تور مشهد از اصفهان
29
فروردین
1397

خاطره سازی در تور مشهد از اصفهان

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 584 0

شهر مشهد بزرگ ترین و شناخته شده ترین شهر زیارتی در کشور ایران است. سالانه میلیون ها مسافر از شهر های مختلف داخلی و یا دیگر کشور های اسلامی برای زیارت حرم امام رضا (ع) راهی این شهر می شوند. بخش قابل توجهی از مسافران شهر مشهد را شهروندان اصفهان تشکیل می دهند. این گروه با توجه به سابقه مذهبی هر دو شهر اصفهان و مشهد، در طول قرن ها به واسطه انواع کاروان های زیارتی میان این دو شهر در تردد بوده اند و این موضوع سابقه زیارت بارگاه امام هشتم (ع) از سوی هم وطنان خطه اصفهان را نشان می دهد.
در گذشته برنامه کاروان اصفهان به مشهد تنها در قالب یک سفر زیارتی متمرکز بود و مسافران و زوار تنها فعالیتی که غیر از زیارت انجام می دادند، خرید سوغات به حساب می آمد. در حالی که امروزه فرصت های تفریحی و گشت و گذار های پربار گوناگونی چاشنی سفر زیارتی با تور مشهد از اصفهان است.

تور مشهد از اصفهان

مشافر تور مشهد این امکان را در اختیار دارد که علاوه بر یک فضای معنوی، از محیط های تفریحی و سرگرمی شهر مشهد نیز بازدید به عمل آورد.
اولین و اساسی ترین فعالیتی که هر یک از زائرین در سفر مشهد جزو دستور العمل های سفر خود قرار می دهند، خرید سوغات از بازار های این شهر است. پاساژ ها و بازار های قدیمی و جدید و کوچک و بزرگی در سطح شهر مشهد پراکنده اند. خرید و بازار گردی در مشهد از دیرباز جزو اصلی ترین فعالیت ها برای هر مسافر به شمار می رفته است؛ چرا که عموم آشنایان و اطرافیان مسافران، انتظار دارند تا شخص نایب الزیاره از شهر مقدس به عنوان تبرک هدیه ای به همراه داشته باشد.
علاوه بر بازارگردی، رستوران گردی و یا به اصطلاح گردشگران جوان، شکم گردی در مشهد نیز می تواند کار جانبی جذاب و خاطره انگیزی باشد. محلات طرقبه و شاندیز مشهد، به عنوان قطب های گردشگری کوچک و پاتوق های شکم گردی متنوع و محبوبی شناخته شده اند.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  غذاهای مشهدی که طعمشان همیشه ماندگار می ماند!

شهر مشهد نه تنها برای خرید سوغات و تجربه مزه ها و غذاهای مشهدی، که برای برخی از تفریحات و بازی ها نیز مراکز خوب و مجهزی دارد. در میان این مراکز می توان به پارک آبی مشهد اشاره کرد که مجموعه ای از انواع سرگرمی ها برای گذراندن ساعاتی خوش و پر نشاط است.

تور مشهد از اصفهان
اگر هنوز هم تصور می کنید تور مشهد از اصفهان بجز چند جذابیت محدود، موضوع وسوسه بر انگیز دیگری ندارد، بد نیست در مورد موزه های این شهر کمی تحقیق کنید. موزه آستان قدس رضوی و موزه نادری، دو موزه در شهر امام رضا (ع) با پیشینه و ارزش بالای فرهنگی و تاریخی به شمار می روند. مقبره نادر شاه و موزه جانبی آن به عنوان یکی از مراکز فرهنگی شهر مشهد، و موزه بزرگ آستان قدس رضوی با گردهم آیی هزاران اثر و یادگار تاریخی و باستانی در زمینه های متفاوت، سوژه های بی نظیری برای گردشگر علاقه مند به این موضوعات است.
مهم ترین نکته ای که برای ثبت نام از اصفهان به مشهد باید مد نظر قرار دهید، کسب آگاهی و اطلاعات کافی و مرور مطالب مربوط به شهر مشهد و جاذبه های آن پیش از شرکت در تور است. همچنین ضروری است در مورد مشخصات و جزئیات رفت و برگشت و محل و خدمات اقامت نیز با کارشناس و مسئول آژانس هماهنگی لازم را انجام دهید.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید