تور آنتالیا
24
بهمن
1396

راهنمای سفر تور آنتالیا

ارسال شده توسط: admin/ 1049 0

این شهر توریستی در غرب کشور ترکیه و در مجاورت دریای مدیترانه واقع شده است. آنتالیا بزرگترین شهر در سواحل مدیترانه محصوب می شود و از حیث آثار باستانی و مناطق گردشگری بسیار غنی است. آنتالیا اولین سکونت گاه مردم این منطقه در زمان های قدیم به شمار می رفته و علت وجود این همه آثار تاریخی و سنتی در این شهر مدرن همین امر می باشد. رشته کوه های توروس از دل آنتالیا گذر کرده و تا ساحل دریای مدیترانه امتداد دارد.

ترکیب سنت و مدرنیته زیبایی این شهر را دو چندان کرده و آن را به مهم ترین شهر توریستی ترکیه بدل ساخته است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند. اگر پای خاطرات مسافران تور آنتالیا بنشینید صحبت های زیادی راجع به روزهای آفتابی و شب های ساکت و آرام مدیترانه می شنوید. در سفر با تور آنتالیا هر چقدر هم که زمان بندی و برنامه ریزی کرده باشید، باز هم برای دیدن این همه زیبایی و تماشای مکان های گردشگری وقت کم می آورید. اگر علاقمند به سفر در دل تاریخ هستید تور آنتالیا را انتخاب کنید و با سر زدن به اقامت گاه های سنتی، خانه های قدیمی که به سبک عثمانی بنا شده اند رفته، مدتی در آنجا اقامت داشته باشید و با رمز و رازهای تاریخ عثمانی روبرو شوید.
تور آنتالیا را همراهی کنید تا این شهر سنتی مدرن را به شما معرفی کنیم و راهنمای سفر را در اختیار شما قرار دهیم.

تور آنتالیا

آب و هوا
آب و هوای آنتالیا، مدیترانه ای است و از تابستان های آفتابی و زمستان های معتدل و بارانی برخوردار است. بهترین زمان برای سفر به این منطقه بکر و توریستی اوایل فصل تابستان، از ابتدای فروردین ماه تا اواسط پاییز و پایان آبان ماه است. اگر در غیر از این فصول به ترکیه سفر کنید، با آب و هوای بسیار سرد و بارانی رو به رو خواهید شد. فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب مسافران تور آنتالیا است. این شهر ساحلی به دلیل اینکه در مجاورت دریاست، آب و هوایی نظیر شهر ها و جزایر ساحلی ایران دارد که شما می توانید با سفر این منطقه خاطره خوش سفر با تور کیش از اصفهان و یا تور قشم از اصفهان خود را تداعی کنید.
حمل و نقل
در آنتالیا روش های مختلفی برای حمل نقل وجود دارد که از جمله آنان می توان به تاکسی، اتوبوس، مینی بوس، تراموا یا واگن برقی و سالموس اشاره کرد. کرایه این وسایل نقلیه بسیار پایین است و حتی برخی از آنان برای مسیر های کوتاه و درون شهری دارای کولر و تلوزیون هستند. همچنین برای رفتن به فرودگاه می توانید از هواس استفاده کنید که مقداری گران تر است ولی تعدادشان زیاد است.
از فرودگاه آنتالیا تا مرکز شهر اتوبوس مینی بوسی وجود ندارد و شما می توانید از تاکسی کمک بگیرید ولی بهتر است قبل از سوار شدن با راننده بر سر کرایه به توافق برسید.
اتوبوس
شهر آنتالیا وسایل حمل و نقل متنوعی دارد و اکثر گردشگران تور آنتالیا مشتاق به امتحان برخی از این وسایل حمل و نقل هستند.
اتوبوس بهترین گزینه برای رسیدن به کلیه نقاط توریستی شهر آنتالیا است؛ چرا که هم قیمت پایینی دارد و هم به راحتی می توانید به نقطه ای از شهر که مد نظرتان است سفر کنید. ترمینال اتوبوس های آنتالیا در مرکز شهر قرار دارند و به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید. توجه کنید که در ساعات شلوغی مانند صبح ها از ساعت ۹:۳۰ و عصر ها از ساعت ۴ بعد از ظهر از اتوبوس استفاده نکنید و سفر خود را به بین این ساعات موکول کرده تا با ازدحام جمعیت روبرو نشوید.
اتوبوس های بزرگ تر فقط در ایستگاه های تعیین شده توقف می کنند ولی اتوبوس های کوچکتر که معمولا نارنجی و یا سفید رنگ هستند در بین مسیر نیز توقف دارند. برای توقف اتوبوس ها در نزدیکی درب خروجی دکمه ای تعبیه شده که شما به وسیله آن می توانید راننده را نسبت به پیاده شدن خود با خبر سازید.
قانونی برای استفاده از اتوبوس در آنتالیا وجود دارد که در هنگام استفاده از این وسیله نقلیه عمومی صندلی خود را به افراد مسن، زنان باردار و افراد ناتوان بدهید.

تور آنتالیا

دالموس
استفاده از دالموس در شهر آنتالیا جدای از اینکه به راحتی در دسترس قرار دارد، بهترین گزینه برای سفرهای محلی است. رانندگان دالموس مسافرانی که دچار سردرگمی شده اند را راهنمایی می کنند و اطلاعات مناسب را در اختیارشان قرار می دهند و شاید محبوبیت این وسیله حمل و نقل عمومی به همین خاطر باشد. بسیاری از گردشگران تور آنتالیا مشتاق به استفاده از این وسیله نقلیه جالب هستند. کرایه دالموس معمولا از آخر اتوبوس توسط مسافران جمع آوری شده و به راننده تحویل داده می شود. همچنین کرایه بلافاصله پس از سوار شدن پرداخت می شود. دالموس بهترین وسیله برای گردش در شهر با هزینه اندک است. برای پیاده شدن کافیست به راننده اطلاع دهید تا شما را در محل مورد نظراتان پیاده کند.

تراموا یا واگن برقی
تراموا یک وسیله سریع و ارزان قیمت برای مسافران تور آنتالیا محسوب می شود. تنها مشکل واگن برقی این است که محدود به مکان های خاص است. اگر بخواهید به موزه آنتالیا و یا برخی از جاذبه های گردشگری بروید می توانید از تراموا استفاده کنید. تراموا دو واگن برقی برای رفت و برگشت دارد که از یک خط عبور می کنند.

تور آنتالیا
تاکسی
برای مسیرهایی که مسافت بیشتری دارند، می توانید از تاکسی استفاده کنید، ولی بهتر این است که قبل از سوار شدن بر سر کرایه با راننده به توافق برسید. برخی تاکسی ها برای سفرهای درون شهری از تاکسی متر استفاده می کنند. توجه داشته باشید که از ساعت ۱۲ تا ۶ صبح ساعات شبانه محسوب شده و کرایه دو برابر می شود.

اقامت در آنتالیا
شهر زیبا و تاریخی آنتالیا به دلیل اینکه میزبان گردشگران زیادی در فصول مختلف سال است، اقدام به ساخت هتل های مجلل و لوکس، میان رده و پایین رده کرده که همه اقشار را راضی کند. بسته به اینکه بخواهید به مکان های تاریخی و یا بازار نزدیک باشید می توانید قبل از سفر با تور آنتالیا محل اقامت و هتل خود را انتخاب کنید.

تور آنتالیا
هتل های لوکس
هتل های با رده بالا بهترین مکان برای مسافرانی است که مسئله هزینه برایشان مطرح نباشد و بخواهند از نهایت امکانات رفاهی و تفریحی بهره مند شوند. این هتل های فوق العاده شیک، از استخرهای مجلل، اسپای مخصوص برای کودکان، امکان ورزشی و.. برخوردار هستند.
هتل های میان رده
درست است که این هتل ها به شیکی و مجهزی هتل های لوکس نیستند ولی از امکانات خوبی برای مسافران برخوردار هستند که شامل استخرهای روباز و دیگر امکانات رفاهی می شوند که مسافران خود را راضی و خشنود نگاه دارند.
هتل های ارزان
این هتل ها نسبت به هتل ها لوکس و میان رده از امکانات کمتری برخوردار هستند. هزینه هتل های پایین رده بسیار کمتر از دو رده دیگر است اما با این حال مدیران این هتل ها می کوشند تا به بهترین نحو از مسافران خود پذیرایی کنند. برخی از آنان استخرهای کوچکی برای رفاه حال مسافران تور آنتالیا ترتیب داده اند. نا گفته نماند که برخی از این هتل ها در نزدیکی ساحل قرار دارند و شما می توانید با طی کردن مسافتی در مدت زمان ۵ دقیقه به ساحل زیبا و نیلگون آنتالیا برسید و از آرامش آن لذت ببرید.

غذا ها

غذا هاذائقه مردم ترکیه به ذائقه ما بسیار نزدیک است و در هنگام سفر با تور آنتالیا مشکلی برای شما پیش نمی آید و یقینا ناراضی برنخواهید گشت. در این قسمت به بخشی از غذاهای مردم ترکیه و قسمت مدیترانه ای آنتالیا اشاره خواهیم داشت تا بیشتر با آنها آشنا شوید.

صبحانه ترکی

صبحانه ترکی شامل پنیر فتا، بیکن، زیتون سیاه، عسل و یا مربا، سالامی، تخم مرغ آب پز را در بر می گیرد که در کنار تمامی این خوراکی ها چای سیاه نیز سرو می شود.

انواع کباب ها

کباب از رایج ترین غذاها در کشور ترکیه بوده و انواع مختلفی دارد که شیوه طبخ آن ها نیز متفاوت است. برای پخت این کباب ها بیشتر از گوشت گاو، گوسفند و بره استفاده می کنند. شما می توانید این کباب های معروف را در رستوران های شهر های مختلف ترکیه امتحان کنید.

تور آنتالیا• کباب ترکی

همه ما با این کباب آشنایی داریم. کباب ترکی نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورهای مجاور از جمله ترکیه نیز طبخ می شود و به عنوان محبوب ترین فست فود در دل مردم جا باز کرده است. این کباب را به یک محرک چرخان سیخ کرده و در مجاورت آتش قرار می دهند تا به خوبی پخته شود، سپس گوشت ها را برش داده و با ترکیب برخی مواد دیگر همچون قارچ، پیاز و فلفل دلمه ای به صورت ساندویچ برای مشتری سرو می کنند.

• لحم عجین یا پیتزای ترکیلحم عجین نوعی پیتزای ترکی است که مانند دیگر پیتزا ها داخل فر طبخ می شود. موادی که روی نان این پیتزا قرار می گیرد گوشت، پیاز و جعفری، سیر، فلفل سیاه و قرمز را شامل می شود که ظاهر آن را شبیه به دیگر پیتزاها می کند. در تور آنتالیا می توانید این پیتزای محلی را امتحان کنید.

تور آنتالیا

غذاهای خانگی

 • پایراک سارما

موادی که برای پخت این غذای خانگی به کار می رود در هر منطقه از ترکیه متفاوت است، ولی پایه اصلی این غذا برنج یا گندم بوده که پس از ترکیب با دیگر مواد داخل برگ مو ریخته و آن را طبخ می کنند.

 • مرغ و برنج ترکی

برنج ترکی را همراه با مرغ و سس و ادویه های مخصوصش سرو می شود و غذایی خوشمزه و لذیذ در آنتالیا به حساب می آید.

 • دلمه

دلمه در ایران طرفداران زیادی دارد و در دیگر کشور ها هم با ذائقه خود، آن را تهیه می کنند. در کشور ترکیه دلمه از اهمیت بالایی در بین غذاهای خانگی برخوردار است و معمولا از بادمجان، فلفل دلمه و دیگر سبزیجات برای تهیه دلمه استفاده می کنند که با مواد مختلفی بسته به ذائقه هر منطقه آن را پر و طبخ می نمایند.

 • بادمجان شکم پر

یکی از لذیذترین و مهم ترین غذاهای این کشور بادمجان شکم پر است. مواد اصلی آن را بادمجان و گوشت چرخ کرده تشکیل می دهد که با دیگر مواد ترکیب کرده و با ادویه های مختلف طعم دار می کنند.

تور آنتالیاسوپ ها

سوپ ماست

ماده اصلی برای تهیه این سوپ ماست است که در برخی نقاط ایران هم شاهد این سوپ پر طرفدار هستیم. شما این سوپ لذیذ را نه تنها در آنتالیا بلکه در دیگر نقاط کشور ترکیه نیز می توانید امتحان کنید.

سوپ ترخینه

غذای رایج دیگری که در ایران هم یافت می شود سوپ ترخینه نام دارد. این سوپ را می توان در همه وعده های غذایی به ویژه صبحانه مصرف کرد. طرز تهیه آن به این صورت است که به مدت چند ساعت بلغور را در داخل دوغ می پزند، پس از آن که این ترکیبات به صورت خمیری شکل در آمد آن را گلوله گلوله کرده و در زیر آفتاب می خشکانند و برای سرو، این گلوله ها را به همراه حبوبات و برخی سبزی های خشک شده به سوپ یا آش اضافه می کنند. اگر مسافر تور آنتالیا باشید می توانید این سوپ لذیذ را در منو وعده های غذایی خود بگنجانید.

سوپ عدس

این سوپ رایج در همه نقاط ترکیه با عدس قرمز درست می شود. شما در هر منطقه ای از ترکیه که باشید می توانید این سوپ لذیذ را امتحان کرده و از آن لذت ببرید.

دسرها و شیرینی ها

کشور ترکیه تنوع زیادی در دسر و شیرینی دارد که گردشگران تمامی کشور هایی که به تور آنتالیا ملحق می شوند، طرفدار دسرهای این کشور زیبا می شوند. در اینجا به معروف ترین دسرها و شیرینی های این کشور اشاره می کنیم.

 • باقلوا

از معروف ترین دسرهای ترکیه که ایرانی ها نیز طرفدار پرو پا قرص آن هستن باقلوا است. به طوری که پای این شیرینی خوشمزه به قنادی های داخل ایران نیز باز شده است. البته این شیرینی معروف، در کشور ترکیه طعم اصیل و منحصر به فرد خود را دارد که هیچ یک از گردشگران تور آنتالیا آن را از دست نمی دهند. این شیرینی از انواع مغزها مثل گردو، بادام و فندق تهیه شده که آنها را بین لایه های نازک شیرینی ریخته و با شربت غلیظی طعم دار می کنند.

 • تور آنتالیاکادایف

کادایف یکی دیگر از شیرینی های معروف کشور ترکیه است که برای تهیه آن از شکر، کره و کادایف رشته ای به همراه گردوی خرد شده استفاده می کنند و طعم بسیار لذیذی دارد.

 • بامیه

برای تهیه، بامیه خمیری که از قبل تهیه کرده اند را سرخ و با شربت غلیظی طعم دار می کنند. این شیرینی در ایران هم محبوبیت بالایی خصوصا در ماه مبارک رمضان در بین روزه داران دارد.

 • پودینگ برنج

از معروف ترین دسرهای این کشور می توان به پودینگ برنج یا شیر برنج اشاره کرد. برای تهیه آن از شیر و شکر استفاده می کنند و پس از طبخ با دارچین به آن طعم اصیل ترکیه ای را اضافه می کنند. اگر مسافر تور آنتالیا باشید می توانید این دسر خوش طعم را بعد از صرف شام و یا نهار میل کنید و از آن لذت ببرید.

نوشیدنی

در کشور ترکیه مردم برای اشاره به دوغ از کلمه آیرن استفاده می کنند. این نوشیدنی از ترکیب ماست، آب و نمک به همراه دیگر ادویه ها تهیه می شود.

همانطور که مطالعه فرمودید، بسیاری از غذا ها و شیرینی های محبوب ترکیه در ایران نیز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و از این رو ذائقه ما با مردم این کشور به هم بسیار نزدیک است و مسافرین تور آنتالیا از این بابت نگران نباشند و این اطمینان را داشته باشند که ناراضی از این سفر باز نخواهند گشت.

رستوران ها

آنتالیا به یکی از مشهور ترین مکان ها برای سفر های تابستانه بدل شده است. در کنار تمامی زیبایی های طبیعی و مکان های گردشگری که دارد، رستوران های زیادی تاسیس شده که گردشگران تور آنتالیا نه تنها می توانند طعم اصیل غذاهای ترکی را امتحان کنند، بلکه منو این رستوران ها تمام غذاهای بین المللی کشورهای دیگر را نیز شامل می شود. شما می توانید به دلخواه خود و بسته به سلیقه تان غذای محبوب خود را سفارش داده و از آن لذت ببرید. در ادامه به برخی از معروف ترین رستوران ها اشاره می کنیم.

 • کلوب دراما

این رستوران زیبا پذیرای گردشگران تور آنتالیا با چشم انداز شهر زیبا و قدیمی آنتالیا است. این مکان به یک تفرجگاه دریایی بدل شده است. معماری این رستوران در برگیرنده تمامی فرهنگ هاست که در یک ساختمان این فرهنگ های در هم آمیخته را شاهد هستید. اگر به غذا های دریایی از جمله ماهی تازه، میگو، خرچنگ و غذاهای مدیترانه ای علاقه دارید می توانید به این رستوران رفته و از طعم اصیل آن لذت ببرید.

 • تور آنتالیارستوران وانیلا لانج

این رستوران با تلفیق غیر متعارف آشپزی مدرن در کنار معماری سنتی دوره عثماتی، ترکیبی منحصر به فرد را به وجود آورده است. اداره این رستوران خاص را سر آشپز آن که فردی بریتانیایی است و با یک خانم ترک ازدواج کرده در دست دارد. برای غذاهای داخل منو این رستوران از تازه ترین مواد استفاده می کنند که با ترکیب آشپزی سنتی و مدرن همراه است. جالب است بدانید که این رستوران تا یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا به نام دروازه هادریان تنها ۵ دقیقه فاصله دارد و گردشگران تور آنتالیا بعد از بازدید از این مکان تاریخی می توانند به راحتی به این رستوران دسترسی داشته باشند.

 • رستوران سراسر فاین دینینگ

موسیقی زنده، وسایل تزئینی دست ساز، تندیس های دیدنی، همه و همه یک خانه تاریخی ۳۰۰ ساله را زیباتر و دل نشین تر کرده است. تجربه خوردن بهترین غذاهای ترکیه همچنین غذاهای بین المللی، همه به محبوبیت این رستوران لوکس و خاص افزوده است. شما عزیزانی که به تور آنتالیا رفته اید، می توانید بهترین استیک ها با سس مخصوص، غذاهای دریایی و پاستاهای خانگی لذیذ را در این رستوران امتحان کنید و با خاطره ای خوش از این سفر بازگردید.

 • کستل کافه بار

چشم اندازی بی نظیر از خلیج آنتالیا، این رستوران را به یک رستوران محبوب برای کسانی که می خواهند حین غذا خوردن منظره ای از دریا را ببینند بدل ساخته است. این رستوران در حاشیه خلیج و در مجاورت صخره ساخته شده و همین امر و موقعیت جغرافیایی این رستوران، آن را در سراسر دنیا محبوب کرده است. غذاهای محبوب این رستوران که بیشتر شامل غذا های مدیترانه ای، استیک های متنوع و پاستاهای بی نظیر است را می توانید در کنار سرویس دهی عالی نوش جان کنید.

 • کافه و رستوران بیگ شف

بیگ شف یک برند معروف در بین رستوران های زنجیره ای است که تعداد زیادی شعبه در سراسر کشور ترکیه دارد که یکی از این شعبه ها در آنتالیا احداث شده است. این رستوران منو فوق العاده و گستره ای را در بردارد که سرآشپزهای آن را بهترین سرآشپزان ترکی و بین المللی تشکیل داده اند. به دلیل کیفیت خیلی خوب این رستوران زنجیره ای، آن را به یک برند معروف هم برای مردم ترکیه و هم برای گردشگران خارجی تور آنتالیا بدل کرده که از محبوبیت بالایی برخوردار است. در منوی گسترده این رستوران به غیر از غذاهای مدیترانه ای و غذاهای معروف ترکیه، می توانید صبحانه های اصیل و مفصلی را نیز سفارش داده و از آن نهایت لذت را ببرید.

تور آنتالیاجاذبه های گردشگری

آنتالیا شهری باستانی به حساب می آید. این شهر جاذبه های گردشگری بسیار زیادی را در دل خود جای داده و مورد علاقه دوست داران تاریخ و طبیعت است. آنتالیا فقط یک شهر قدیمی نیست بلکه ساحل شنی زیبای آن نظر تمام گردشگران تور آنتالیا را به خود جلب می کند. شما پس از اقامت در این شهر توریستی می توانید به کنار ساحل رفته و از منظره زیبا و چشم نواز دریای مدیترانه لذت ببرید. جاذبه های تاریخی فراوانی در دل این شهر جا خوش کرده اند که در این بخش به برترین جاذبه های گردشگری برای مسافران تور آنتالیا اشاره می کنیم.

موزه آنتالیا

اگر به تاریخ کشور ترکیه در اعصار مختلف علاقه مند هستید، می توانید به این موزه سری بزنید. برترین یافته های باستان شناسان سراسر کشور ترکیه در این محل جمع آوری شده و نمایشگاهی با این عنوان در دل موزه آنتالیا بنا کرده اند. این نمایشگاه مورد توجه بسیاری از دوست داران تاریخ ترکیه قرار گرفته است. در بخش باستان شناسی این موزه تاکید زیادی بر بقایای آثار باستانی کرده اند که در بر گیرنده آثاری از عصر برنز تا دوره بیزانس می باشد.

مناره ییولی

مناره ییولی یا مناره کنگره دار در عصر سلجوقی و به دستور سلطان علاء الدین کیقباد بنا شد. این مناره بیانگر معماری دوران سلجوقیان با پایه ای مربع شکل است که به استوانه ای هشت ضلعی و کنگره دار ختم می شود. مسجدی که در مجاورت این بنا قرار دارد هنوز هم مورد استفاده مردم این قسمت از آنتالیا است. روبروی این مناره شاهد برج ساعت عثمانی هستیم و در اطراف آن مقبره هایی قدیم و متعلق به قرن چهارم به چشم می خورد.

دروازه هادریان

دروازه هادریان به افتخار سفر و بازدید امپراطور وقت روم، هادریانوس بنا شد. دیواره های این دروازه از سنگ های مرمر سفید با کنده کاری های زیبا بر روی دیواره و سقف این مکان زیبا ساخته شده است که توجه بسیاری از بازدید کنندگان تور آنتالیا را به خود جلب می کند. دیواره های قسمت شرقی شهر قدیم آنتالیا به خوبی حفظ و نگهداری شده که دروازه هادریان از بخش های قابل توجه این دیوار قدیمی به شمار می رود.

برج و باروی رومی

هیچکس اطلاعی از این موضوع که کاربرد این سازه در قدیم چه بوده در دست ندارد، ولی باستان شناسان متفق القول به این نتیجه رسیدند که کاربرد این برج می توانسته به عنوان برج مراقبت و نگهبانی باشد. برج رومی به صورت استوانه ای و به ارتفاع ۵ متر بنا شده که مشرف به بندر قدیمی آنتالیا با منظره ای چشم نواز خصوصا در زمان غروب آفتاب است. این سازه قرن دوم مکان خوبی برای فرار از شلوغی های شهری و تماشای منظره سرسبز اطراف برج است که روح هر گردشگری را جلا می دهد. در اطراف برج و باروی رومی تعداد زیادی کافه تاسیس شده تا پس از گشت و گذار و تفریح برای استراحت به آنجا رفته و با خوردن نوشیدنی انرژی خود را تمدید کنید.

تور آنتالیا

شهر تاریخی فاسلیز

یک شهر تاریخی در حاشیه دریای مدیترانه، در نزدیکی آنتالیا وجود دارد که به فاسلیز شهرت دارد. خیابان های ستون دار، دروازه های تاریخی زیبا، معابد و تماشاخانه، بقایای این شهر باستانی هستند که تا به امروز پا برجا مانده اند. در این محل موزه ای بنا شده تا کشفیات باستانی این مکان زیبا را در معرض نمایش گردشگران تور آنتالیا قرار دهند. شما می توانید بر فراز قله کوه tahtali رفته و از آنجا منظره ای زیبا از این شهر باستانی در کنار دریای مدیترانه را تماشا کرده و از آن همه زیبایی لذت ببرید.

چشمه های کارستی

در نواحی اطراف آنتالیا شاهد آبشارها و آبگیرهای زیبایی هستیم که بر اثر فرسایش خاک و در طی گذشت ۲ میلیون سال، ایجاد شده که تشکیل صخره ها و مناطق آکنده از سنگ های آهکی را داده است. این مکان می تواند به بهترین منطقه برای فرار از شلوغی های زندگی شهری بدل شود و در این منطقه بکر با صدای دلنواز آبشار به آرامش دست یافت.

شهر باستانی پرگه

شهری بزرگ و باشکوه که آکنده از معابد و دروازه های متعدد، با میدانی که دور تا دور آن را ستون های بلندی فراگرفته است، همگی از عظمت شهری یاد می کنند که به شهر باستانی پرگه شهرت دارد. این شهر باستانی زیبا در دوران تسلط یونانیان و رومیان در زمان اوج شکوه خود به سر می برد. متاسفانه به دلیل اینکه گردشگران توجه زیادی به این منطقه ندارد، همین امر باعث شده مانند دیگر شهرهای باستانی به خوبی به آن رسیدگی نکنند و مرمت آن به درستی انجام نشود.

مسجد مراد پاشا

یکی دیگر از مساجد زیبای ترکیه که گردشگران تور آنتالیا بازدید از آن را از دست نخواهند داد، مسجد زیبای مراد پاشا است. این مسجد زیبا دارای ۳ گنبد بوده که همین امر زیبایی این بنای تاریخی را دوچندان کرده است. مسجد مراد پاشا دارای ۱ مناره است علت این امر این بوده که اکثر مساجدی که در دوره عثمانیان ساخت می شدند دارای یک ماره بدند و مسجد مراد پاشا نیز از این قانون پیروی کرده است. خوش نویسی در اکثر نقاط مسجد خصوصا ر اطراف محراب به چشم می خورد که این هنر از دوره سلجوقیان بر روی دیوار مسجد نقش بسته و زیبایی آن را دو چندان کرده است.

منطقه تاریخی کالجی

یکی از مهم ترین مناطق شهر آنتالیا کالجی نام دارد و بنا های تاریخی زیادی را در دل خود جای داده است. این منطقه در امتداد ساحل مدیترانه و در مجاورت بندر معروف قایق بادی قرار دارد که مسافران تور آنتالیا می توانند پس از اینکه گشتی در منطقه تاریخی کالجی زدند به ساحل رفته و از تفریحات متنوع آبی این منتقه لذت ببرند

تور آنتالیا

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات جامعی در مورد تور آنتالیا در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم با استفاده از این مطالب، دید بهترین نسبت به آنتالیا کسب کنید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید