رزرو تور قشم از تهران
12
آذر
1396

خدمات تور قشم از تهران

ارسال شده توسط: admin/ 596 0

خدمات تور قشم از تهران از جمله مواردی است که در رابطه با این نوع تور مورد سوال قرار میگیرد در ادامه به ان میپردازیم و سعی در این داریم به روش ساده بر امکانات مروری داشته و خدمات رابرسی کینیم .

با فرار سیدن فصل سرما، بعبارت بهتر از اوایل آذرماه تا اواخر فروردین، مناطق ساحلی خلیج فارس و دریا عمان بویژه جزایر وابسته به استانهای همجوار، یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر خواهند بود.

چرا که علاوه بر شرایط آب و هوایی مناسب، و طبیعت و اقلیم ویژه و متنوع این مناطق و جزایر نیز سوژه ی جالبی برای تجربه ی یک سفر جذاب خواهد بود.در میان گردشگاه های جنوبی کشور پهناور ایران، جزیره قشم بعنوان بزرگترین و وسیعترین جزیره در خلیج فارس و دریای عمان، کلکسیونی از تمامی جاذبه های طبیعی، تاریخی، تجاری و تفریحی را در خود دارد. این جزیره که در فصول سرد می تواند لذت یک سیاحت در آب و هوای خوش را برای مسافرین تهرانی رقم بزند، به همین دلیل مورد توجه آژانس های برگزاری تور قشم از تهران بوده است. چرا که آب و هوای سرد تهران علاوه بر ترافیک و شلوغی های روزمره، شهروندان این کلان شهر را وسوسه می کند تا با سفری متنوع تا حدودی خستگی زندگی در تهران را از تن به در کنند.

 از جمله مهمترین نکاتی که برای انتخاب تور قشم از تهران باید مدنظر قرار داد، همانطور که اشاره شد، زمان سفر است. البته بدلیل فاصله زیاد این جزیره تا پایتخت، باید حداقل سه یا چهار روز برای این برنامه در نظر گرفته شود. بویژه آنکه در مسافرتهای زمینی این مدت زمان قاعدتا بیشتر خواهد بود. بیشتر مسافرین، فواصل سه یا چهار روزه میان دو روز تعطیل در زمستان را برای سفر خود انتخاب می کنند و در نتیجه در همین فواصل زمانی، جمعیت قابل توجهی در آن جزایر در حال سیاحت خواهند بود و این استقبال از جزیره قشم، بر قیمت بلیط و خدمات تور قشم از تهران تاثیر خواهد گذاشت.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  فرهنگ قشم در تور قشم از تهران

از دیگر نکاتی که برای چنین سفری باید مدنظر قرار گیرد، انگیزه و دلایل مسافرت است: اینکه آیا قرار است بدون برنامه و انگیزه خاصی به قشم سفر کرد و منتظر اتفاقات ناخواسته و جالب حین سفر ماند یا اینکه بهتر است ساعات و روزهای سفر و همچنین تمامی محل های مورد بازدید، از قبل در نظر گرفته شود و در مورد آنها بررسی و برنامه ریزی صورت گیرد!

خدمات تور قشم از تهران

یکی از مهمترین  مشخصات این جزیره، ثبت آن در فهرست جهانی بعنوان ژئوپارک طبیعی است. به بیان دیگر، شرایط اقلیمی و جغرافیایی خاص این جزیره، موجب شده تا ویژگی های جالب و منحصر بفردی در این منطقه گرد هم آمده و انجا را مورد توجه دانشمندان و زمین شناسان و علاقمندان به حوزه جغرافیا، اقلیم و محیط زیست قرار دهد.

از دیگر مشخصات این جزیره که برای مسافر تور قشم از تهران می تواند جذابیت ایجاد کند، هم نشینی دیدنی های طبیعی، تاریخی و روستایی در کنار یکدیگر است. در حقیقت جزیره قشم بدلیل سابقه دیرینه ی سکونت انسان، مواهب تاریخی و باستانی جالب توجهی داشته و همچنین بدلیل همجواری با تنگه هرمز و گذرگاه استراتژیک دولتهای استعمارگر و یا نزدیک بودن به مسیر گردشگرانی که در قرون کهن در دریا تردد داشته اند، محل ساخت عمارت ها و قلعه های تاریخی و سکونت گاه های قدیمی و زیبا بوده است.

یکی از این عمارت ها، قلعه پرتغالی ها می باشد که نشان دهنده توجه دولت های اروپایی به این منطقه استراتژیک در طول زمان های خاص تاریخی است، از جمله دیگر محوطه های تاریخی این جزیره، قلعه نادری لافت و یا تپه کولغان و آب انبارهای قدیمی را می توان نام برد. آب انبارها نمونه های جالبی از نحوه تعامل انسان با طبیعت در طول تاریخ این سرزمین هستند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  حقایق خواندنی در تور قشم از تهران

از جمله سایر خدمات تور قشم از تهران جاذبه های گردشگری تاریخی این جزیره، روستاهای تاریخی آن است. برای خیلی از گردشگرانی که علاقه دارند تمامی جنبه های مختلف در یک منطقه را بررسی و تجربه کنند، نحوه زندگی و کار و رسوم و باورها و حتی آداب و رفتار و خلق و خوی مردمان و ساکنین بومی قشم نیز ویژگیها و سوژه های فراوانی به همراه دارد.

خدمات تور قشم از تهران

بد نیست برای انتخاب تور قشم از تهران، این نکات هم بعنوان معیار مورد توجه قرار بگیرد. مسلما اگر تقاضا برای این نوع سوژه ها و استقبال از این نکات بیشتر شود، آژانس های مسافرتی ممکن است در این راستا تغییراتی در برنامه های سابق خود قرار داده و یا تنوع خدمات خود را تغییر دهند. امروزه در برخی از شهرها و روستاهای اصیل، ایده ی راه اندازی و مهمان پذیری هتل های بوم گردی در حال اجرا هستند.

این هتل ها ضمن ارائه محصولات و خدمات بومی و ایجاد حس تعامل اجتماعی و فرهنگی با مسافرین، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس جوانان و بومیان منطقه و انگیزه ای برای دلبستگی به زادگاه و سرزمین مادری خواهند بود.

همچنین برای گردشگرانی که مزه ها و طعم خوراک های بومی و گیاهان هر منطقه را جزو لیست تجربه های خود قرار می دهند، غذاها و چاشنی های بومی جزیره قشم نیز می تواند جالب توجه باشد و طعم خوبی به مسافرت دهد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید