برج های پتروناس
07
اسفند
1396

جاذبه های گردشگری مالزی

ارسال شده توسط: bakrani/ 473 0

غار میمون ها،کوالالامپور
یکی از جاذبه های زیبای شهر کوالالامپور، غار میمون ها است. در این منطقه چند معبد هندو قرار گرفته و به همین علت از مناطق مقدس هندوها محسوب می شود. پله های زیاد و مجسمه ی بزرگ ابتدای غار جذابیت خاصی به این مکان داده است. شما می توانید با ورود به این غار از نزدیک با میمون ها در ارتباط بوده و به آن ها غذا بدهید.
این غار که از کشف آن بیش از ۱۳۰ سال می گذرد، در شمال شهر کوالالامپور و در ۱۱کیلومتری مرکز این شهر قرار گرفته است. در دوران اولیه کشف غار، این مکان یک منطقه تفریحی و بعد از مدتی به مخفیگاهی برای کمونیست ها بدل شد. البته امروز غار میمون ها یک مکان مقدس به شمار می رود که محل عبادت و تجمع هندوها است.
شما برای رسیدن به غارهای باتو که با غار میمون ها شهرت یافته است، باید ۲۷۲ پله را بالا رفته تا به معبد برسید. قبل از بالا رفتن از پله ها می توانید بادام زمینی ، موز و دیگر خوراکی ها را برای میمون های درون غار خریداری کنید تا لذت غذا دادن به میمون ها را از دست ندهید

غار میمون

برج های دوقلو پتروناس، کوالالامپور
یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در کوالالامپور، برج های دو قلو پتروناس است. این برج در قلب کشور #مالزی و نماد این کشور است. در ژوئن سال ۱۹۹۸ کار ساخت برج دوقلو پتروناس در میان شیشه و فولاد به پایان رسید. نکته جالب توجه اینکه در طبقات ۴۱-۴۲ بین برج های دوقلو پتروناس یک پل ساخته شده است. علت ساخت این پل و تکنولوژی مورد استفاده در آن نیز مقاومت بیشتر برج در مقابل همان باد و گردابی است که با سرعت بسیار بالا شروع به وزیدن می‌کنند و ممکن بود در صورت عدم نصب این پل دو برج در این شرایط آب و هوایی فرو بریزند.
برج های دوقلو پتروناس The Petronas Towers در روزهای ۳شنبه تا ۱شنبه از ساعت ۹صبح تا ۹شب آماده خدمت رسانی به گردشگران است. دقت کنید که در روزهای ۲شنبه برج تعطیل می باشد. همچنین در ساعات ۱بعد از ظهر تا ۲:۳۰ روزهای جمعه نیز این برج بسته است.
گیشه های فروش بلیت برج های دوقلو پتروناس از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب باز می باشد. نکته کلیدی که باید به آن دقت کنید این است که در زمان‌هایی که اینجا پر از گردشگر است، برای تهیه بلیت بهتر است صبح زود مراجعه نمایید.
مدت زمان بازدید از برج های دوقلو پتروناس برای هر گروه ۴۵ تا ۱ساعت تخمین زده شده است. بهتر است از آوردن خوراکی و آشامیدنی به داخل برج خودداری نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه کنید  راهنمای سفر به مالزی

برج های پتروناس

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید