تور مشهد از تهران
۲۳
دی
۱۳۹۶

روند رو به رشد زیارت با تورهای مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 295 0
روند رو به رشد زیارت با تورهای مشهد از تهران
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

وقتی صحبت از سفر زیارتی به میان می آید، نا خوداگاه ذهن بسیاری از هم وطنان به شهر مشهد مقدس معطوف خواهد شد. دلیل این امر نیز به صورت آشکار، واقع شدن بارگاه امام رضا (ع) در این شهر است. همچنین یکی دیگر از نکاتی که با گفتگو پیرامون سفر زیارتی به نظر می رسد، این است که این سفر باید حتما در مناسبت ها و ایام خاصی از سال اجرا گردد.
همان طور که می دانیم، در مناسبت ها و تاریخ هایی که اتفاقات مذهبی و رویدادهای مرتبط با تاریخ اسلام و تشیع به وقوع پیوسته است، استقبال از سفر به مشهد مقدس بیش از پیش و چند برابر خواهد شد. چرا که علاوه بر تعطیلاتی معمول این روزها در تقویم رسمی کشور، ترجیح زائرین برای بودن در کنار حرم امام هشتم شیعیان در این ایام بیش از سفر به نقاط دیگر کشور است.


سیل دلبستگان و شیفتگان این امام رئوف در قالب انواع تورهای مشهد به جریان می افتد. یکی از مهم ترین شهرهایی که مبدا حرکت این مشتاقان به شمار می رود، کلان شهر تهران است و یکی از شلوغ ترین این تورها، تور مشهد از تهران. برای مسافران مشهد می توان سفری پربار به مشهد با تور مشهد از تهران همراه با امکانات و شرایط ویژه فراهم آورد.
امام رضا (ع) در قرون ابتدایی اسلام، با سفر به منطقه ی توس به منظور برخورداری از حق حاکمیت جهان اسلام، موجب تحول بزرگی در جریان مبارزات و تحولات سیاسی و اجتماعی شیعیان شد. در سال های حضور در خراسان، تعداد قابل توجهی از مریدان ایشان به همراهی رفتند و پس از شهادت نیز همان شهر به عنوان آرامگاه همیشگی ضامن آهو، قبله ای برای عاشقان محسوب گردید.

تور مشهد از تهران
تا به امروز با گذشت قرون متمادی از این اتفاق، هنوز در فرصت های مختلفی که برای گردشگران زیارتی به وجود می آید، شهر مشهد مقصد مهم آنها است. به همین سبب، برگزاری تور مشهد از تهران نیز طی سال های اخیر، با گسترش و استقبال چشمگیری مواجه می گردد. از طرف دیگر، این تعداد مسافر مشهد موجب شده تا بر تعداد دفاتر و موسسات برگزار کننده ی تور مشهد نیز افزوده گردد. این روند رو به رشد، تا انجا پیش رفته است که انبوه جمعیت بسیار زیادی هر ساله این شهر را برای زیارت بر می گزینند. به خصوص در روزهایی که سالگرد ولادت یا شهادت ائمه و معصومین است، حضور در مشهد و زیارت آستان رضوی، آرامش قلبی، نشاط معنوی و ثواب اخروی را برای میهمانان حضرت رضا (ع) به دنبال دارد. البته نباید فراموش کرد که وجود یک یا دو روز تعطیل همزمان با این مناسبت ها، نقش مهمی در برنامه ریزی سفر به این شهر مقدس دارد.
از جمله مواردی که در سال های اخیر برای مشتریان تور مشهد از اصفهان حائز اهمیت بوده، برخورداری از شرایط اسکان و اقامت موقت مناسب است. بدون وجود شرایط اقامتی مطلوب، همراه شدن با تور و یا حتی سفر مستقل به مشهد، می تواند به جای فرصت زیارتی آرام و خوشایند، تلخی و خاطرات آزار دهنده ای را رقم بزند.
به بیان دیگر، در صورتی که اقامتگاه از امکانات و تجهیزاتی برخوردار نباشد که رضایت مشتری را جلب کند، نمی توان انتظار سفری دلخواه داشت. همچنین از اعتبار و خوش نامی همان هتل و اقامت گاه نیز روز به روز کاسته خواهد شد.
یکی دیگر از معیارهای مهم در برنامه ریزی مشهد گردی طی این سال ها، توجه به بازارهای قدیمی و نوساز بوده است. این بازار ها چه در قالب کهن خود مانند بازار امام رضا (ع) و چه به شکل پاساژهای مدرن و جدید، هر ساله میزبان صدها هزار نفر از سرتاسر کشور هستند. برای مسافر تور مشهد از تهران، مانند سایر اهالی شهرهای دیگر، خرید سوغات به منظور هدیه دادن به اقوام و دوستان و آشنایان، رسمی جدا ناشدنی از سفر مشهد محسوب می گردد. چرا که از قدیم، سایر افرادی که به هر دلیل امکان حضور مستقیم در آن شهر را ندارند، سعی می کنند با دریافت سوغات زیارت مشهد، یاد بزرگی و مقام امام محبوب خود را در دل زنده نگاه دارند. ضمن اینکه مسافرین نیز با خرید پیشکش، نشان می دهند که از طرف سایر آشنایان خود که امکان سفر نداشتند، نائب الزیاره بوده و از یادشان غافل نشده اند. به همین سبب، می توان بازارگردی یا پاساژگردی را بخش جدا نشدنی از برنامه ی زیارتی مسافر تور مشهد از تهران دانست.

تور مشهد از تهران
یکی دیگر از موضوعات مهم در حین زیارت، بازدید از نقاط تاریخی و جاذبه های گردشگری و تفریحی این شهر است. بسیاری از شهروندان، برای پیاده روی در محیطی نسبتا طبیعی، پارک کوهسنگی را انتخاب می کنند. برخی نیز پارک های معروف آبی مشهد را بر می گزینند و بسیاری نیز به آرامگاه بزرگان و شخصیت های معروفی چون حکیم ابوالقاسم فردوسی، نادر شاه و … می روند.
بدون شک، مهم ترین جنبه ی سفر برای کسی که در تور مشهد از تهران شرکت می کند، جنبه ی زیارت و بازارگردی خواهد بود. با حضور در یکی از دفاتر یا آژانس های معتبر و مجری سفر به مشهورترین زیارتگاه ایران با تور مشهد از تهران، این موضوع تا حد ممکن به خوبی و سهولت قابل دستیابی است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید