تور مشهد از تهران
26
دی
1396

خوراکی ها و غذاهای مشهدی در تور مشهد از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 620 0

مسافرانی که از کشورها یا شهرهای دیگر به تهران سفر می کنند، شکم گردی در تهران را جزو برنامه های اصلی سفر خود قرار می دهند. دلیل این موضوع نیز بسیار واضح است: تعداد فراوان رستوران و کافه در سطح شهر تهران. به عنوان نمونه بعید است کسی برای تجربه ی غذاها و طعم های ویژه به تهران برود ولی ته چین مرغ رستوران مسلم یا چلو کباب رستوران نایب را از دست بدهد. همین طور خیلی بعید است که صرف صبحانه در کافه گل رضاییه و کیک و چای عصرانه در کافه قنادی فرانسه، مورد استقبال این گردشگران نباشد! از جمله جاذبه های مشهد در تور مشهد از تهران ، خوراکی ها و غذاهای سننتی این شهر است. 

خوراکی ها و غذاهای سنتی مشهد

به همین دلیل، اهالی شهر تهران بیشتر از مسافران، ارتباط خوبی باخوراک خانه های قدیم و جدید این شهر برقرار کرده اند. از این رو شمار قابل توجهی از اهالی پایتخت که اهل شکم گردی هستند، در هنگام سفر نیز این روش را ادامه می دهند. در حقیقت، شکم گردی تبدیل به بخش جدا نشدنی از برنامه ی سفری بسیاری از هموطنان تهرانی شده است.
با توجه به مطالب گفته شده، در هنگام سفر به شهر مقدس مشهد و همراهی با تور مشهد از تهران نیز، این رفتار می تواند تجربه ی خوشایندی به وجود بیاورد. برای بسیاری از هم وطنانی که به شهر مشهد سفر می کنند، تنها موضوع زیارت و یا بازارگردی در اولویت است، اما نباید شکم گردی در مشهد را نادیده گرفت.
به طور کلی، در میان مردم کشور ایران، موضوع تجربه ی غذاها و نوشیدنی های شهرها و نواحی اصیل و قطب های گردشگری، هنوز آن گونه که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد. با وجود اینکه جشنواره ها و پاتوق های مناسبتی فراوانی برای ترویج فرهنگ خوراکی و نوشیدنی محلی در استانها و مناطق گوناگون کشور برپا می شود، اما بسیاری از مسافران نسبت به این موضوع آشنایی و پیگیری زیادی ندارند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  آسودگی زائرین تور مشهد از تهران

تور مشهد از تهران
در مورد شهر مشهد نیز، نباید قابلیت و استعداد بانوان و آشپزهای خطه ی خراسان در امر طبخ و آماده سازی خوردنی های بی نظیر را نادیده گرفت. اگر در قالب تور مشهد از تهران راهی این شهر تاریخی هستید، بد نیست کمی در مورد غذاهای سنتی و اصیل خراسان جستجو کنید. این جستجو کمک می کند تا برای انتخاب غذاهای مورد علاقه و همچنین رستوران های با کیفیت بالاتر، ذهنیت بهتری داشته باشید. یکی دیگر از نتایج جستجو در مورد خوراک ها و شکم گردی در خراسان پیش از همراهی با تور مشهد از تهران، انتخاب رژیم غذایی با توجه به ذائقه و وضعیت سلامتی است. این موضوع سبب می شود تا غذا و خوراکی را که بیشتر با مزاج و وضع گوارش شما سازگار است، انتخاب کرده و در دستور غذایی خود حین سفر قرار دهید.
برای بررسی خوراک های هر منطقه، می توان به وضیعت طبیعی و اقلیم و ارتباط انسان با منابع مختلف برخواسته از این اقلیم توجه کرد. مثلا می دانیم که در منطقه ی خراسان، مراتع و کشتزارهای وسیع و غنی وجود دارد. این مراتع موجب شده تا استان خراسان با داشتن بیش از هفت میلیون راس دام سبک، حائز رتبه ی بالایی در امر پرورش گوسفند باشد. از همین رو، می توان حدس زد که غذاهای ویژه مربوط به مشهد ممکن است از محصولات دامی تشکیل شده باشند.

کباب شیشلیک شاندیز مشهد

البته این حدس چندان دور از واقعیت نیست. اگر مشتری تور مشهد از تهران هستید و به کباب علاقه دارید، پیشنهاد می شود لذت خوردن کباب شیشلیک شاندیز را از دست ندهید. کباب شیشلیک در میان ایرانیان و اهالی سرزمین های آسیای میانه از زمان های بسیار دور رواج داشته است. به موجب این سنت قدیمی، امروزه نیز یکی از غذاهای پرطرفدار شهرهایی مانند مشهد به شمار می رود. شهر شاندیز مشهد و رستوران هایی که برای طبخ همین غذا معروف هستند، همواره از مسافران و میهمانان زیادی پذیرایی کرده اند. روش طبخ کباب شیشلیک شاندیز کمی متفاوت از سایر شهرهاست: در مشهد، گوشت به همراه دنده ی گوسفندی کباب می شود. به علاوه اینکه زعفران نیز بخش مهمی از طعم دهنده های کباب را تشکیل می دهد. با توجه به شهرت خطه ی خراسان در زمینه ی برداشت زعفران، ترکیب آن با کباب شیشلیک طعم بی نظیری به همراه دارد.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  زیارت در کنار بازارگردی در تور مشهد از تهران

تور مشهد از تهرانقروتی مشهد

کشک نیز از جمله سایر محصولات دامی و لبنی است و با توجه به این مسئله، در شهرهایی مانند مشهد، جزو مواد اولیه برای بعضی از غذاها محسوب می گردد. قروتی مشهدی یکی از همین غذاها است که ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آن کشک است. این غذا البته در برخی مناطق دیگر با نام هایی شبیه اشکنه یا کال جوش نیز سرو می شود. مورد جالب این است که شهر مشهد در نواحی نسبتا سردسیر قرار دارد و اگر در ماه های سرد و خنک سال با تور مشهد از تهران همراه شدید، خوردن قروتی مشهدی در هوای سرد این شهر بسیار دلچسب خواهد بود.
از دیگر غذاهای مشهدی که حتما مورد پسند مشتریان تور مشهد از تهران خواهد بود، باید به کوکوی شیرین مشهدی، یتیمچه مشهدی و شله مشهدی اشاره کرد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید