تور مشهد از تهران
21
خرداد
1397

جاذبه های گردشگری مشهد؛ ازآرامگاه ها تا پارک ها و باغ ها

ارسال شده توسط: ContentAdmin/ 262 0
جاذبه های گردشگری مشهد؛ ازآرامگاه ها تا پارک ها و باغ ها
به این مطلب امتیاز دهید

همانگونه که می دانید مشهد یکی از مهم ترین شهر های مذهبی ایران است که سالانه پذیرای حدود ۳۰میلیون زائر از اقصی نقاط ایران و حتی دیگر کشور هاست. در میان این زائران مسافران تور مشهد از تهران نیز وجود دارند که در تمام فصول خود را به بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان می رسانند. مسافران تور مشهد پس از تجدید دیدار با حضرت عشق سری هم به مکان های دیدنی و پر بازدید شهر مشهد می زنند چرا که این شهر پر از رمز و راز های تاریخی است که از گذشته تا کنون رنگ و روی اتفاقات زیادی را به خود دیده و این امر سبب به وجود آمدن بنا ها و اماکن گوناگونی شده که دیدن آن ها برای گردشگران فرهنگی تور مشهد از تهران خالی از لطف نخواهد بود.

امروزه تجربه نشان داده است که مشهد نسبت به قبل، از افزایش و رشد گردشگری بسیار موثری برخوردار شده و تمام این ها به خاطر وجود امام هشتم حضرت رضا (ع) در این شهر می باشد .

اغلب مسافران تور ارزان مشهد از تهران این شهر را با حرم و مجموعه های اطراف آن و همین طور با فردوسی شاعر به نام ایرانی می شناسند اما این شهر مجموعه‌ های تاریخی، تفریحی، فرهنگی متنوعی دارد و می ‌تواند علاوه بر سیاحت، شهری جالب برای گردشگران باشد. در این مقاله قصد داریم تا چند جاذبه و جاهای دیدنی مشهد را به مسافران تور مشهد از تهران ارزان معرفی کنیم.

تور مشهد از تهرانمجموعه کوهسنگی

پارک کوهسنگی دومین پارک بزرگ مشهد است. این پارک در جنوب غربی مشهد و در انتهای خیابان کوهسنگی قرار گرفته است. پارک کوهسنگی در حاشیه کوه ‌هایی مرتفع ایجاد شده و از قدیمی ‌ترین روستاهای مشهد به شمار می رود. شاه عباس صفوی بنا به علاقه ای که به این مکان داشت، در سن ۱۶ سالگی در این روستا مراسم تاج ‌گذاری خود را برپا کرد. کوه سنگی در میان تفریحگاه‌ های شهر مشهد، از قدمت و شهرت بیشتری برخوردار است و یکی از زیباترین پارک‌ های ساخته شده در ایران است که البته مسافران تور مشهد از تهران نیز به آن علاقه زیادی دارند. این پارک تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور است. ساختمان موزه‌ بزرگ خراسان، با الگوبرداری از معماری کاخ کلات نادر، جلوه زیبایی به این مجموعه داده است. به مرور زمان و با گسترش شهر مشهد، کوهسنگی از طریق خیابانی وسیع و عریض و مشجر، موسوم به خیابان کوه سنگی، به بدنه اصلی این شهر متصل شد. با طرح ‌های توسعه شهر مشهد، پارک کوه سنگی به مجموعه‌ تفریحی گردشگری برای مسافران تور های مختلف به ویژه تور ارزان مشهد از تهران بدل شد.

آرامگاه فردوسی

مجموعه فرهنگی باغ آرامگاه فردوسی در ۲۰ کیلومتری شمال غربی شهر مشهد، در مسیری منشعب از راه عمومی مشهد به کلات نادری، نزدیک به شهر تاریخی طابران و بقعه‌ تاریخی هارونیه قرار دارد. روستای پاژ، زادگاه فردوسی، که امروزه فاز نامیده می ‌شود در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد. مسافران تور مشهد از تهران ارزان می توانند از جاده‌‌ كناری آرامگاه فردوسی در توس نيز با طی مسافتی حدود شش كيلومتر، به ‌شكل غيرمستقيم به اين روستا برسند.

تور ارزان مشهد از تهرانآرامگاه نادرشاه

آرامگاه نادرشاه بنایی است در مجموعه باغ موزه نادری در شهر مشهد که به یاد بود نادرشاه افشار توسط هوشنگ سیحون طراحی و ساخته شد. ساختمان آرامگاه نادر شاه از قسمت مرکزی که محل تدفین نادرشاه است و دو تالار موزه تشکیل شده‌ است که یکی از آنها موزه اسلحه دوره‌ های مختلف تاریخ ایران و دیگری موزه اسلحه و آثار مربوط به دوران نادرشاه را نمایش می‌ دهد. آرامگاه کنونی نادرشاه در ضلع شمال غربی چهارراه شهدا واقع شده‌ است که پس از آرامگاه امام رضا (ع)، مهم ‌ترین مکان گردشگری و تاریخی داخل شهر مشهد برای زائران تور مشهد از تهران تلقی می ‌شود.

طرقبه و شاندیز

در غرب شهر مشهد منطقه ای تفریحی وجود دارد که مکانی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت با دوستان و خانواده است. ارتفاعات سرسبز و چشم اندازهای زیبای روستاهای این منطقه، مسافران تور ارزان مشهد از تهران را به سوی خودش می ‌کشد. در کنار زیبایی ‌های طبیعی، این منطقه رستوران‌های زبان زدی نیز دارد که شیشلیک معروف شاندیز را می‌ توانید در این رستوران ها پیدا کنید.

تور مشهد از تهران ارزانپارک وکیل ‌آباد

پارک وکیل آباد در جنوب غربی شهر مشهد قرار دارد و یکی از قدیمی ترین تفرجگاه های زیبای مشهد به شمار می رود. این پارک زیبا با توجه به قدمت طولانی که دارد همچنین قرار گرفتن در دره ای زیبا و با صفا و همین طور آب و هوای مطبوع از دیرباز تا کنون مورد توجه اهالی شهر مشهد و مسافران تور مشهد از تهران بوده است.

این پارک جنگلی که در گذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل ‌آباد شناخته می ‌شده، در سال ۱۳۴۸ شمسی توسط مالک آن، حسین آقای ملک، به ‌صورت رسمی وقف استفاده عموم و به شهرداری مشهد واگذار شد.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید