تور قشم از تهران
24
دی
1396

زمستان آرام در تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 580 0

قشم را می توان جزیره ی آرامش نام گذاری کرد. قسمت های مختلف سرتا سر این جزیره یک وجه اشتراک با یکدیگر دارند و آن هم آرامش و سکوت نسبی آن هاست. در واقع بسیاری از افرادی که قشم را به عنوان مقصد مسافرت و سیاحت خود انتخاب می کنند، قصد دارند تا در آرامش قشم ساعات فراغت خود را سپری نمایند.
به همین ترتیب تور قشم از تهران به ویژه در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد. زمستان در تور قشم از تهران به دلیل آب و هوای معتدل و رطوبت دلپسند هوای قشم در این فصول جمعیت گسترده ای از اهالی تهران را به خود علاقه مند می کند.. به عبارت دیگر، بر خلاف تهران که معمولا زمستان های سردی را پشت سر می گذارد، جزیره ی قشم از آب و هوای معتدل و گاهی ظهرهای نسبتا گرم برخوردار است. این مسئله موجب استقبال فراوانی از تور تهران به قشم شده است. هر گروه کوچک دوستانه یا خانوادگی تلاش می کند تا برای سیاحت در جزیره ی زیبای قشم، بخشی از زمان اوقات فراغت خود را اختصاص دهد. به همین ترتیب، بر تعداد آژانس ها و دفاتر سیاحتی که خدمات تور قشم از تهران را ارائه می کنند نیز افزوده شده است. این دفاتر با توجه لطافت هوای جزیره در ماه های آبان تا فروردین، هزاران مسافر را برای گذراندن فرصت سیاحت خود، به قشم می برند.
قشم بزرگترین و وسیع ترین جزیره در میان جزایر آب های ایران است. این منطقه به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی، به عنوان ژئوپارک قشم به ثبت جهانی رسیده است. می توان این گونه برداشت کرد که ویژگی های جغرافیایی، پوشش گیاهی، حیات وحش و همچنین آب و هوا و شرایط اقلیمی آنجا، محیطی بسته و خاص به وجود آورده که مورد توجه صاحب نظران قرار گرفته است.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  خدمات تور قشم از تهران

تور قشم از تهران
اگر به همراه تور قشم از تهران راهی این ژئوپارک می شوید، می توانید در این مورد اطلاعات جامعی کسب نمایید. قشم با برخورداری از قابلیت های ویژه ی محیط زیستی و به خاطر محصور بودن در میان آب های خلیج فارس، توانسته است محیطی جالب و مجموعه ای ویژه از خصوصیات طبیعی را به نمایش بگذارد. این اتفاق نیز توجه دانشمندان و کارشناسان عرصه ی منابع طبیعی، جغرافیا و حیات وحش را به خود جلب کرده است.
یکی دیگر از نکات جالب مربوط به جزیره ی قشم، وجود جزایر اقماری اطراف آن است. هر کدام از این جزایر نیز به تنهایی می تواند برای گردشگران علاقمند، سوژه ای جداگانه و جذاب باشد. به عنوان نمونه، اگر مسافر تور قشم از تهران هستید، بد نیست در مورد جزیره ی هرمز اطلاعاتی کسب کنید و بخشی از زمان سفر خود را به دیدن آن اختصاص دهید. البته یکی دیگر از این همسایگان اقماری، جزیره ی هنگام است. بسیاری از برگزار کنندگان تور قشم از تهران و یا از سایر شهرها، بازدید چند ساعته از هنگام را به عنوان بخش اصلی برنامه ی خود دارند. به ویژه آنکه در میان دو جزیره، وضعیت دما و عمق دریا به گونه ای است که گله های دلفین خلیج فارس، این منطقه را برای تنفس روی آب انتخاب می کنند و همین موضوع باعث شده تا زمستان ها هزاران مسافر به شوق دیدن این موجودات باهوش و زیبا، روی قایق های تندرو به سمت جزیره ی هنگام رهسپار گردند.
همان گونه که اشاره شد، جزیره ی قشم از وسعت زیادی برخوردار می باشد. این وسعت باعث پراکندگی سکونت گاه ها و روستاهای زیادی در سرتاسر این سرزمین شده است. علاوه بر دو شهر اصلی یعنی قشم و درگهان، بیش از ۶۰ روستا و آبادی در قشم وجود دارد. اگر در قالب تور قشم از تهران، به روستاگردی علاقمند هستید، جالب است بدانید که این روستاها از دیرباز محل زندگی بومیان جزیره بوده اند و قصه های فراوانی را به چشم دیده اند. شرایط آب و هوایی و همچنین موقعیت خاص قشم، از جمله نزدیکی به سواحل جنوبی کشور ایران، سبب شده تا قشم از روزگاران کهن برای زیست انسان مورد توجه باشد. از همین رو، با دقت در بافت روستاها و بناهای تاریخی آن، متوجه قدمت و اصالت ساختمان ها و معابر و ترکیب آن ها خواهید شد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  نکات قابل توجه در گزینش هتل در تور قشم از تهران

تور قشم از تهران
همچنین آیین ها و باورهای اهالی بومی، نشان از سابقه ای طولانی در تعامل آنها با محیط اطرافشان دارد. از جمله ارتباطی است که میان ماهیگیران و «بابا دریا» وجود دارد تا آنها را از گزند «پری زاد» محافظت کند. همچنین آداب و رسوم بسیار اصیلی برای زمان های ماهیگیری، صید مروارید، ورود نوجوانان تازه کار به لنج ماهیگیری و … وجود دارد. علاوه بر این سنت ها و رسوم، وجود داستان ها و اشعار اساطیری مرتبط با رویدادهای طبیعی و تاریخی منطقه، نشان دهنده ی قدمت و اصالت بسیار کهن آنهاست.
هر چند امروز تعداد افرادی که از این رسوم پیروی می کنند و مناسبت های اساطیری را گرامی می دارند به میزان قابل توجهی کاسته شده است، با اینحال می توان بخشی از برنامه ی تور قشم از تهران را به گشت و گذار و پرس و جو پیرامون بافت ها و روستاهای تاریخی و همچنین گفتگو با اهالی اختصاص داد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید