گم نشدن چمدان در تور مشهد
20
آبان
1396

راهکارهایی برای گم نشدن چمدان در مسافرت

ارسال شده توسط: admin/ 608 0

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در تور ها و یا سفر با هواپیما و در هنگام دریافت چمدان روی غلتک فرودگاه، چمدانتان را نیابید و مدت ها معطل شوید. این یک مشکل عمومی است که خیلی ساده و با استفاده از راهکارهایی می توان از بروز آن جلوگیری کرد و یا در صورت اتفاق آن را زود حل و فصل نمود. در ادامه به راهکارهایی اشاره می کنیم تا با استفاده از این راهکارها احتمال گم شدن چمدان و یا ساک مسافرتی شما به حداقل برسد.

در تور های گردشگر همای سعادت مثلا تور کیش از اصفهان و تور کیش از تهران و یا تورهای دیگر که در زمینه های حرفه ای و گردشگری امنیت بسیار،  اهمیت بسیار پیدا می کند باید موارد زیر را در نظر داشت تا بتوانید در مورد گم نکردن اشیا و یاچمدان ها آسوده خاطر باشید.

  • شماره تلفن تان را در همه جا بنویسید و اسم خود را نیز زیر آن ثبت کنید. بهتر است از کاغذهای کوچکی که در کانتر بلیط است استفاده کنید. البته اگر بخواهیم کمی دقیق تر و روراست تر باشیم، افرادی که چمدان ها را حمل می کنند خیلی با آن مهربان نیستند! بنابراین این امکان وجود دارد که برگه ی روی چمدان هم گم شود. علاوه بر این کار، می توانید از جیب بیرونی چمدانتان که مطمئنا همیشه بی استفاده است، هم استفاده کنید. برگه ای با مشخصاتتان را بنویسید و در داخل آن قرار دهید تا در صورت گم شدن، با زحمت کمتری بتوانید آن را پیدا کنید. علاوه بر این می توانید در جیب های داخلی چمدان هم یک کارت بیزینس از خودتان یا برگه ای که روی آن مشخصات تان نوشته شده باشد قرار دهید.

رزرو انلاین تور و رزرو تور در این زمینه به شما کمک می کند زیرا شما می توانید از طریق سایت ایتور ۲۴ سوالاتی که در این باره و موارد بعدی دارید را بپرسید.

گم نشدن چمدان

  • ممکن است شما قرار باشد چند فرودگاه، شهر و یا کشور را طی کنید. پس بهتر است برنامه ی سفر را مشخص کنید، برای خودتان و چمدانتان! حتما از برنامه سفر خود پرینت گرفته و آن را در چمدان و در بالای لباس ها قرار دهید تا به راحتی پیدا شود. برای مثال اگر پرینت روی چمدانتان به آدرس پاریس است در حالیکه شما الان در ایتالیا هستید، آدرس پرینت شده ی داخل چمدان به خدمه فرودگاه کمک می کند تا بدانند چمدان قرار است به کجا برود.
  • یکی از نکات مهم این است که از وسایل داخل چمدانتان عکس داشته باشید . بهتر است قبل از اینکه درب چمدان را ببندید یک عکس از محتویات آن گرفته و در اختیار داشته باشید.این کار به شما کمک می کند تا اگر کابوستان به واقعیت تبدیل شد، مدرک قابل قبولی برای نشان دادن به خدمه فرودگاه داشته باشید.
  • برای گم نکردن چمدان، یک راهکار ساده وقت شناسی است! به موقع به فرودگاه بروید یا حتی بهتر است بگوییم زودتر از موقع! خطوط هوایی اینطور فرض می کنند که شما ۲ ساعت قبل از پرواز به فرودگاه می رسید. یادتان باشد که بارگذاری چمدان ها زمانبر است و اگر شما دیر برسید، معلوم نیست که روند تحویل چمدان شما به چه صورت پیش خواهد رفت. پس بهتر است زودتر از موعد در فرودگاه حاضر شوید و اگر وقت اضافه داشتید به بازدید از غرفه های درون فرودگاه بروید.

گم نشدن چمدان

  • حتی اگر چند چند بار همه چیز را چک کنید. به شما تکه کاغذی داده می شود که بر روی آن کدی نوشته شده است. این کد باید با کد فرودگاه مقصدتان یکی باشد. پس این مورد را خوب چک کنید، اگر یکی نبود آن را به پرسنل خط هوایی بدهید تا قبل از اینکه چمدانتان از جلوی چشمانتان ناپدید شود؛ آن را درست کنند.
  • شمارش چمدان ها قبل از خروج از فرودگاه هم نکته آخری است که به شما می گوییم. البته باید در هنگام تحویل نیز کار شمارش را انجام داده باشید. اگر خانواده ی پرجمعیتی داشته باشید و یا با افراد زیادی بخواهید به سفر بروید، طبیعی است که بیشتر از یک یا دو چمدان دارید؛ اما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه پایتان را از فرودگاه بیرون بگذارید، چمدان هایتان را بشمارید چون هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، امکان گم شدن یا فراموش کردن آنها بیشتر است.

اگر نکات بیان شده را به خوبی انجام دهید مطمئن باشید هیچ وقت چمدانتان گم نمی شود و یا اگر گم شود خیلی زود و سرعتی پیدا خواهد شد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید