21
دی
1396

جاذبه های فرانسه قسمت اول

ارسال شده توسط: bakrani/ 606 0

یکی از زیبا ترین شهر های دنیا پاریس است. این شهر به عنوان یکی از برترین جاذبه های توریستی دنیا شناخته می شود و به همین علت است که برخی معتقدند حتما باید در طول عمر خود حداقل یک بار به پاریس سفر کنید. پاریس شهر رویا‌هاست؛ شهر عاشقان دنیا، شهر رمان‌ها و فیلم‌های آشنا؛ از شانزلیزه گرفته که بهشت مد جهان است تا ایفل که سمبل بی ‌چون‌ و‌ چرای فرانسه و پاری است. از موزه‌ لوور که تابلوی مونالیزا و تکه‌هایی از تخت جمشید را در خود دارد، تا کلیسای مرموز نوتردام با گوژپشت معروفش و از رود پرآب «سن» تا کاخ تاریخی «ورسای».
این شهر به قول اروپایی‌ها یک موزه‌ فیکاسیون یا همان موزه‌ بصری است. پاریس شهر کافه ‌های رنگارنگ خیابانی هم هست با قهوه‌ های معروف و کروسان‌های تازه‌ شان و البته برترین رستوران‌های جهان.
در ادامه با مهمترین جاذبه های گردشگری پاریس آشنا می شویم.
۱ برج ایفل
یکی از محبوب ترین جاذبه های پاریس، برج ایفل است. تصور پاریس و حتی فرانسه بدون ایفل محال است. ایفل ۳۲۴‌متری با آن صف‌های عریض و طویل بازدید‌کنندگانش، بلند‌ترین ساختمان در پاریس و یکی از پر‌بازدید‌ترین بنا‌های یادبود در جهان است. «گوستاو ایفل» این شاهکار را طی سال‌های ۱۸۸۷-۱۸۸۹ به مناسبت نمایشگاه جهانی و یادبود صدمین سال انقلاب فرانسه ساخت که بعد‌ها به نماد فرانسه تبدیل شد.
دو طبقه‌ اول را با پله هم می‌توانید بروید اما برای طبقه‌ سوم که صف‌های بلند‌تری هم دارد باید از آسانسور استفاده کنید. قدم زدن در بالای آشناترین برج دنیا و گرفتن عکس‌های رنگارنگ به خصوص سلفی های خلاقانه از پاریس و پیچ ‌و ‌خم رود سن، تجربه‌‍ای‌ است که می‌ارزد به خاطرش صف‌های طولانی را تحمل کنید.
این جاذبه یکی از جاذبه هایی است که تمام گردشگران تور فرانسه به آن سر خواهند زد. پس به این سادگی ها نمی توان از این جاذبه و جذابیت های فوق العاده آن عبور کرد. برج ایفل یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان است و عاشقان زیادی دارد.

جاذبه های فرانسه
۲ کلیسای نوتردام
یکی از معروف ترین کلیساهای جهان، کلیسایی تاریخی است که در فرانسه قرار گرفته است. کلیسایی عظیم در قلب پاریس و نزدیک رود سن که ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی، طول کشیده و زمانی بزرگترین کلیسای اروپا بوده است. اسم کلیسا و فضای عجیب و جادویی ‌اش بی‌اختیار ما را یاد گوژ‌پشت نتردامِ ویکتور هوگو می‌اندازد؛ ناقوس‌ زنی که در برج‌ های دوقلوی ۶۹‌ متری این کلیسا زندگی می‌ کرده است و به یکی از معروف ترین داستان های جهان بدل شده است.
نوتردام با آن مجسمه‌ های چوبی کوچک و بزرگ و ناقوس ‌های غول‌ آسایش، شاهکار معماری گوتیگ فرانسوی است. بزرگترین ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالی چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌ روز پایان جنگ جهانی اول، به صدا در می‌آید.
این کلیسا پربازدید‌ترین مکان دیدنی بدون بلیط در پاریس است که سالی ۱۳ میلیون نفر برای تماشایش به شهر زیبای پاریس می‌آیند. از ایستگاه متروی «سیتی» به راحتی می‌ توانید به نتردام بروید. بازدید از این کلیسا یکی از مهمترین کارهایی است که باید در تور فرانسه به آن اهمیت دهید و گرنه بعد از پایان سفر پشیمان خواهید شد.

جاذبه های فرانسه
۳ طاق پیروزی
آرک دو تریومف بزرگترین طاق جهان است، با ۵۰ متر بلندی و ۴۵ متر عرض که ساخت آن در ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و به عنوان یادبودی برای پیروزی‌ هایش شروع شد و در سال ۱۸۳۶ رسما افتتاح گردید. این بنا در میدان «شارل دوگل» و در انتهای غربی شانزه‌ لیزه قرار دارد و مرکز محور تاریخی پاریس محسوب می‌شود. این طاق یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی در فرانسه محسوب می شود که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند.
این جاذبه به یادبود سربازان شهید فرانسوی ساخته شده است که جان خود را برای دفاع از وطن فدا کرده اند. روی دیوار‌های آن نام فرماندهان ارتش فرانسه حک شده و یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول هم همانجا به خاک سپرده شده که به یادش همیشه آتشی زیر طاق روشن است. روی بدنه‌ طاق، اشکال زنان و مردان فرانسوی تراشیده شده که برهنه‌ در حال مبارزه با سربازان آلمانی هستند.
یکی از جذابیت های فوق العاده عالی این بنا، تراس آن است. تراس طاق پیروزی، چه شب و چه روز، چشم‌ انداز خیره‌ کننده‌ای به شهر و به ویژه خیابان شانزه‌ لیزه دارد که برای تماشای آن باید بلیط تهیه کنید. از متروی «پلس رویال- موزه د ‌لوور» می‌توانید به اینجا برسید.

جاذبه های فرانسه۴ موزه‌ لوور
شاید کمتر کسی را بتوان یافت که تا به حال نام موزه لوور پاریس به گوشش نخورده باشد. موزه لوور یکی از معروف ترین و جذاب ترین موزه های جهان است که در آن هر آنچه در مورد تاریخ جهان بخواهید خواهید یافت. این موزه یکی از برترین جاذبه هایی است که شما در تور فرانسه با آن مواجه هستید
موزه‌ لوور با آن هرم شیشه‌ای معروفش، بهشت موعود عاشقان تاریخ و هنر است؛ مشهور‌ترین و پربازدید‌ترین موزه‌ جهان که بیش از ۳۵۰۰۰ اثر هنری، از دوران پیش از تاریخ تا کنون، در هشت بخش مختلف در آن نگهداری می‌ شود. دیدن لبخند ژوکوند مونالیزا، لوح «حمورابی»، تکه‌هایی از تخت جمشید و کتیبه‌ داریوش از کاخ آپادانای شوش حتما هیجان ‌زده‌تان خواهد کرد؛ بگذریم از اینکه بنای موزه خودش چقدر تماشایی و با‌شکوه است.
بازدید از لوور وقت زیادی می‌برد؛ فقط ۶۰ هزار متر‌مربع فضای گالری‌هایش است، پس حتما کفش راحت بپوشید و از قبل برنامه‌ریزی کنید. پشت موزه باغ زیبای «تویلری» ا‌ست و روبروی باغ هم میدان «کنکورد» قرار گرفته. از متروی پلس رویال- موزه د ‌لوور می‌توانید به موزه برسید.

جاذبه های فرانسه
۵ کاخ شایو
یکی از جاذبه های گردشگری فرانسه که توجه زیادی به آن نمی شود، کاخ شایو است. این کاخ در ۱۹۳۷ به مناسبت نمایشگاه جهانی ساخته شده است. دو ضلع کناری کاخ و تراس بین آن‌ها چشم‌ انداز بی‌ نظیری به رود سن، برج ایفل و باغ‌ های «تروکادرو» دارند.
در ضلع شرقی کاخ، موزه‌ معماری و میراث فرهنگی قرار دارد که آثار حیرت‌انگیزی از معماری و هنر فرانسه را در۲۳۰۰۰ متر فضا و در سه طبقه نمایش می‌دهد. در ضلع غربی، موزه‌ دریایی و موزه‌ مردم‌شناسی قرار دارند؛ موزه‌ دریایی سرگذشت نیروی دریایی فرانسه را از قرن هفدهم تا امروز روایت می‌کند و موزه‌ مردم ‌شناسی پیشرفت نژاد‌شناسی و جمعیت‌ شناسی را نشان می ‌دهد.
این کاخ یکی از جذاب ترین مکان های است که شما می توانید برای بازدید از آن وقت صرف کنید. آشنایی با فرهنگ مردم فرانسه مهمترین دستاورد شما در بازدید از این کاخ است.

Administrator

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید