد نشاط جسمی و ذهنی، میهمانان را از هوایی پاک و چشم اندازهایی فوق العاده زیبا بهره مند خواهد کرد. در مجموع زمستان جزیره ی قشم برای اهالی پایتخت در قالب تور قشم از تهران، می تواند سفری خاطره ساز و بی نظیر باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  محله ها و آثار تاریخی مشهد در تور مشهد از تهران
Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید